Shqyrtimi i SWGoH Zeta: Darth Vader

Për një kohë të gjatë, Darth Vader ishte një nga personazhet më të vështira të SWGoH, me shards (rrallë) që shfaqen në shitoren e shportës dhe si shpërblime për arritje. Megjithatë, edhe pse kishte një sërë aftësish të fuqishme, Darth Vader ishte i dobishëm për t'u përdorur. Përfundimisht, megjithatë, ai u shtua në Dyqanin e Flotës, dhe iu dha një Zeta upgrade, duke siguruar një nxitje shumë të nevojshme.

Përshkrimi i aftësisë së udhëheqësit Zeta'd të Darth Vader, Frymëzuar përmes frikës, është; "Perandoria dhe aleatët e Sith fitojnë% 30 dhe kanë një shans 50% për të hequr 20% Turn Meter kur ata dëmtojnë dhe armikun. Ky largim i kthesës nuk mund të rezistojë. Ndërsa Darth Vader është gjallë, armiqtë rifitojnë menjëherë dëmin me kalimin e kohës kur 2 kthehet sa herë që dëmet me kalimin e kohës mbarojnë në to. "

Vetja Zeta rrit shansin e zvogëlimit të TM nga 25%, reduktimin TM nga 10% dhe shkakton armiqtë për të rifituar Debuffs DOT sapo të skadojnë ose të hiqen. Të dy reduktimet nga ana e rrotullimit dhe DOT-të e pafund janë të mëdha, por për fat të keq, ju nuk mund të përfitoni plotësisht nga të dyja në të njëjtën kohë.

Nëse vendosni për të drejtuar zVader me një ekip DOT, dy sportelet kryesore që do të hasni janë dëme shpërthyese dhe Tenacity Up (për shembull, skuadrat Rex dhe ekipet me Yoda). Tenacity Up sepse pengon dëmtimin e efekteve në kohë duke u aplikuar në radhë të parë dhe shpërthen dëmin pasi dikur Vader ka vdekur, DOT nuk plotësohen më.

Nëse merrni rruga e reduktimit TM, kufizimi i madh do të jetë Modat e Vader - shpejtësia, në mënyrë specifike. Për shkak se po synoni të kontrolloni betejën duke përdorur manipulimin TM, ju duhet të merrni hitet e para dhe të goditni shpesh për të mbajtur kërcënimet e armikut. Një ekip që ju falenderon, ose që mund të ndërpresë sulmet tuaja, shpejt do të prishë strategjinë tuaj dhe do të çojë në humbjen.

Rishikimi i Darth Vader Zeta

Gameplay: Darth Vader është kënaqësi e madhe për të luajtur me të, nëse ju pëlqen të shihni të mëdha Shkarkim Blade numrat, dhe duke shtuar Zeta e tij i bën ato më të mëdha. Me modet e duhura dhe RNG, një ekip heqës TM mund të bllokohet armiku jashtë dhe një ekip DOT mund të vendosë shpejt një vrasje të vrarë në çdo armik.

Skuadra Arena: Darth Vader ka kaluar tashmë kryeministrin e tij në arenë - Rex, zQGJ, dhe metas zMaul i kanë dhënë fund. Sidoqoftë, ekipet e zVader mund të jenë ende efektive në radhët më të larta, vetëm sigurohuni që të planifikoni përpara dhe të jeni gati për të ndryshuar sapo të filloni të goditni muret.

SWGoH - Materiale Zeta

mllef: Pavarësisht nga rregullimi i gabimeve për të ndaluar reduktimin e TM nga aftësia e udhëheqësit të Darth Vader për t'u grumbulluar, është ende e mundur të bëhet dëm i mega me përbërjen e duhur të ekipit dhe të bëjë dëm të mirë pa. Natyrisht, ka grupe që mund të bëjnë dëm të mirë pa investuar materiale të çmuara Zeta, kështu që nëse nuk planifikoni drejtimin e një ekipi super, ose duke përdorur zVader diku tjetër, ndoshta nuk ia vlen.

AAT / Haat: Zeta'd Darth Vader është një përgjegjësi masive në Fazën 1 të bastisjes së Tankeve. Për shkak se Greivious fiton 100% kthehet metër çdo herë e shtatë që merr dëm, vendosja e DOT mund të kthehet shpejt në një zinxhir të pandalshëm të sulmeve që shpejt do të vrasin ekipin tuaj.

Në fazën 2 nga ana tjetër, zVader mund të bëjë dëm të mahnitshëm me një ekip DOT. Turrët anësore dhe të lartë marrin dëme të plota nga DOT, duke ju lejuar të rrëzoni tankin me lehtësi, si dhe ngritjen e masave Shkarkim Blade goditjet.

Luftrat e Territorit: Darth Vader është kërkohet si udhëheqës në një mision të veçantë, kështu që duke shtuar zeta gjithmonë do të jetë e dobishme. Megjithatë, gjeta reduktimin e TM-së të mohuar nga fitimet e çmendura TM që Rebelët kanë dhe Vader të jetë shumë i ngadalshëm (krahasimisht) për të përfituar nga DOT-të e përhershme. Më tej duke zvogëluar dobinë e frymëzimit përmes frikës zeta, ajo nuk shton asgjë në rrugën e mbijetesës, e cila është esenciale për Betejat e Territorit.

Luftërat e Territorit: Siç u përmend, ka shumë sportele të përbashkëta për ekipet zVader në PvP, duke e bërë atë një zgjedhje të dobët mbrojtëse në Luftërat Territore.
Në mënyrë të kundërt, Vader është i tejkaluar nga të tjerët Udhëheqësit Sith dhe / ose të Perandorisë, kështu që nuk ia vlen ta përdorni atë me toons tuaj më të mirë. Megjithatë, ai mund të jetë një lider efektiv për një perandori të mesme dhe / ose Sith, veçanërisht kundër mbrojtësve më të dobët.

Si e Përdor Darth Vader: Unë herë pas here përdor zVader në ekipin tim Rancor, por ne ndryshojmë se çfarë karakteresh dhe ekipe janë të lejuara, të përpiqen dhe ta mbajnë atë interesante. I drejtuar Ekipet zVader në Fazën 2 HAAT (nëse nuk ndjehem si pluhur nga droidët), dhe unë e mbaj atë në stolin tim GW, në rast se kam nevojë për një ekip tjetër. Por realisht, unë nuk e përdor më shpesh Darth Vader.

Vlerësimi im i Vader: I vlerësoj Zeta Darth Vader si një 6 / 10. Ndërsa Vader ishte karakteri i parë që unë Zeta'd, dhe unë nuk pendohem fare, dobia e tij ishte e shkurtër. Kam gjetur se ai shpejt u rrëzua në arenën e metas, dhe ka nevojë për ngrohje, e vështirë për të marrë toons që do të përdoren për potencialin e tij të plotë në bastisje.

Nga PsychoPoet
Gaming-fans.com Shkrimtar i stafit

Images mirësjellje e SWGOH.gg

3 Comments në "SWGoH Zeta Review: Darth Vader"

  1. Bonjour

    J'ai vu une vidéo de Ahnald T101 këtu présence une nouvelle kapacitetin e Vader savez vous pour quand c'est prévu

    Best regards

  2. Bonjour

    J'ai vu une vidéo de Ahnald T101 këtu présence une nouvelle kapacitetin e Vader savez vous pour quand c'est prévu

    Best regards

Lini një koment

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.


*


Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.