SWFA: Капетан Phasma игра видео

Арена на војни на војни

Лидерот на трупите на Првиот ред во Силата Awakens и The Last Jedi, Капетан Фасма е еден од неколкуте карактери вклучени како Легендарниот лидер во картата во Арена на војни на војни. Родена од Парнасос, Капетан Фасма има своја канонски роман под наслов Phasma кој ја опишува нејзината приказна и како се приклучи на Првата Ред, како и потеклото на сребрениот оклоп. Капетан Phasma е поврзан во SWFA со Единствена лична карта Terex.

Силите на Арена и навивачите можат следете @GamingFansDFN на Твитер или да се претплатите на Игри за љубителите на игри на YouTube за одлична содржина на Star Wars Force и Galaxy of Heroes.

Биди прв да коментираш на "SWFA: Капетан Phasma игра видео"

Остави коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.


*


Оваа страница користи Akismet за намалување на спам. Научете како се обработува вашиот коментар.