SWGoH 101: Guilds, Shkëmbimi i Shoqërisë, Dyqani i Guildëve dhe Aktivitetet e Guild

Guilds SWGoH

Guilds. Një nga pjesët më interesante të Star Wars Galaxy of Heroes. (Shpresojmë) Anëtarët e 50 të gjithë të vijnë së bashku si një ekip për të përfunduar një mision, ose një bastisje në versionin aktual të SWGoH. Qëllimi im në këtë pjesë të SWGoH 101 është t'ju ndihmojë të kuptoni më mirë të gjitha fushat e një Sporti në SWGoH. Nga Shkëmbimi i Sporti dhe Dyqani i Spitalit në aktivitetet e përditshme të Sporti, aq më shumë e kuptoni për informacionin më poshtë, shoku më i mirë i ekipit që do të ecni përpara.

Sporti im

Guilds SWGoH - ManageNëse shkoni në ekranin e Guilds (të gjithë rrugën në të majtë të ekranit bazë) ju keni akses në të dhënat e Guild. Ndërsa shumica e këtyre të dhënave mbeten të përgjuara, ju mund të merrni një ide të përgjithshme se kush është dhe nuk është aktiv në Spitalin tuaj. Shihni se kush prodhon Biletat e Bastisjes për të ndihmuar në nisjen e Rancorit ose Bastisjet AAT, sa dhurata nga Shkëmbimi i Garda janë bërë nga secili anëtar (shih Guild Exchange më poshtë), kontrolloni në aktivitetin e lojtarit, Rank, Arena Power dhe më shumë. Kjo është edhe ajo ku ju mund të Lini Guild për të shkuar diku tjetër. Përveç kësaj, Zyrtarët e Guildëve dhe Udhëheqësi mund të ftojnë aleatët, të shohin se cilat fton janë në pritje dhe Udhëheqësi mund të shkëpusë edhe Spitalin.

Dyqani i Spitalit

SWGoH - Dyqani GuildDyqani i Spitalit është një nga shumë fusha ku mund të blini burime në Star Wars Galaxy of Heroes. Ajo përmban shards karakter dhe një shumëllojshmëri të pjesëve të mjeteve duke përdorur shenjat / monedhën që fitoni në aktivitetet e përditshme të Sporti dhe në bastisjet. Ndërkohë që mbani shenjat e gjahtës suaj kur ndërroni Guilds, ju nuk mund të hyni në Dyqanin e Guildëve nëse nuk jeni në një Spild. Shenja e karaktereve që janë në dispozicion në Shitore të Spitalit përfshijnë Jawa Engineer, Sabine Wren, Rey, Luke Skywalker, Ima-Gun Di, Sun Fac, Komandanti Cody, Rex, Zam Wesell, Dengar dhe më shumë. Nëntë artikuj me veshje janë në dispozicion me dy rradhës çdo refresh.

Shkëmbimi i Spitalit

SWGoH - Shkëmbim i ShkëmbimeveShkëmbimi i Shoqërisë është vendi ku ju dhe anëtarët e Guild-it tuaj mund të tregoni përkushtimin tuaj për punën ekipore duke kërkuar dhe dhuruar pajisje për njëri-tjetrin. Derisa pajisjet bujqësore mund të klikoni "Kërkesë" në artikujt e veglave të veçanta të cilat janë të mbuluara në pjesë 2, 5 ose 10 të lejuara për t'u dhuruar për ju në një periudhë kohore prej 24. Kur kërkoni t'i dhuroni të tjerëve në Spitalin tuaj, ju jeni përsëri në tavan 1 ose 2 për sa më shumë që mund t'i dhuroheni secilit individ në një periudhë kohore prej 24, por nuk ka kapërcim se sa dhurime të përgjithshme mund t'i bëni shokët e skuadrës në një ditë. Ndërkohë që Shkëmbimi i Guildëve shpesh anashkalohet nga shumë, është një mënyrë fantastike për të investuar në shokët tuaj dhe për të përfituar nevojat e ekipit tuaj në afat të gjatë.

Aktivitetet e Sporti

SWGoH - Aktivitete të SportiAktivitetet e Sporti ndodhin çdo ditë dhe kombinojnë përpjekjet e Spildes për të fituar Golat Tokës që do të përdoren në Dyqanin e Guild. Ekzistojnë dy fusha të aktiviteteve të Sporti që t'i kushtojnë vëmendje të veçantë - Biletave të Ditës së Bastisjes dhe kontributit tuaj ndaj Aktiviteteve të Shoqatës Ditore. Biletat tuaja të kontrollit të përditshëm (në fund të ekranit) në 600 për anëtar të Shoqatës (duke i dhënë një Sporti një maksimum 30k në ditë) dhe ato ndikojnë drejtpërdrejt në frekuencën e Rancor bastisjet dhe bastet e AAT të drejtuar nga Sporti juaj. Kjo pjesë është e thjeshtë - të merrni më shumë Biletë të Bastisjes, të Luftoni më shumë Bastisje dhe të merrni më shumë artikuj të bastisjes specifike për veshje për të forcuar karakteret tuaja. Aktivitetet e Shoqatës së Ditës së Përditshme ndryshojnë në Rivendosjen e Gjelbërve me orarin e mëposhtëm:

  • E diel - Energjia e kantines
  • E hënë - Betejat e Luftës së Dytë
  • E martë - Nyjet e Luftës Galaktike
  • E mërkurë - Betejat e Luftës së Dytë
  • E enjte - Sfidat e përditshme
  • E premte - Betejat e Luftës së Vogël
  • E shtunë - Skuadra Arena (PvP) Luftrat

Images mirësjellje e FuriousDanny & ljcool110, pasardhësit e Perandorisë

Bëhu i pari që komenton në "SWGoH 101: Guilds, Exchange Guild, Store Sporti dhe Sporti Aktivitete"

Lini një koment

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.


*


Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.