SWGoH: Mënyrat më të mira për ekzekutuesin e rendit të parë

SWGoH - ekzekutues i rendit të parë

Mirë se vini në artikullin më të fundit në serinë tonë rreth Galaxy Star Wars Galaxy të heronjve ku ne marrim një vështrim në mods më të mirë për çdo karakter SWGoH. Ndërsa unë nuk pretendoj të ketë të gjitha përgjigjet në këtë lojë, bëj hulumtimet e mia dhe kam përdorur çdo gjë që shkruaj për gjerësisht.

Kryerësi i Urdhrit të Parë - SWGoHEkzekutori i Urdhrit të Parë, që ishte në dispozicion më herët për mua Programi EA SWGoH GameChangers, është shtimi më i fundit i fraksionit të Rendit të Parë duke shtuar aftësinë për të larguar buffs, hiqni Turn Meter gjatë gjithë kohës që po vendosni shëndetin. Ndërkohë që ai duket si një shtesë e bukur e Rendit të Parë, kit e tij duket e mrekullueshme për tëBetejat e territorit të errëta të territorit, aka Imperial Retaliation. I tested him out early in the AAT heroike (Phase 2), Galactic War and Squad Arena at Gear 11, 7-stars and have since added him to my Heroic Sith Raid Phase 4 team used after Nihilus is down. So let’s take a look at the best mods for the First Order Executioner.

Modalitetet kryesore të fokusit: Speed is pretty much always the biggest focus in Star Wars Galaxy of Heroes, and the First Order Executioner is no exception. However his value is going to come in long battles or battles with many waves of fighting (like Territory Battles and Raids) so IXCHARXm going with a co-main focus of Critical Chance and Health. Each critical hit from FOE increases his Max Health by 10% (stacking), so a higher Critical Chance and a higher Health number will maximize his abilities. Of course if you are running him in a team led by Kylo Ren demaskua, he will get a 40% CC and 30 Speed boost (with a Zeta).

Zonat shtesë për t'u fokusuar: Speed, Critical Damage and Offense. Survivability is already covered with Health above, and with a high Critical Chance, raising both his Offense as well as raising his Critical Damage number to 180% or higher, his attacks will be even more powerful. It seems that First Order Executioner is designed to be used under a Kylo Ren Unmasked lead which gives 25-40% CD (25% without the Zeta, 40% with it), as well as 25-30 Speed, so these areas of focus will be enhanced even more to make FOE more effective. In tests under the KRU lead in HAAT, FOE was able to hit for 20k+ on his basic and 35k+ on the special attack. In addition, in my Heroic STR battles, FOE and zKylo Ren are easily the most survivable on my squad so playing to his strengths is the way to go.


Ideal Mod Setup për SWGoH Ekzekutuesi i Rendit të Parë:

I originally tested out 3 sets of 2 Critical Chance mods for a total of 6 CC mods with high-Speed secondaries, and while the critical hits are prevalent, balancing out the stats needed above is my recommendation. Note that the triangle is one you can test with your mods based on your secondary stats and availability. Thus, here are Best Mods for the First Order Executioner in SWGoH:

  • Transmitter (Square) – Critical Damage mod with focus on offense and secondary focus on speed, health, critical chance and offense
  • Marresi (Shigjeta) - Shansi kritik me + shpejtësinë 30 - të gjitha statistikat e fituara janë shpërblimi (fitimi i shëndetit, ofendimit ose shansit kritik do të ishte një shtesë e këndshme)
  • Procesor (Diamant) - modaliteti i Kritikave me fokus në mbrojtjen dhe fokusin e mesëm në shpejtësinë, shëndetin, shansin dhe potencën kritike
  • Holo-Array (Triangle) – Critical Damage mod with +36% critical damage or a main focus on health XCHARX gaining speed, health, offense or critical chance from secondary stats is important
  • Data-Bus (Circle) – Critical Damage mod with focus on health and secondary focus on speed, health, offense and critical chance
  • Multiplexer (Plus) – Critical Damage mod with focus on health and secondary focus on speed, health, offense and critical chance

 

Shënim: Transmetuesit, procesori dhe modalitetet e të dhënave janë shumë më të zakonshme. Nëse mund të maksimizoni statistikat nga këto duke përdorur një mod të MK V, Tier A që është ideale.

Images mirësjellje e SWGOH.gg

5 Comments në "SWGoH: Mënyrat më të mira për ekzekutuesin e rendit të parë"

  1. Ndërsa unë me siguri e shoh pikën tuaj për të shkuar të gjitha shanset e mundësive kritike, mendoj se ka pak vlerë për të përdorur në të vërtetë të paktën një set shëndetësor. FOX fiton shkelje të barabartë me 5% të shëndetit të tij maksimal, kështu që një numër i lartë shëndetësor do ta ndihmojë atë në përgjithësi. Gjithashtu, ai i tij themelor i tij është një hit i garantuar kritik nëse objektivi është i debuffed (cilat Ekipet e Parë Rendit mund të bëjnë mjaft lehtë).

  2. CC në fakt është mjaft i pavlefshëm që ju të mbani atë ushqyer me avantazh i cili garanton hits krit. Shpejtësia dhe sekondat shëndetësore në shëndetin dhe kompletet e CD janë më të mirët.

  3. Unë jam kuriozë se pse jeni duke mbledhur potencë për një karakter që nuk ka ndonjë aftësi debuff.

  4. I don’t understand. Why would you go for critical chance when he’s always with KRU a FOO which give him constant advantages? Go for either speed or health mods with Health / Speed / Critical Damage primaries with focus on health, offense a critical damage.

Lini një koment

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.


*


Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.