SWFA: Принцеза Леја игра видео

Арена на војни на војни

Принцезата Леја, една од најпознатите иконични женски ликови во историјата на киното, е една од неколкуте карактери вклучени како Легендарниот лидер во картата во Арена на војни на војни. Прифатената принцеза на Алдерана, Леја Органа, опишана од Вукипепедија како "член на Кралскиот Сенат, генерал во Алијансата за обнова на Републиката и Нова Република и основач на отпорот". Леја се приклучува во Силите на Војни на ѕвезди Арена од страна на нејзиниот канон стрип-скутер Еваан Верлен, другар од Алдерјан и пилот на бунтовниците, кој е напишан на канон со значителна улога во бунтот и новата република.

Силите на Арена и навивачите можат следете @GamingFansDFN на Твитер или да се претплатите на Игри за љубителите на игри на YouTube за одлична содржина на Star Wars Force и Galaxy of Heroes.

Биди прв да коментираш на "SWFA: принцезата Леја игра видео"

Остави коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.


*


Оваа страница користи Akismet за намалување на спам. Научете како се обработува вашиот коментар.