Shqyrtimi i SWGoH Zeta: Kylo Ren

Fillimisht një karakter i dobët në Star Wars Galaxy të heronjve, ylli i episodit VII Kylo Ren, aka Ben Solo, mori një rework në janar 2017 dhe shpejt u bë një nga personazhet më të mirë në SWGoH. Kylo Ren - SWGoH

Aftësia Kylo Ren Zeta ishte një ndër të parët Zetas në SWGoH. Për tekstin e lojës, Kylo Ren's Nëpërkëmbje sulmi special me një aftësi Zeta lexon “Merrni dëmtime fizike ndaj armikut të synuar dhe, nëse Kylo ka shëndet të plotë, shkaktoni Stun për 1 kthesë. Ky sulm shkakton 75% më shumë dëm nëse Kylo është nën shëndetin e plotë. Rimarr mbrojtjen e barabartë me dëmin e shkaktuar. ” Çelësi nga Zeta është pjesa "Recover Protection e barabartë me dëmin e shkaktuar" - kështu që nëse goditni për 30k fitoni 30k mbrojtje. Kjo mund të jetë jashtëzakonisht e vlefshme në çdo betejë afatgjatë (Lufta Galaktike) ose një betejë e gjatë në Arena me kusht që të mbani shëndetin e tij të lartë, si dhe personazhe si Sith Assassin dhe Savage Opress mund të jenë një dhimbje e vërtetë në pjesën e pasme. Kundërshtuesi kryesor i rimëkëmbjes së tij të mbrojtjes është Shërimi i Imunitetit i cili parandalon rigjenjen e mbrojtjes dhe Debutimi i Stun dhe Ability Block të cilat e pengojnë Zylo-n që të përdorë sulmin e veçantë si shpesh.

 

Kylo Ren Zeta Rishikimi

Gameplay: Gameplay Kylo Ren me një Zeta është një nga më të kënaqshmit që kam gjetur deri më tani. Për shkak se ai ishte Zeta ime e parë, unë e rrita atë për ta përdorur në Arena, dhe unë kam shkuar "të gjithë" në Zylo. Së bashku me Arenën, unë e kam përdorur atë gjerësisht në HAAT dhe në Luftën Galaktike pasi rikuperimi i mbrojtjes është si të kesh një vetë-shërues i cili ndihmon në planin afatgjatë.

Skuadra Arena: Përdorimi i një Zeta Kylo Ren në Arena ka shpëtuar lëkurën time më shumë se një herë. Nëse keni Mods drejtë në Kylo, ai mund të goditet shumë e vështirë dhe do të fillojë me shumë mbrojtje, kështu që një goditje për 30k siç e përmenda më sipër është me të vërtetë e mundur. Plus, sepse Outrage mund të trullos objektivin, unë kam parë 1 kundrejt betejave 3 të shkojnë në Kylo Ren në fund për shkak të dëmtimit dhe mbrojtjes së mbrojtjes.

SWGoH - Materiale Zeta

mllef: Përdorur me një ekip të tërë të rendit të parë në The Pit, aka Rancor Raid, Kylo Ren dhe ekuipazhi i tij FO mund të bëjnë dëme masive. Nëse Spanja juaj kërkon një sakrificë të karakterit për të marrë në bordin përpara një FFA pas pushimit, Zylo është një nga zgjedhjet tuaja më të mira, pasi rikuperimi i mbrojtjes vjen mjaft i dobishëm. Përveç kësaj, Rancor do të vendos debuffs mbi ju në mënyrë që shpejton Kylo up për sulme më të shpeshta.

AAT / Haat: Kur Kylo Ren mori rindërtimin në fund të janarit 2017, unë shkrova se si versioni i ri i Kylo përshtatet në AAT / HAAT. Menjëherë pas kësaj mësuam se Zylo mund të ishte solo Faza 1 e Humbjes së Tankeve Heroike. Përveç kësaj, një ekip i plotë i rendit të parë në fazën 2 të HAAT mund të vendosë edhe numra të mëdhenj. Në përgjithësi, në qoftë se ju nuk keni një ekip të plotë të rendit të parë me Zeta të shumëfishta, bast juaj më e mirë është të përdorni Kylo Ren me një ekip të gjithë Jedi ose të gjithë Sith në fazën 1 të HAAT dhe të tërheqni 250-450k tuaj çdo kohë.

Betejat e Territorit: Aftësia e Zeta mbi Kylo Ren nuk ishte relevante në versionin origjinal të Luftrave të Territorit, pasi që ai kishte të bënte vetëm me Side Lehta, por shtimi i Betejat e Territorit të Dark Side: Hakmarrja Perandorake, "Zylo" tregon përsëri vlerën e tij. Pa asnjë shërues në Rendin e Parë, rigjenerimi i Mbrojtjes së Kylo vjen mjaft i dobishëm ndërsa ofron gjithashtu një shans për të Stun qëllimin.

Luftërat e Territorit: Si do të ndikojë Zeta e Kylo Ren Luftërat e Territorit në SWGoH është ende në fazat e hershme. Ne do të jemi të lumtur për të shtuar më shumë mendime se si kjo Zeta përkthehet në të ardhmen e afërt.

 

 

Si ta Përdor Kylo Ren: Përdorimi im i Zylo është i gjerë; ai ishte një pjesë e ekipit tim Top 10 Arena për një kohë të gjatë, ai ishte përdorur zakonisht në Nyjet 6, 9 dhe 10 në Luftën Galaktike kur ishte e nevojshme (kur kam nevojë për goditësit e mi të mëdhenj) dhe e përdora atë në Fazën 1 të HAAT para se të çonte gjeneralin Kenobi në 7 yje. Ndërsa loja ka vazhduar të evoluojë që kur aftësia e tij Zeta ishte në vlerën e saj kulmore, ajo ende mbetet një Zeta e nivelit të lartë në SWGoH. Kylo ka një anije e cila tani është e punueshme, por duket se ka vlerë më të madhe në të ardhmen tani që Rendi i Parë ka katër anije totale në SWGoH, kështu që një Kylo Ren i fortë e bën anijen shumë më të fuqishme. Tani me Anën e Errët që kanë një Betejë Territori të tyre, Zylo im përdoret në një skuadër të Rendit të Parë.

Vlerësimi im i Zylo: Vlerësimi im për Zylo Ren ose çfarëdo që dëshironi ta telefononi) është një 8.5 nga 10. Unë jam duke u përpjekur për të rezervuar një 10 / 10 për të mirë të SWGoH, dhe me një Zeta në Kylo ai është shumë awesome, por jo më të mirë sipas mendimit tim.

 

Images mirësjellje e SWGOH.gg

Marrëveshjet Featured

Lini një koment

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.


*