SWGoH GameChangers

SWGoH игра менува

Star Wars Galaxy of Heroes е сложена и пријатна игра, и да им помогне на играчите и навивачите подеднакво да се движат низ играта и неговите многу функции, ЕА и ЦГ ја создадоа програмата GameChangers. Кои се SWGoH GameChangers што прашувате? Тие се ексклузивна група на играчи кои ги покриваат SWGoH со кршење на вести и најави, стратегија за карактер и преглед, теориски изработки и совети или водичи за да им помогнат на играчите да знаат како најдобро да ги користат нивните ресурси за да можат подобро да се справат со Арена на тимот, во нападите, теренските битки , Галактичката војна и многу повеќе.

Листата на SWGoH GameChangers е подолу. Исто така, не заборавајте да ги разгледате најновиот GameChangers програма вести тука на Gaming-fans.com, каде што исто така ќе ги прикажуваме видеата од секој од овие одлични продуценти на YouTube.
AhnaldT101 SWGoHAhnaldT101 - AhnaldT101 свиреше SWGOH за 2 години и неговата YouTube канал обезбедува разни водичи кои се движат од арената до рациите, но исто така верува во филозофијата на забавни додека предаваат. Иако неговите видеа имаат за цел да обезбедат совети за тоа како да го направите најдоброто во играта секогаш можете да очекувате некој хумор, така што го оставате видеото со насмевка. Неговата омилена фракција Star Wars е Галактичка империја. Надвор од Јутјуб, тој е студент по право, правен службеник, страствен ентузијаст за автомобил / мотор, знае секоја линија што Арнолд Шварценегер ја има кажано во секој филм и сака да изведува песни од уметници како Френк Синатра, Деан Мартин и Мајкл Бубле.


SWGoH - DBofficial125DBofficial125 - ДБ е SWYOH оригиналниот Twitch потиснувач, со почеток пред да има заедница и пред играта беше дури и во каталогот во декември 2016. Постојаниот раст на неговиот канал (и многу притисок од Твитер) ја виде играта додадена на Twitch и DB да стане еден ден Филијалата. По речиси една година тој беше додаден во GameChangers по фан кампања. ДБ ги троши своите струи поделени помеѓу помагање на други играчи, растечки неговиот AoK еснаф и забава со неговиот спаси куче Pixie. Освен неговата опсесија со "Војна на ѕвездите", ДБ исто така е поранешен натпреварувач за мешани боречки вештини во "Flyweight / Bantamweight" (каде што 125 доаѓа од неговото име) и национално радио свиреше музичар кој беше кратко потпишан во поновата 2000.


SWGoH - CubsFanHanCubsFanHan - CubsFanHan е F2P играч кој игра од SWGOH од лансирањето. Тој падна на Јутјуб случајно, кога започна со снимање видеозаписи за неговата заедница на еснафи на 7 во јуни 2017. CFH ги сака сите нешта SWGOH, но е специјализиран во борбата на Squad Arena. Канал на YouTube на CubsFanHan е исто така познат по неговата месечна анкета на SWGOH Top 15, серијата "Багаж за прашања" и епски колаб видеа со други ЈуТјуб! Дојдете проверете го каналот на CubsFanHan за добра доза на знаење, стратегија, мислења од SWOGH, со убава доза на хумор!


Игри за забава - SWGoHGaming-fans.com - Започна во 2016, Gaming-fans.com е веб-страница посветена на навивачите на Star Wars Galaxy of Heroes и неколку други игри. Најдобро познат по нивните Gu Guides, Sith Triumvirate Raid Guide и Zeta Осврти, Gaming-fans.com го води неговиот директор на содржината, LJ, и неговиот одличен персонал на SWGoH играчите и навивачите. Додека Gaming-fans.com YouTube канал не е нивниот фокус, ќе најдете неколку корисни видеа, бидејќи наместо тоа, тие сакаат да ги промовираат овие прекрасни GameChangers во обид најдобро да му служат на заедницата Galaxy of Heroes. Gaming-fans.com и нивниот персонал секогаш бараат начини да ги едуцираат милиони SWGoH играчи од целиот свет за сложеноста на играта и тие секогаш бараат да се прошират за да додадат други писатели со креативни начини да ја едуцираат SWGoH заедницата.


SWGoH - Оди NerdyОди Нерди - GoingNerdy е уште еден играч на ветеран кој играл од кратко време по лансирањето на Star Wars Galaxy of Heroes. Неговата страница, GoingNerdy.com е место каде што луѓето можат да одат да ги истражуваат сите нерви, но најчесто само за него да проповедаат за Star Wars и Marvel работите. GoingNerdy е на Youtube од февруари на 2017 и се обидува да направи видео клипови што би сакал да ги види. Неговиот главен фокус е да се најдат тимови кои се забавно да играат. Неговата серија на фан омилени петок го нагласува тимот што го бара играчот и ја разгледува неговата способност во различни области од играта. Проверете најдоцна од Канал на GoingNerdy на YouTube денес!


Halfface01 - SWGoHHalfface01 - Halfface01 секогаш сакаше да прави видео на разни игри што тој во моментов ги ужива, и токму сега тој ги прикажува Star Wars: Galaxy of Heroes како негова главна игра! Тој е специјализиран во теориски изработувачки тимови со експертиза во моддинг и брзини, додека постојано тестира различни работи кои се забавни за употреба. Тој прави водичи за разни тимови во арената што ги користи и ги прикажува тимовите на другите играчи кои се невообичаени во арената, но работат! Осигурајте се да проверите неговата YouTube канал!


SWGoH - ЛеонLeon - Леон е игра во "Војна на ѕвездите Галакси на хероите" од јануари 2016 и го опфаќа секој настан од јули 2016. Осамениот германски GameChanger, Leon го преведува секое ажурирање на содржините на германски јазик во корист на неговите лојални YouTube претплатници. Канал на Леон на YouTube може да се најде наhttps://www.youtube.com/c/Leon24.


Магла PassiertМагла Passiert - Mist Passiert започна со снимање на видео во март на 2016 и играше од глобалното лансирање на 25 ноември 2015. Неговиот YouTube каналфокусот е главно на SWGoH карактер осврти, водичи и видеа за нови и слободни да играат играчи.


SWGoH - логото на Нукин
Нукин - Нукин е првенствено фокусиран на содржината на SwGoH и создава корисни видео клипови исполнети со совети, ги покрива најновите вести и периодично објавува рецензии и месечен подкаст. Ако барате да научите, веројатно има видео на него YouTube канал.


Remon Azab - SWGoHРемон Азаб


SWGoH - лого на Skelturix
Skelturix - Skelturix е игра Star Wars Galaxy of Heroes за повеќе од 2 години и неговиот омилен дел од оваа игра е Рации. Тој се приклучи на програмата за менување на играта на почетокот на 2018 со цел да им помогне на сите да се подобрат, објаснувајќи точно како функционира играта. Оттогаш тој стана познат по неговите добро уредени, во-длабочини на видео-водичи, главно фокусирани на тоа како да победат / да настапат подобро во нападите. Skelturix смета дека пишаниот текст е најдобриот начин да се пренесат информации, поради што неговите видеа не содржат никакви гласови. Фановите можат да ги гледаат видеата на Skelturix канал на YouTube.


SWGoH - Воинвоинот - Воин специјализира во образованието на сите аспекти на Star Wars Galaxy of Heroes. Воин презентира на YouTube е местото каде што ја покажува неговата љубовна теорија за изработката и тимот на Арена! Тој исто така е основач на рецензијата за рецензијата и серијата "достојни за тоа". Воинот има два канали, па осигурајте се да ги проверите и двете од нив!


Мобилен гејмер -