SWGoH: Најдобри модови за Poggle Помалите

SWGoH - Погрејте помалите

Добредојдовте во друг напис во нашата серија за Star Wars Galaxy of Heroes, каде што се наоѓаме погледнете ги најдобрите модовиза индивидуални карактери. Додека не тврдам дека ги имам сите одговори во оваа игра, го правам моето истражување и го користав секој збор што пишувам за опширно.

SWGoH - Погрејте помалитеДенес, за да ги преиспита модовите, ќе биде Погл Малото, лидер на надвојводата на Геоносците. Еден од четирите геоозиски ликови во SWGoH во времето на пишувањето, Poggle The Lesser е осамен Геоносијан со лидерска способност и поради неговата позадина со надгледување на дроид фабриките за време на Војниците на Клоновите, тој исто така има убав синергија со Droids. Па, ајде да погледнеме кои модови се најпогодни и кои статистики сакаме да ги подобриме за Poggle the Lesser.

Главен фокус:Брзина. Со основна брзина на 144, Poggle The Lesser започнува побрзо од повеќето во SWGoH. Од неговата Droid Assault специјални грантови за забрзување за сојузниците со дроид и неговите основни можат да го применат Блокирање на блокирање на способности, со тоа што почесто се врти, ќе биде мудар. Ако тој е еден од твоите врвни ликови, притиснете го неговото забрзување околу 200, но ако сте како мене и тој е лидер на вашиот 17th тим во територијални војни, 170-180 е во ред.

Дополнителни области за фокусирање:Моќност, прекршок и опстанок. Приликата да се додаде Блок на способности на основните не може да изгледа толку вредна, но навистина може да биде многу корисна против ликовите како Дарт Вудер, Боба Фет, Zeta Kylo Ren и многу други. Така, високата потентност е прилично важна и е уште поинтензивна кога се користи Poggle Геонозиски шпион со оглед на придобивките од СС 70% Свртете го метар секогаш кога сојузник на Геонозис нанел негативен статус на непријател. Бидејќи тој им дава на сојузничките напади од неговите специјални и грантови за способноста на неговите лидери, 30% добива навреда за Droids и Geonosian сојузници, додаде Нападот има смисла, но Погл не е голем напаѓач, па не му одговарајте на него да биде главна навредлива оружје во кој било состав. Конечно, тој е малку скршлив и се потпира на затајување напади, па го зајакнува неговата опстанок во формите на здравје, заштита и одбрана. 

Идеален режим на поставување за SWGoH Погол Помалите:

Бидејќи Нападот е еден од фокус и ние ги користиме offense модовите толку ретко во SWGoH, ги тестирав на мојот Poggle The Lesser и ми се допадна она што го видов. Додека, исто така, може да се погледне во Потенција поставени со Компјутери и одбрана поставува, клучот е добивање на силна секундарна статистика од било модови на било кој toon. Ајде да го разгледаме мојот препорачан пристап за модалите на Погл:

  • Предавател (квадрат) - Напад мода со примарен фокус на прекршок и секундарно фокусирање на одбраната, моќноста, брзината и заштитата
  • Приемник (стрелка) - Напад мода со основна брзина 30 - сите други добиени статистики се бонус, но секундарните се фокусираат на здравјето, потентноста и заштитата се најпосакувани
  • Процесор (дијамант) - Напад мода со примарен фокус на одбраната и секундарно фокусирање на брзина, здравје, моќ и заштита
  • Holo-Array (триаголник) - Моќност на потенцијата со примарен фокус на прекршок и секундарно фокусирање на брзината, здравјето, одбраната и заштитата
  • Data-Bus (Circle) - Моќност на потенцијата со примарен фокус на заштита и секундарно фокусирање на брзината, здравјето, моќноста и одбраната
  • Мултиплексер (Плус) - Моќен напад со моќност + 24% - сите други добиени статистики се бонус, но секундарни се фокусираат на брзината, здравјето, потентноста и заштитата

 

Забелешка: модификациите на предавателот, процесорот и податочната шина се многу почести. Ако можете да ги максимизирате статистиките од овие, користејќи MK V, Tier A мод кој е идеален.

Слики благодарение на SWGOH.gg

Остави коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.


*


Оваа страница користи Akismet за намалување на спам. Научете како се обработува вашиот коментар.

GTranslate Please upgrade your plan for SSL support!