SWGoH: Најдобри модови за Мејс Винду

Мејс Винду - SWGoH

Добредојдовте во друг напис во нашата серија за Star Wars Galaxy of Heroes, каде што се наоѓаме погледнете ги најдобрите модовиза индивидуални карактери. Додека не тврдам дека ги имам сите одговори во оваа игра, го правам моето истражување и го користав секој збор што пишувам за опширно.

Мејс Винду - SWGoHДенеска наскоро да се разгледаат модовите ќе биде Мејс Винду - мајстор на високиот совет на Једи во епизоди I, II и III. Ненадејниот резервоар за џеди во SWGoH, Винду исто така е командант на флота задолжен за истрајноста. Во споредба со сегашната Мета, Мејс Винду е многу неефективен и потценет со оглед на неговиот ранг и важност во универзумот на Војна на ѕвездите.

Главен фокус:Брзината е главен фокус на 90-95% од сите ликови во Star Wars Galaxy of Heroes, и тешко е да не се каже истото за Mace Windu. На неговиот комплет му недостига толку многу области што нема ништо што вреди да се биде поголем фокус, па оди со Speed ​​for Windu за да ја добие таа основа Брзина на 123 до опсегот 180 +.

Дополнителни области за фокусирање:Напад, критична шанса, критична штета и здравје. Нападот е област на акцент за зголемување на неговата основна ефикасност како што се занимава повеќе штета кога над 50% Здравје и лечи кога подолу. Со оглед на тоа, Здравјето треба да биде фокус од мода, за да има поголема корист од основната способност. Неговата лидерска способност, Ваапад, му дава на сојузниците на Џеди дополнителен 20% Прекршок и неверојатна 9% критична шанса, а додека ова е доста несмасно, се препорачува повеќе CC, заедно со Критична штета, исто така, да им помогне да постигнат поголеми хитови како што е споменато погоре.

Забелешка: Ќе забележите дека потенцијата НЕ е наведена. Ова се должи на фактот дека единствена Мејс Винду, Shatterpoint, не зависи од Моќноста да слета Изложувај дебас. Има шанса 45% за активирање на ефектот, и ако тоа е активирано, не може да му се спротивстави.Идеален мод за подесување на SWGoH Мејс Винду:

Мејс Винду е еден од четирите ликови кои пилотираат Капитал Брод, така што тој секогаш треба да има шест 5-точки модови на ниво 15, ако ја користите Издржливоста во било која флота битка. Лично, имав тешко време да одлучувам како преферирам да мод Mace Windu, и додека имам многу силни прекршочни модови, CC и CD модовите исто така се добар пат. Ако Health mods се таму каде што вашиот моден инвентар е најсилен, што исто така може да биде насоката што ја земате со офанзива статистика, како фокус од секундарната статистика. Еве го мојот мод препораки за Мејс Винду дека мислам дека ќе биде најдобро прилагоден за мнозинството играчи, но се чувствуваат слободни да коментираат и да дискутираат за други поставувања.

 • Предавател (плоштад) - здравствен мод со прекршок основно и фокусирање на брзина, навреда, здравје и критични шанси
 • Приемник (стрелка) - Здравствен мод со брзина 30 (сите други добиени статистики се бонус)
 • Процесор (дијамант) - Критична шанса мода со одбрана примарна и фокусирање на брзина, прекршок, здравје и критична шанса
 • Holo-Array (триаголник) - здравствен мод со + 36% критична штета (која било друга добиена статистика е бонус)
 • Податоци-автобус (Круг) - Можност за критична шанса со примарна здравствена состојба и фокусирање на брзина, одбрана, критична шанса и прекршок
 • Мултиплексер (Плус) - здравствен мод со примарен фокус на здравје или прекршок и секундарно фокусирање на брзина, здравје, критична шанса и прекршок

3 Коментари на "SWGoH: Најдобри модови за Мејс Винду"

 1. Љубовта на вашиот серија Најдобри модови за кои се потпираат на повеќето од моите карактери.
  Дали би било можно да имате голема табела со вашите главни препораки? Те молам.

  • Еј, сакам, но можеме да направиме ТОН за работа веќе за "љубовта кон играта" и малку повеќе. Најдоброто што можам да ви понудам е следното - https://gaming-fans.com/star-wars-goh/swgoh-resources/swgoh-consulting/ - ако тие пакети не се вклопуваат во она што го барате за HMU со она што ви треба и можеме да разговараме за тоа како да го направите тоа.

 2. Здраво, ајде да одиме на консултации!
  Можеме ли да разговараме за ова на Discord? (Jb # 1997 или мојата адреса за е-пошта подолу)

Остави коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.


*


Оваа страница користи Akismet за намалување на спам. Научете како се обработува вашиот коментар.