SWGoH GameChangers

SWGoH игра менува

Star Wars Galaxy of Heroes е сложена и пријатна игра, и да им помогне на играчите и навивачите подеднакво да се движат низ играта и неговите многу функции, ЕА и ЦГ ја создадоа програмата GameChangers. Кои се SWGoH GameChangers што прашувате? Тие се ексклузивна група на играчи кои ги покриваат SWGoH со кршење на вести и најави, стратегија за карактер и преглед, теориски изработки и совети или водичи за да им помогнат на играчите да знаат како најдобро да ги користат нивните ресурси за да можат подобро да се справат со Арена на тимот, во нападите, теренските битки , Галактичката војна и многу повеќе.

Листата на SWGoH GameChangers е подолу. Исто така, не заборавајте да ги разгледате најновиот GameChangers програма вести тука на Gaming-fans.com, каде што исто така ќе ги прикажуваме видеата од секој од овие одлични продуценти на YouTube.
AhnaldT101 SWGoHAhnaldT101 - AhnaldT101 свиреше SWGOH за 2 години и неговата YouTube канал обезбедува разни водичи кои се движат од арената до рациите, но исто така верува во филозофијата на забавни додека предаваат. Иако неговите видеа имаат за цел да обезбедат совети за тоа како да го направите најдоброто во играта секогаш можете да очекувате некој хумор, така што го оставате видеото со насмевка. Неговата омилена фракција Star Wars е Галактичка империја. Надвор од Јутјуб, тој е студент по право, правен службеник, страствен ентузијаст за автомобил / мотор, знае секоја линија што Арнолд Шварценегер ја има кажано во секој филм и сака да изведува песни од уметници како Френк Синатра, Деан Мартин и Мајкл Бубле.

 


SWGoH - луди изговориЛуди оправдувања - Лудиот е играње на "Војната на ѕвездите Галакси на хероите" од лансирањето на играта, давајќи му го прекарот "Стара Дака". Таа ужива во менувањето на Вентрес, долгите битки со Зета Кјло Рен и одбивајќи да ја користи Лука во тимот на Арена (дали таа ја прави бунтовник?). Нејзините најголеми страсти во играта се лидер на еснаф во нејзината заедница и наоѓање нови начини да се забавуваат во играта. Таа има акумулирано знаење низ нејзиното време справувајќи се со нови содржини, но таа не се плаши да се разбуди и се смее по грешки. Можете да ја најдете нејзиниот канал на YouTube или подкаст SWGoHindepth.

 


SWGoH - DBofficial125DBofficial125 - ДБ е SWYOH оригиналниот Twitch потиснувач, со почеток пред да има заедница и пред играта беше дури и во каталогот во декември 2016. Постојаниот раст на неговиот канал (и многу притисок од Твитер) ја виде играта додадена на Twitch и DB да стане еден ден Филијалата. По речиси една година тој беше додаден во GameChangers по фан кампања. ДБ ги троши своите струи поделени помеѓу помагање на други играчи, растечки неговиот AoK еснаф и забава со неговиот спаси куче Pixie. Освен неговата опсесија со "Војна на ѕвездите", ДБ исто така е поранешен натпреварувач за мешани боречки вештини во "Flyweight / Bantamweight" (каде што 125 доаѓа од неговото име) и национално радио свиреше музичар кој беше кратко потпишан во поновата 2000.


SWGoH - CubsFanHanCubsFanHan - CubsFanHan е F2P играч кој игра од SWGOH од лансирањето. Тој падна на Јутјуб случајно, кога започна со снимање видеозаписи за неговата заедница на еснафи на 7 во јуни 2017. CFH ги сака сите нешта SWGOH, но е специјализиран во борбата на Squad Arena. Канал на YouTube на CubsFanHan е исто така познат по неговата месечна анкета на SWGOH Top 15, серијата "Багаж за прашања" и епски колаб видеа со други ЈуТјуб! Дојдете проверете го каналот на CubsFanHan за добра доза на знаење, стратегија, мислења од SWOGH, со убава доза на хумор!

 


Игри за забава - SWGoHGaming-fans.com - Започна во 2016, Gaming-fans.com е веб-страница посветена на навивачите на Star Wars Galaxy of Heroes и неколку други игри. Најдобро познат по нивните Mod Guides и Zeta Осврти, Gaming-fans.com го води неговиот директор на содржината, LJ и неговиот одличен персонал на SWGoH играчите и навивачите. Додека Gaming-fans.com нема канал на YouTube, наместо тоа, се обидува да ги промовира овие фини GameChangers во обид најдобро да му служи на заедницата Galaxy of Heroes и секогаш бара начини да ги едуцира милионите SWGoH играчи од целиот свет на сложността на играта.

 


SWGoH - Оди NerdyОди Нерди - GoingNerdy е уште еден играч на ветеран кој играл од кратко време по лансирањето на Star Wars Galaxy of Heroes. Неговата страница, GoingNerdy.com е место каде што луѓето можат да одат да ги истражуваат сите нерви, но најчесто само за него да проповедаат за Star Wars и Marvel работите. GoingNerdy е на Youtube од февруари на 2017 и се обидува да направи видео клипови што би сакал да ги види. Неговиот главен фокус е да се најдат тимови кои се забавно да играат. Неговата серија на фан омилени петок го нагласува тимот што го бара играчот и ја разгледува неговата способност во различни области од играта. Проверете најдоцна од Канал на GoingNerdy на YouTube денес!

 


SWGoH - ЛеонLeon - Леон е игра во "Војна на ѕвездите Галакси на хероите" од јануари 2016 и го опфаќа секој настан од јули 2016. Осамениот германски GameChanger, Leon го преведува секое ажурирање на содржините на германски јазик во корист на неговите лојални YouTube претплатници. Канал на Леон на YouTube може да се најде наhttps://www.youtube.com/c/Leon24.

 

 


Магла PassiertМагла Passiert - Mist Passiert започна со снимање на видео во март на 2016 и играше од глобалното лансирање на 25 ноември 2015. Неговиот YouTube каналфокусот е главно на SWGoH карактер осврти, водичи и видеа за нови и слободни да играат играчи.

 

 


SWGoH - НукинНукин

 

 

 

 


Remon Azab - SWGoHРемон Азаб

 

 

 

 


SWGoH - Воинвоинот - Воин специјализира во образованието на сите аспекти на Star Wars Galaxy of Heroes. Сакам теорија изработката и Арена! Јас сум, исто така, основоположник на прегледот на списокот и вреди серијата. Имам два канали, па осигурајте се да ги проверите и двете!

 

 


Мобилен гејмер -