SWGoH: Këshilla për sukses për ngjarjen e perandorit për të zhbllokuar perandorin Palpatine

Perandori Palpatine

Një nga ngjarjet legjendare të lojës, ngjarja e Demës e Perandorit është shansi për të zhbllokuar Perandorin Palpatine, një nga personazhet më të mëdha në Star Wars Galaxy of Heroes.

Perandori Palpatine - SWGoHSkuadrat e rekomanduara - Ngjarja e perandorit

 • Antigoni i syrit dhe Biggs Darklighter janë pothuajse thelbësore pasi sinergjia e tyre është çelësi për marrjen e karaktereve Boss dhe Elite
 • Admirali Ackbar është i dobishëm për pastrimin kundër Darth Vader në nivelin përfundimtar
 • Stormtrooper Han, Baze Malbus ose K-2S0 janë të domosdoshme për mbajtjen e sulmeve jashtë Wedge
 • Lando Calrissian ose ndonjë hitters të tjera të mëdha janë të nevojshme për të shpejt të marrë poshtë Stormtroopers.
 • Mashtruesi Një (Jyn Lead, Chirrut, Baze, Cassian dhe K2) Ekipet, ndërsa të rralla, do të bëjnë punën e bërë
 • Përdorimi i plumbit Wedge ose Jyn është i preferuar, por nëse nuk keni mjaftueshëm të fortë, Ackbar ose Lando janë gjithashtu zgjedhje të mira

Strategjia - Ngjarja e perandorit

Gjithmonë vrisni Stormtroopers së pari sepse nëse po sulmoni shefin atëherë Stormtroopers mund të tallen me komandantët e Stormtrooper që kanë aftësinë për të shëruar.

Kur të hyni në Zyrtarët Imperial, përpiquni t'i vrisni ato para Stormtroopers si aftësia e tyre speciale të bëjë një dëm të denjë. Kjo është shumë e njëjtë për çdo nivel. Nëse përdorni Wiggs (Wedge & Biggs), ruani aftësinë e madhe të Biggs për bosët. Në shtyllën përfundimtare P3 ekzistojnë dy bosët - Darth Vader dhe Perandori Palpatine. Fillimisht sulmoni Stormtroopers, pastaj sulmoni Darth Vader para se ai të përdorë të tijën Force Crush për të shkaktuar dëme me kalimin e kohës (DOT) - nëse nuk keni Admiral Ackbar. Nëse ju keni Ackbar atëherë ndoshta dëshironi të hiqni Palpatine para se ai stuns duke përdorur aftësinë e tij të veçantë AOE. Nëse pastrohet pas aftësisë së veçantë të Vader, përdorni atë shpejt për shkak të tij Shkarkim Blade speciale shton dëme shtesë për secilin debuff në objektiv.

Falënderime të veçanta për IceWizard787 nga Sporti MyWookieSteakIsChewie për të ndihmuar të rifreskoni kujtesën time në detajet e ngjarjes dhe strategjinë (përditësuar)!

16 Comments në "SWGoH: Këshilla për suksesin e ngjarjes së çmendur të perandorit për të zhbllokuar perandorin Palpatine"

 1. Faleminderit shumë për artikullin tuaj dhe faqen tuaj në përgjithësi, shumë të dobishme!

  Po pyesja nëse kombinimi i Wiggs ishte i detyrueshëm për të marrë 7 *, pasi unë nuk kam nivelin e ulët të Wedge dhe Biggs.
  Unë kam djalë djalë 7 * 8 veshje, Leia 7 * veshje 8, HanSt 6 * veshje 8, Lando 5 * veshje 8, Ackbar 5 * veshje 7.
  Unë jam duke përmirësuar sa më shumë që unë mund të Lando dhe Ackbar për të marrë ato të paktën 6 *, do të ju rekomandojmë diçka tjetër?

  Faleminderit

  • Faleminderit për komentin. Wiggs nuk është thelbësore, pasi kombinat e tjera mund ta bëjnë punën e bërë, por lidershipi i tij me veprën e shtuar dhe shërimin për rebelët është i tmerrshëm. Unë do të përqendrohesha në StHan para Ackbar dhe do të kisha StHan sa më të fortë për të absorbuar goditjet nga të gjithë dhe për të mbajtur zjarr nga sulmuesit tuaj.

 2. Faleminderit shumë për ndihmën, shumë të çmuar!

 3. Faleminderit për gjithë ndihmën që na jepni me faqen tuaj te internetit. A mund ta zëvendësoj Lando me djalin e fermës Luka, Bistanin apo Princeshën Leia, siç i kam me yjet 7, me veshje 7 dhe mbi nivelin 70?
  Falemnderit

  • Unë jam duke menduar se Farmboy Luke do të ishte mirë - vetëm niveli i tyre dhe të marrë veshje deri sa më shumë të jetë e mundur!

 4. Faleminderit shumë!!

 5. Unë kam një ekip të përshtatur me kujdes të Ackbar, Jyn, Cassian, K2so dhe Chirrut. A do të ishte mjaft e fortë për të marrë 7 * EP?

 6. gear 8 në të gjitha deri më tani

 7. Unë kam farmboy luke, ST Han, oldbi-wan, Biggs, dhe Ahsoka. Të gjitha 7 *, të gjitha veshje 8, të gjithë lvl 75. Sa për mods, unë kam një numër të mirë të lvl 15, T4 dhe 5 mods unë do të shkëmbimit të tyre.

  Duke kërkuar për të dhëna mbi ndryshimet për shkyçjen maksimale të Palpatines.

  • Vetëm sigurohuni që përdorni mods me sekonda të mira Speed ​​si Speed ​​është miku juaj. Ju duhet të jeni në një vend të mirë - nëse nuk jeni ende mjaft i fortë ju do të jeni afër me siguri. Mbani një sy në artikujt tonë më të mirë për çdo karakter për të maksimizuar statistikat dhe efektivitetin e tyre.

 8. Kohët e fundit kam marrë në këtë lojë, dhe faqen tuaj te internetit ka qenë një dhuratë nga perëndia. Pra, faleminderit!

  Kjo tha, më duhet të më jepni drejt.

  Unë kam vendosur të shkoj shumë në 7 * Palpatine në shpresën që ai një ditë ndihmon me R2, kështu që një ditë do të marr komandantin Luke.

  Matematikisht, shansi i vetëm që kam në fushën e një ekipi 7 * është Hera, Zeb, Kanan, Chopper, dhe ... Biggs. Yeah, yikes. Unë thjesht nuk mund ta ndaj energjinë e kantinës midis Hera dhe Ezra pa humbur të dyja. Realisht, unë mund t'i bëja ata të vinin 8 - mund të humbasë dhe të përfundoj me disa G7s.

  A ka kjo skuadër ndonjë shans për të fituar? Apo do të përdor të gjitha burimet e mia gjatë ditëve të ardhshme të 10 dhe të dal më të shkurtër?

  Përsëri, unë e dua vendin. Faleminderit për çdo këshillë që mund të më jepni.

  • Jack,
   Gjithçka varet nga copëza e Squad Arena. Sinergjia e XONUM Phoenix Phoenix është fantastike, dhe Biggs thirrje të veçanta për sulmin shtesë dhe godet rëndë, kështu që vepra juaj duhet të jetë ai dhe Zeb dhe disa të mirë vendosur Ekspozon nga Hera.

   FYI, sapo nisëm një faqe Patreon për të siguruar që ne mund t'i mbajmë shkrimtarët tanë këtë përmbajtje të madhe në këtë faqe interneti. Nëse ju do të jetë në të gjitha të interesuar ajo është e vendosur në https://www.patreon.com/gamingfans - Faleminderit!

 9. Aktualisht kemi një 7 * Ezra (Gear 7), 7 * Biggs (Gear 7), 7 * St han (veshje 8), 7 * fermë portesh (veshje 7), 5 * Obi (veshje 7). A duhet të përqëndrohem te këta personazhe për ngjarjen e ardhshme brenda disa javësh ose duhet të përpiqem të inkorporoj dikë tjetër në ekipin tim? Unë kam një Admir Ack në 4 * gjithashtu. Pjesa tjetër janë nivele të ulëta?

  • Ju duhet të jeni mirë në zhbllokimin e Palpatine, por marrja e tij tek 7-yjet do të kërkojë Old Ben ose Ackbar të përshtatur dhe në 7-yjet.

 10. Здравствуйте, спасибо се вашу статью.
  Kontrolloni në 7 *, klikoni në Control Panel, Shkronja, Ekrani, Kenyat (Vota).
  Винс, Аббар - 80, Езра и Кэнан - 74

Lini një koment

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.


*


Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.