SWGoH: Најдобри модови за прва цел на извршителот

SWGoH - прв ред извршител

Добредојдовте во најновата статија во нашата серија за популарната игра "Војна на ѕвездите Галакси на хероите" каде што ја земаме погледнете ги најдобрите модови за секој SWGoH карактер. Додека не тврдам дека ги имам сите одговори во оваа игра, го правам моето истражување и го користав секој збор што пишувам за опширно.

Прв нарачател - SWGoHПрвиот ред извршител, ставени на располагање рано за мене преку Програмата SWGoH GameChangers на EA, е најновото дополнување на фракцијата Прв цел, додавајќи ја способноста да ги отфрли фалсификаторите, да го отстрани Turn Meter додека го складира здравјето. Додека тој изгледа како убаво дополнување на Првиот ред, неговиот комплет изгледа одличноТериторија на битките на темната страна, aka Imperial Retaliation. I tested him out early in the Херојски ААТ (Phase 2), Galactic War and Squad Arena at Gear 11, 7-stars and have since added him to my Heroic Sith Raid Phase 4 team used after Nihilus is down. So let’s take a look at the best mods for the First Order Executioner.

Главни модови Фокус: Speed is pretty much always the biggest focus in Star Wars Galaxy of Heroes, and the First Order Executioner is no exception. However his value is going to come in long battles or battles with many waves of fighting (like Territory Battles and Raids) so IXCHARXm going with a co-main focus of Critical Chance and Health. Each critical hit from FOE increases his Max Health by 10% (stacking), so a higher Critical Chance and a higher Health number will maximize his abilities. Of course if you are running him in a team led by Кло Рен Демаскиран, he will get a 40% CC and 30 Speed boost (with a Zeta).

Дополнителни области за фокусирање: Speed, Critical Damage and Offense. Survivability is already covered with Health above, and with a high Critical Chance, raising both his Offense as well as raising his Critical Damage number to 180% or higher, his attacks will be even more powerful. It seems that First Order Executioner is designed to be used under a Kylo Ren Unmasked lead which gives 25-40% CD (25% without the Zeta, 40% with it), as well as 25-30 Speed, so these areas of focus will be enhanced even more to make FOE more effective. In tests under the KRU lead in HAAT, FOE was able to hit for 20k+ on his basic and 35k+ on the special attack. In addition, in my Heroic STR battles, FOE and zKylo Ren are easily the most survivable on my squad so playing to his strengths is the way to go.


Идеален мод подесување за SWGoH Прв ред извршител:

I originally tested out 3 sets of 2 Critical Chance mods for a total of 6 CC mods with high-Speed secondaries, and while the critical hits are prevalent, balancing out the stats needed above is my recommendation. Note that the triangle is one you can test with your mods based on your secondary stats and availability. Thus, here are Best Mods for the First Order Executioner in SWGoH:

  • Transmitter (Square) – Critical Damage mod with focus on offense and secondary focus on speed, health, critical chance and offense
  • Приемник (стрелка) - критична шанса со брзина 30 - сите други добиени статистики се бонус (стекнување здравје, прекршок или критична шанса би било убаво додавање)
  • Процесор (дијамант) - мод на критична шанса со фокусирање на одбраната и секундарно фокусирање на брзината, здравјето, критичните шанси и моќноста
  • Holo-Array (Triangle) – Critical Damage mod with +36% critical damage or a main focus on health XCHARX gaining speed, health, offense or critical chance from secondary stats is important
  • Data-Bus (Circle) – Critical Damage mod with focus on health and secondary focus on speed, health, offense and critical chance
  • Multiplexer (Plus) – Critical Damage mod with focus on health and secondary focus on speed, health, offense and critical chance

 

Забелешка: модификациите на предавателот, процесорот и податочната шина се многу почести. Ако можете да ги максимизирате статистиките од овие, користејќи MK V, Tier A мод кој е идеален.

Слики благодарение на SWGOH.gg

5 Коментари на "SWGoH: Најдобри модови за прва цел на извршител"

  1. Додека јас, секако, ја гледам вашата поента да ги ставам сите критични шанси, мислам дека има одредена вредност за да се користи барем еден здрав систем. FOX добива навреда еднаква на 5% од неговата максимална здравствена состојба, па голем број на здравствени проблеми ќе му помогне во целина. Исто така, неговата основна неговата загарантирана критична хит ако целта е дебафузирана (која Тимот на Првиот Ред може да направи прилично лесно).

  2. Криејтив комонс е всушност сосема безвреден, бидејќи го чуваш наситен со предност што гарантира критични удари. Најдобро е брзината и здравјето на секундарните здравствени и CD-сетови.

  3. Јас сум љубопитен за тоа зошто сте натрупување потенција на лик кој нема никакви дебагирање способности.

  4. I don’t understand. Why would you go for critical chance when he’s always with KRU a FOO which give him constant advantages? Go for either speed or health mods with Health / Speed / Critical Damage primaries with focus on health, offense a critical damage.

Остави коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.


*


Оваа страница користи Akismet за намалување на спам. Научете како се обработува вашиот коментар.