SWGoH: Modat më të mira për Phasma Captain

Kapiteni Phasma - SWGoH

Mirë se vini në një artikull tjetër në serinë tonë rreth Star Wars Galaxy of Heroes ku ne hedhim një vështrim në mods më të mirë për personazhet individualë. Ndërsa nuk pretendoj të kem të gjitha përgjigjet në këtë lojë, unë bëj hulumtimin tim dhe kam përdorur çdo toon për të cilin shkruaj shumë. Këto janë rekomandime mod dhe sigurisht që nuk janë opsioni i vetëm. Sidoqoftë ne shikojmë të ndihmojmë lojtarët të maksimizojnë karakteret e tyre në SWGoH dhe ne jemi gjithmonë të hapur për të dëgjuar reagimet tuaja @GamingFansDFN në Twitter nëse keni një modifikim mod që funksionon mirë në lojën tuaj personale.

Kapiteni Phasma - SWGoHKarakteri i sotëm për të shqyrtuar mods për të do të jetë Kapiteni Phasma. Një nga drejtuesit e Rendit të Parë, ky personazh i Ndihmës Dark Side lejon aleatët të kthejnë njehsorin dhe ngadalësojnë kundërshtarët me AOE-në e saj. Në një kohë ajo ishte një nga udhëheqësit më të mirë në lojë për çdo skuadër, e cila është tani qesharake duke pasur parasysh se si rritja e lojës e ka bërë Captain Phasma pothuajse të vjetëruar në vitin 2020.

Fokusi kryesor: Ndërsa çdo personazh ka nevojë për shpejtësi (po, unë e them këtë çdo herë sepse është e vërtetë), Captain Phasma duket më e mirë-përdorur me numra me shpejtësi të madhe. Kthehu kur Captain Phasma ishte i rëndësishëm, krijuesi i SWGoH GameChanger dhe krijuesi i YouTube Smithie D bëri një video të mbizotërimit Heroic AAT nga Rendi i Parë, me Captain Phasma me një shpejtësi të madhe atëherë 200+. Përsëri, kjo tregon se sa larg ka ardhur SWGoH…

Në SWGoH e sotme me Relics dhe mods 6-pikëshe, Captain Phasma nuk është e rëndësishme për asnjë lojtar të lojrave në fund, përveç faktit që ajo tani është e nevojshme në Ngjarja Legjenda Galaktike të ketë një goditje në zhbllokimin e karakterit të ri Kylo Ren. Sidoqoftë, për ata që fillojnë ose që ende shohin vlera tek ajo në një ekip të Rendit të Parë, vazhdoni të lexoni më poshtë për këshilla se ku mund t'i përqendroni përpjekjet tuaja të modifikimit.

Zonat shtesë për t'u fokusuar: Shpejtësia, fuqia, shansi kritik, dëmtimi kritik dhe mbijetesa. Themelore e saj, Sulm, tokën Mbrojtjes Poshtë në një hit kritik duke e bërë përdorimin e mods Krizave të Rënda ose statistikat e mesme të rëndësishme, dhe Potenza ndihmon në uljen e Shpejtësisë në sulmin e veçantë të AOE breshëri. Shpejtësia do ta ndihmojë atë që të arrijë të kthehet më shpejt, dhe aftësia për të dhënë TM për aleatët e saj është e rëndësishme, por unë nuk do të përdor modë Speed ​​në këtë karakter dhe në vend të kësaj të nxis Shpejtësinë nga statistikat sekondare. CC dhe CD do ta ndihmojnë që ajo të goditet më shumë, siç do të thotë edhe ofendim shtesë, por vini re se Azhurnimi i Relic i Captain Phasma është mjaft i ekuilibruar dhe jo tepër i rëndë për çdo rritje të statit. Si rezultat, rekomandova një qasje të përzier kur modifikoj atë për të mbështetur më mirë shokët e saj të Rendit të Parë.

Rekomandime Mod në lojë: Shpejtësia dhe fuqia. Rekomandimet në lojë janë shumë të rëndësishme për t'u ndjekur për karaktere të reja pasi zhvilluesit janë përqendruar në vetëm 1-2 karaktere të reja në një kohë kur i lëshojnë ato. Sidoqoftë, për personazhet më të vjetër, përfshirë Fazën, ata duhej të rishikonin 100+ heronj të gjithë për lëshimin e Mods 2.0, dhe me ndershmëri ata morën një lëng të vogël në shumë prej sugjerimeve. Vazhdoni të kontrolloni këtu në Gaming-fans.com ku ne vazhdojmë të rishikojmë udhëzuesit tanë mod dhe të na dërgoni mesazhe në çdo kohë @GamingFansDFN në Twitter nëse keni një karakter që dëshironi që ne të rishikojmë mods për.Ideal Mod Setup për SWGoH Kapiteni Phasma:

Lojtarët mund të shkojnë shumë mënyra të ndryshme kur modifikoni Captain Phasma. Pothuajse çdo lloj mod është në lojë, por unë nuk do të përdor një Fyerje ose Shpejtësi të vendosur këtu pasi ato përdoren më mirë diku tjetër. Rekomandimet e mia më lart janë një qasje e përzier, kështu që përdorni tre grupe të ndryshme me 2 modale secila për të fituar sa më shumë që të jetë e mundur në këto fusha specifike. Këtu është konfigurimi im i preferuar për Captain Phasma:

  • Transmetuesi (Sheshi) - Modaliteti i Rrezikut Kritik me ofendim primar dhe një fokus në shpejtësinë, fuqinë, mbrojtjen dhe mbrojtjen
  • Marrësi (Shigjeta) - Mod potencial me shpejtësi fillore dhe përqendrim në fuqinë, ofendimin, shëndetin dhe mbrojtjen
  • Procesori (Diamanti) - Mod shëndetësor me parësor mbrojtjen dhe përqendrim në shpejtësinë, shansin kritik, ofendimin dhe fuqinë
  • Holo-Array (Trekëndësh) - Mod potencial me dëmtime kritike parësore dhe përqendrim në shpejtësinë, shansin kritik, ofendimin dhe fuqinë
  • Data-Bus (Rrethi) - Mod Modaliteti i Shansit Kritik me mbrojtje parësore dhe përqëndrim në shpejtësinë, fuqinë, mbrojtjen dhe shëndetin
  • Multiplexer (Plus) - Mod shëndetësor me shkelje ose potencial parësor dhe përqëndrim në shpejtësinë, këmbënguljen, mbrojtjen dhe mbrojtjen

3 Comments në "SWGoH: Modat më të mira për Captain Phasma"

  1. Ndihem sikur Phasma nuk merr asnjë dashuri nga askush. Por nëse pajisja e duhur mund të jetë dominues. Kam përdorur konfigurimin që sugjerove dhe ishte në gjendje të hap 7 * BB-8 për shkak të tij. Faleminderit zoteri! 🙂

  2. Mirë për të njohur Dan, unë jam gati të përpiqemi për të zhbllokuar BB-8 tim duke përdorur sugjerimet e tij si. Në ditët e mia të hershme të SWGOH-it, Phasma ishte udhëheqësi im në arenë, gjë që më ndihmoi të qëndroja pranë krye në ardhjen time.

  3. Phasma ende ka përdorimet e saj, por derisa ajo të marrë një rework ditët e saj arenë kanë mbaruar. Ajo tha, ajo bën anijen e komandës së Kylo, ​​dhe për aq sa P2 e HAAT dhe BB-8 hap, ajo është më se e mjaftueshme.

Lini një koment

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.


*


Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.