Si të mbani fun SWGoH

Mirë se vini Hecklers Holotable. Nëse shoqëria juaj ka përfunduar në Level 85 dhe ka AAT Heroike bërë në një orë ju mund të jeni duke luftuar për të mbajtur interes në Star Wars Galaxy i Heronjve ndërsa ne presim me durim për përmbajtje të re. Për këtë qëllim këtu është debutimi në një seri të parregullt mënyrash për të argëtuar dhe angazhuar guildmates tuaj SWGoH.

Për këtë këst të parë unë do të doja të zgjeroja në një skedar që kam shkruar disa javë më parë ku diskutojmë mënyra për të bërë bastisjet më shumë zbavitëse.

Nëse ju jeni si Sporti ynë ku Rancor është bërë një FFA-fest ka mënyra për ta bërë atë më të këndshëm. Në repartin tonë, Decendants of the Perandorisë, ne tani të drejtuar bastisje sfidat 2 bastisjet nga 3. Është e thjeshtë për të ngritur, por që duke u thënë unë jam duke supozuar që shoqëria juaj përdor Linjën, Mosmarrëveshjen ose një aplikacion të ngjashëm të bisedës dhe nuk po përpiqesh ta organizosh këtë thjesht në chat në lojë.

Ne kemi pasur fraksione të veçanta si Gjuetarët e Bounty, Order First, Jedi, etj dhe / ose kombinime të ekipit; të gjitha Ewoks + Chewie. Edhe "... toons në ekran titullin" u provua kohët e fundit, zQGJ udhëhoqi ekipin fitues. Plus ju gjithashtu mund të specifikoni toons NUK lejuar; p.sh. toons Perandoria, por jo Lead Zader. Kushdo që merr rezultatet më të larta merr për të emëruar bastisjen tjetër të bastisjes. Ekranet duhet të dorëzohen në linjën tonë për verifikim (rezultatet mund të ndryshojnë në mënyrë të egër). Ajo siguron që të gjithë luan të drejtë pasi që ju nuk dëshironi një vjedhës Teebo poshtër duke shkatërruar fun e të gjithëve.

Nëse ju nuk keni mjaft toons për të bërë një ekip të plotë ju vetëm të drejtuar atë që ju mund të & ne gjithmonë të drejtuar një pauzë 12hr para se të fillojë dëmi. Ne lejojmë një sulm zero dëme në çdo kohë nëse nuk mund të ngresh një ekip apo të jetë i vlefshëm kur bastisja të shkojë drejtpërdrejt për të siguruar që të gjithë të kenë një rekord të drejtë në shpërblime. Disa combos ekipor do të shohin bastisjen pastruar në minuta, disa do të marrë disa orë, dhe disa nuk do të qartë atë në të gjitha. Mënyra më e lehtë që ne kemi gjetur të merret me këtë është të lejojë një FFA të përgjithshme në 24 orë pas nisjes. Natyrisht një 5 milion të drejtuar në këtë kohë me një ekip zVader pastron bastisjen, por nuk ju fiton çmimin e ekipit.

Kjo me të vërtetë ka ringjallur interesin e golit në sulmet e Rancorit dhe ka krijuar një rivalitet të madh miqësor brenda shoqatës. Duhet të organizoheni në mënyrë të arsyeshme; shoqëria jonë ka oficerë dhe deputetë të veçantë për çdo bastisje. Plus një dhomë e ndarë vetëm për njoftimet e gjahtarëve ndihmon shumë. Ne vetëm bëjmë që oficerët të postojnë atje; kohët e bastisjes, rregullat e angazhimit dhe përditësimet e rëndësishme të lojërave etj. Nuk ka shumë sherr për të bërë dhe me një udhëheqje të mirë të repartit është e lehtë për t'u zbatuar.

Ja një listë të disa prej ekipeve që kemi drejtuar, dhe fituesit tanë vazhdojnë të mendojnë për kombinime të reja. Ndoshta ju do të shijoni pak veta dhe do të donim që këtu nga njerëzit në komentet e mëposhtme nëse mund të mendoni për diçka të egër që ne nuk e kemi provuar

Jedi
Sith (pa zAder)
poshtër
Gjuetarët e mirë
Çdo xhirime 3
Mashtrojeni
Çdo toons 5, asnjë lider nuk lejohet
Droids (pa Jawas)
Vetëm anën e dritës
Vetëm anën e errët
Ewoks + Chewie
clones

Ka shumë mundësi, deri në tifozët e ardhshëm të lojës, Mothman do të shikojë ...

Nga Mothman e pasardhësve të Perandorisë
Gaming-fans.com Guest Shkrimtar

Bëhu i pari që komenton në "Si të mbani fun SWGoH"

Lini një koment

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.


*


Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.