SWGoH: Modat më të mira për IG-88

Mirë se vini në udhëzuesin e mods IG-88 - artikulli më i fundit në serinë tonë rreth galaksisë popullore Star Wars Galaxy të heronjve ku ne hedhim një vështrim në mods më të mira për secilin karakter SWGoH. Ndërsa unë nuk pretendoj të ketë të gjitha përgjigjet në këtë lojë, bëj hulumtimet e mia dhe kam përdorur çdo gjë që shkruaj për gjerësisht. Këto janë mod rekomandime dhe ato sigurisht nuk janë opsioni i vetëm. Megjithatë ne shikojmë për të ndihmuar lojtarët maksimizuar personazhet e tyre në SWGoH dhe ne jemi gjithmonë të hapur për reagime nëse keni një mod setup që punon mirë e gameplay tuaj.

Mods për IG-88 - SWGoHSot për të shqyrtuar mods për është Droid Bounty Hunter IG-88. Një anëtar i hershëm i përbashkët i ekipit të Phase 2 për shumë njerëz në AAT ose AAT heroike, Sinergjia e Droid-it IG-88 nën një çojë HK-47 e bëri atë një shfaqje popullore. Prill 2018 Përpunimi i faturave të Bounty Hunter pa IG-88 të marrë një aftësi Zeta shtuar dhe një aftësi të re Pagesa kur kontrata e tij Bounty Hunter është përmbushur. Veç kësaj, vlera e IG-88 u përmirësua përsëri kur ai ishte i tij IG-2000 anija u shtua në SWGoH në fund të shtatorit 2018.

Fokusi kryesor: Shansi kritik. I përdorur për të listuar Speed ​​si fokus kryesor për IG-88, por Bounty Hunter rework bërë CC edhe më të vlefshme për IG-88. Tani sulmi i tij i veçantë AoE, Fire Rapid, e mbërthen debugun Target Lock në një goditje kritike. Lock Target, kur përdoret mirë, mund të jetë një debutim shumë i vlefshëm për të lënduar armiqtë tuaj dhe për të rritur vlerën e IG-88.

Zonat shtesë për t'u fokusuar: Shpejtësia, Fuqia, Dëmtimi Kritik dhe mbijetueshmëria në formën e Shëndetit. IG-88 më e shpejtë është më e mirë sa ai ka nevojë për të goditur shumë dhe goditur shpesh. Potenciali është një fushë për t'u përqëndruar që nga IG-88 Plagë vdekjeprurëse themelore mund të aplikojnë imunitetin shërimit dhe Fire Rapid posaçërisht mund të shkaktojë të dyja mbrojtja poshtë dhe bllokimi i aftësisë debuffs. Fire Rapid gjithashtu shton një debutim Target Lock për çdo armik të goditur në mënyrë kritike pas rindërtimit, kështu që duke shtuar Potency do të ndihmojë këtë debutim "ngjit" tani që AoE e tij është edhe më e rëndësishme se më parë. Dëmi kritik është tag logjik përgjatë një CC të lartë që nga hitet do të jetë më e madhe dhe çdo rritje shtesë e ofendimeve është një plus pasi ne e dimë se vepra e drejtpërdrejtë ndikon në gjendjen e fatit kritik dhe dëmtimin kritik gjithashtu. Përfundimisht, duke e bërë IG-88 më të mbijetuar duke shtuar Shëndetin është një lëvizje e mirë sa herë që ai të rimëkëmbet 50% Shëndetin sa herë që dëmton një armik Target Locked, kështu që shikoni ta fusni atë me të tjerët duke përdorur Target Lock si dhe si Imperial Probe Droid.

Rekomandime Mod në lojë: Dëmi kritik dhe shansi kritik.Ideal Mod Setup për SWGoH IG-88:

Njëherë e një kohë, IG-88 ishte e rregullt në Arena përpara WASM dhe Zeta Maul metas, dhe në fillim shumë droide injoruar, shtimi i bastisjes së tankeve (AAT / HAAT) ishte një frymë e jetës së re në Droidët 3 FTP. Por pastaj HAAT u bë "e lehtë" për shumë lojtarë në gildë të nivelit të lartë dhe Bounty Hunters përfundimisht mori një rework. Për të maksimizuar efektshmërinë e IG-88, marrja e grupeve të duhura të mods është e rëndësishme. Unë do të preferoja përzierjen më poshtë për të siguruar që IG-88 ka shpejtësi të lartë, max CD, CC të lartë dhe potencë të lartë.

  • Transmetuesi (Sheshi) - Mod me Dëmtim Kritik me një fokus primar mbi veprën penale dhe një fokus sekondar mbi shpejtësinë, fuqinë, shëndetin dhe shansin kritik
  • Marresi (Shigjeta) - modaliteti i Rrezikut Kritik me shpejtësi + 30 - të gjitha statistikat e fituara janë bonus, por CC dhe shëndeti janë të preferuara
  • Procesor (Diamant) - Mod me Dëmtim Kritik me një fokus primar në mbrojtje dhe një fokus dytësor në shpejtësinë, shkeljet, shëndetin dhe shansin kritik
  • Holo-Array (Triangle) - Mod me Dëmtimin Kritik me dëmtim kritik + 36% - të gjitha statistikat e fituara janë bonus, por CC dhe fuqia janë të preferuara
  • Data-Bus (Rrethi) - Shansi kritik me fokus primar mbi shëndetin dhe një fokus dytësor në shpejtësinë, sulmin, potencën dhe shansin kritik
  • Multiplexer (Plus) - Dëmtimi kritik me potencë + 24% - të gjitha statistikat e fituara janë bonus, por CC, shpejtësia dhe shëndeti janë të preferuara

Shënim: Transmetuesit, procesori dhe modalitetet e të dhënave janë shumë më të zakonshme. Nëse mund të maksimizoni statistikat nga këto duke përdorur një mod të MK V, Tier A që është ideale.

Images mirësjellje e SWGOH.gg

Bëhu i pari që komenton në "SWGoH: Modat më të mira për IG-88"

Lini një koment

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.


*


Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.