Модови

Барате нашата серија на најдобри модови за секој карактер на SWGoH? Кликни тука или лизгајте надолу кон листата подолу.

Star Wars Galaxy of Heroes објави ажурирање во јули 2016 воведувајќи Mods - модификации кои можат да го прилагодат секој лик во играта. Војна на ѕвездите тематизирани тимовиУпотребата на Mods бара многу тестирања, а многумина имаат свои теории за она што функционира и што не, но благодарение на бескрајните часови на истражување и тестирање, нашиот персонал ги состави најдобрите информации за моделите на Star Wars GOH достапни онлајн. За специфични карактери, мод водичи скролувајте надолу за да ја видите страницата на секој карактер. За основите за тоа како модовите работат во SWGoH не пропуштајте SWGOH 101: Сеопфатен моден водич - Википедија на модови за Star Wars Galaxy of Heroes.

Како и секогаш, сите наши игри за игри на Star Wars се доведени до вас TeeMinus24.com - Звезда војни тематските облека за навивачите од сите возрасти. Кликнете на рекламата за да ги проверите нивните одлични стилови на маичката!

Најдобри модови за ...

Јуни е тука со нови ликови од Соло: приказна за војни војни сега во играта какоДневен најавен карактер во SWGoHовој месец е Ландо Карисијан.Територијални биткипродолжи да биде жешка тема во SWGoH со двете светлината иТериторија на битките на темната страна, па ние ќе се потрудиме да се осигураме дека сте модифицирани за тоа. Исто така, не заборавајте да ги проверите нашите Gu Guides за овие нови SWGoH карактери на белешка!

Бидете сигурни да ја проверите нашата серија на статии за Star Wars Galaxy of Heroes каде што ги разгледуваме најдобрите модови за индивидуалните карактери подолу:

 

 

Светлосна страна Темна страна
Aayla Secura Asajj Ventress
Адмирал Акбар B2 Супер битката Droid
Ahsoka Tano Боба Фет
Ашока Тано (Fulcrum) Bossk
Barriss Offee Cad Bane
Базе Малбус Капетан Фасма
BB-8 Полковник Старк
Biggs Darklighter Брои Dooku
Bistan Дарт Мол
Боди Рик Дарт Нихилус
Капетан Хан Соло (ЧОЛО) Дарт Сидиус
Касиан Андор Дарт Сион
CC-2224 "Коди" Дарт Траја
Chewbacca (клон војни) Дарт Вејдер
Главен Чирпа Смртоносец
Главен Небит Dengar
Chirrut Imwe Директор Кренич
"Chopper" C1-10P Император Палпатин
Клонски наредник - фаза I Прв наредник
Командант Лук Скајвокер Прв редовен службеник
Корускантска подземна полиција Прв нарачател Штурмтропер
CT-21-0408 "Ехо" Специјални сили за специјални сили од прв ред
CT-5555 "Петки" Прв пилот на TIE пилот
CT-7567 "Рекс" Гаморрејска гарда
Dathcha Гар Саксон
Еет Кот Генерал Гривус
Enfys Nest Генералниот Веерс
Ewok Elder Геонозиски војник
Ewok извидниците Геонозиски шпион
Езра Бриџер Гранд адмирал Траун
Големиот Moff Tarkin

TeeMinus24.com - Зборот за војни на Војна на ѕвездите

 

 

 

Светлосна страна Темна страна
Финецот (FN-2187) Greedo
Генерал Кеноби HK-47
Хан Соло (Раид Хан) IG-100 MagnaGuard
Хера Синдула IG-86
Пустиник Јода IG-88
Има бунтовен извидник Империјална сонди дроид
Има бунтовнички војник Империјал Супер командоси
Ima-Gun Di Кило Рен
Jawa Кло Рен Демаскиран
Jawa Engineer Magmatrooper
Jawa Scavenger Mob Enforcer
Конзоларна јадица Мајка Талзин
Џедај Најт Анакин Ноќенко Ацолит
Џедај Најт Гардијан Ноќен иницијатор
Jyn Erso Ноќен дух
K-2SO Ноќен живот Зомби
Kanan Jarrus Nute Gunray
Kit Fisto Стара Дака
Lando Calrissian Поглъм помалото
Лобот Опседнатиот војник
Лореги Кралска гарда
Лук Скајвукер (Фармбој) Savage Opress
Luminara Unduli Shoretrooper
Жезло Windu Сит Асасин
Оби-Ван Кеноби (Стариот бен) Сит Мародер
Пао Сит Тропер
Paploo Snowtrooper
Plo Koon Stormtrooper
Poe Dameron Sun Fac
Принцеза Леја Органа Талија
Qi'ra Пилот-пилот на ТИЕ
Qui-Гон Џин Tusken Raider
R2-D2 Тускен шаман
Бунтовник офицер Leia Organa (Роло) URoRRuR'R'R
Пилот на отпор Wampa
Отпорник Троперат Зам Весел
Реј (обука на Џеди)
Реј (Скендер)
Роуз Тико
Сабине Врен
Scarif Rebel Pathfinder
Stormtrooper Хан
Teebo
Погрешно
Вандор Чевака
Ветеранот шверцер Chewbacca
Ветеранот шверцер Хан Соло
Вице-адмирал Амилин Холдо
Виза мар
Клин Антили
Wicket W. Warrick
(Големиот мајстор) Јода
Млади Хан Соло
Млад Ландо Кариссиан
Зеб (Гаразеб) Орелиос