SWGoH Zeta Rishikimi: Komandanti Luke Skywalker

Komandanti Luke Skywalker - SWGoH

Luke Skywalker. Heroi i trilogjisë së Star Wars, dhe tani më në fund një pjesë e Star Wars Galaxy of Heroes. Sigurisht një karakter elitës në SWGoH, komandanti Luke është gjithashtu i pari që shfaq tre Aftësitë Zeta.

SWGoH - Komandanti Luke SkywalkerZeta e parë është në aftësinë e kreut të Lukës, Manovrat Rebel, i cili thotë: "Aleatët Rebel kanë + 50% Counter Chance, + 50% Mbrojtje, dhe + 15% Vepër. Sa herë që një armik i reziston një efekti të dëmshëm, aleatët Rebel fitojnë 5% Turn Meter. "Zeta shton" Kurdoherë që një armik i reziston një efekti dëmtues, aleatët Rebel fitojnë 5% Turn Meter "për përshkrimin dhe ndërsa kjo nuk tingëllon si një lojtar-këmbyes, tani po e drejtoj CLS si Udhëheqës në betejat e Skuadrës sime dhe unë mund të shoh se ku kjo me siguri do të jetë në dispozicion. Megjithë një interes të madh në Aftësinë e re Zeta të Han Solo, udhëheqja e Komandantit Lluka do të jetë Zeta e mia e ardhshme pasi të shtojë një Zeta për secilën nga dy unikët e tij menjëherë.

Zeta e ardhshme është në aftësinë e tij të parë Unike, Mëso kontrollin, dhe thotë: "Ndërkohë që Luka nuk ka Thirrje për Veprim, ai ka + 50% Counter Chance, + 50% Shmangie Kritike, + 50% Mbrojtje, + 100% Qëndrueshmëri dhe fiton 10% Turn Meter sa herë që një tjetër aleat Rebel merr dëme . "Zeta shton + 50% Kritik Shmangie dhe + 100% Qëndrueshmëria kur Luka nuk ka Thirrje për Veprim" ndezur ". Kështu, opsioni i tij mbrojtës e bën atë tanky që është awesome pasi mbijetesa është një nga zonat e përmendura për t'u përqëndruar në Modat më të mira për komandantin Luke Skywalker artikull.

CLS Zeta Aftësia përfundimtare është në Unique e tij të dytë duke deklaruar se "Luka ka + 40 Potencë%. Sa herë që Luka përballon një efekt të dëmshëm ai rimëkëmbet 5% Health dhe 5% Mbrojtja. Sa herë që Lluka shkakton një debutim, ai fiton 10% Turn Meter dhe aleatët e tjerë fitojnë gjysmën e asaj shume. "Zeta shton 5% Mbrojtja e rikuperimit së bashku me fitimin 10% Turn Meter sa herë që ai shkakton debutim, të cilat ndihmojnë në mbijetesë dhe shans për të marrë një kthesë tjetër shpejt.

Komandanti Luke Skywalker - Shqyrtime Zeta

Gameplay: Përdorimi i CLS është shumë zbavitës. Në fillim, nuk e kam përdorur të tijën Përdoreni Forcën mjaft e veçantë sa isha duke kërkuar vetëm për të larguar buffs. Por reduktimi i Turn Meter dhe fuqia e përgjithshme e atij sulmi janë të dyja shumë të dobishme dhe nëse ju mund të ulni ngushëllimën ndaj kundërshtarëve ai vendos sulmin bazë bukur. Shpesh, e përdor këtë të veçantë për të filluar një betejë dhe për të hequr TM ose për të shpërndarë një tallje, pastaj për ta përdorur Thirrje për Veprim për të vendosur mënyrën fyese dhe pastaj bazën menjëherë, duke reduktuar në mënyrë efektive cooldown e Përdoreni forcën. Udhëheqja Zeta është më shumë se kush e vendosni rreth CLS se çdo gjë. Unë takoj ekipet e Squad Arena me CLS si udhëheqës dhe R2-D2, Han Solo, Princesha Leia, Baze Malbus, Chirrut Imwe dhe Fulcrum Ahsoka si dhe Gjenerali Kenobi, Darth Nihilus, Barriss Offee dhe Admiral Thrawn në vazhdimësi, megjithatë vetëm R2-D2 dhe Baze shkaktojnë debuffs nga ky grup. Në Luftrat e Territorit, më pëlqen të rrethoj Komandantin Luke me më shumë karaktere Rebel që shkaktojnë debuff rregullisht për të fituar fitimin Turn Meter.

Skuadra Arena: Personalisht, e përdor Zeta CLS tim si udhëheqës i skuadrës sime Squad Arena e cila vendos Top 5 vazhdimisht, Top 3 kur kam kohë për të luajtur në pagim. Unë ende kam nevojë për të vënë një Zeta në aftësinë e tij udhëheqës, por + 50% Shmangia Kritike dhe + 100% Qëndrueshmëria kur Luka nuk ka Thirrje për Veprim "ndezur" janë të këndshme për betejat kur nuk po përdor mënyrën e tij sulmuese. Ndërsa preferoj komandantin Luke, 5% Recovery dhe 10% Turn Meter fitojnë sa herë që ai shkakton një debutim jo vetëm që e ndihmon atë të jetë më shumë tanky dhe e vështirë për të mposhtur, por çdo lojtar me përvojë e di vlerën e Transformoni manipulimin e Metrave në SWGoH. Duke fituar 10% në shumë nga sulmet e tij dhe fitimi i aleatëve të tij ju sjell një avantazh të madh kur ekipet jo-CLS janë kundër jush. Fitimi TM nga lidershipi Zeta është i dobishëm, por jo thelbësor për ekipin tim Squad Arena pasi vetëm CLS dhe Baze shkaktojnë debuff në ekipin tim.SWGoH - Materiale Zeta

mllef: Video u shfaqën nga Komandanti Luke Skywalker vetëmon Rancorin brenda disa orëve nga lirimi i tij dhe shokët e mi të Guilds kanë qenë mjaft të impresionuar po ashtu. Unë kam ende për të provuar këtë dhe ka gjasa nuk do të dhënë dinamikën e Sporti tonë, por nëse soloing Rancor gjithë kohës është gjëja juaj atëherë kanë në të. Aftësia për të injoruar përçart, për të hequr TM dhe për të rifituar Mbrojtjen të gjithë luajnë mirë në aftësinë për të shtypur Rancor. Udhëheqja Zeta me të vërtetë nuk ka ndikim të tillë në masë të madhe, por sigurisht që nuk është pengesë.

AAT / Haat: Ndërsa Bastisja e rezervuarit të tankeve nuk ka të njëjtën eksitim sikurse dikur kishte tani që unë kam gjeneralin Kenobi në 7-yje, unë jam mjaft i vetëdijshëm se jo të gjithë janë në të njëjtën varkë. Kjo është arsyeja pse unë po ndihmoja një aleatë të Sporti të rrëzonte HAAT-in vetë në shkrimin origjinal të kësaj pjese. CLS nuk është vetëm karakteri më i mirë në lojë, por ai është gjithashtu më i miri në bastisjet deri tani. Pranë solo dhe 1 + milion pikë në p1 të HAAT janë të shpeshta, dhe p2 dhe p4 të HAAT-it gjithashtu e shohin komandantin Luka të performojë mirë. P3 është vendi ku unë personalisht kam parë më shumë sukses së bashku me Teebo, Jyn Erso dhe Chaze, duke kapërcyer 2 milion mjaft lehtë. Ndërkohë që lider Zeta është përsëri një gjë e mirë që të ketë, sigurisht që nuk është një domosdoshmëri për suksesin e HAAT.

Si përdor I zCLS: Përdorimi im i komandantit të Zeta Luke Skywalker është si një udhëheqës në Skuadrën e Argjendtë me Chirrut Imwe, Baze Malbus, Gjenerali Kenobi dhe Admirali i Madh Thrawn. Të tre Zeta ofrojnë një avantazh të llojeve dhe shtojnë fuqinë e tij të përgjithshme, dhe ata definitivisht e ndihmojnë atë për ta bërë atë më efektiv. Shumë të tjerë në shportën time të dhjetorit (2015) drejtojnë CLS me R2-D2, Han Solo, Chaze, Barriss Offee, Darth Nihilus dhe madje edhe Princesha Leia, secila prej të cilëve detyron një qasje të ndryshme strategjike ofenduese.

Vlerësimi im i komandantit të Zeta të Lukës Aftësitë unike: Vlerësimi im për Zeta Commander Luke ka tre aftësi të një 5 / 10 mbi unike Mëso kontrollin dhe një 7 / 10 në unike Ajo lidh të gjitha gjërat. Për aftësinë e udhëheqësit Manovrat Rebel, I jap këtij një 6 / 10 si dhe, sigurisht bazë në ekipin e përdorur rreth CLS. Vini re se kjo nuk do të thotë domosdoshmërisht se ndonjë prej këtyre është më mirë se të tjerat, por unë nuk e përdor komandantin Lluka shumë në mënyrë mbrojtëse, kështu që shtimi i shmangies së krimit dhe qëndrueshmërisë janë më pak të vlefshme për stilin tim (agresiv) të lojës me CLS. Ndërsa këto nuk kualifikohen si Aftësitë më të mira të Zeta në SWGoH, në qoftë se ju drejtuar komandantin Luke me personazhet e duhur rreth tij ai do të rrisë vlerën e tij Zetas dhe vetëm shton në një nga Personazhet më të larta të SWGoH.

Images mirësjellje e SWGOH.gg

3 Comments në "SWGoH Zeta Review: Komandanti Luke Skywalker"

 1. Pasi që e keni përdorur CLS si udhëheqës në arenën tuaj të skuadrës, unë jam kureshtar për mendimin tuaj të thellë mbi aftësinë e tij të udhëheqësit. A ndiheni sikur shansi i kundërt bën një ndryshim në betejë? Gjithashtu, cili është mendimi juaj për përdorimin e Ben të vjetër në atë skuadër që nga rruga e tij e bën atë më efektiv?

  • Unë nuk e kam përdorur atë me Old Ben shumë në të gjitha, por unë do të gjeni kundërvihet Leader aftësi janë një plus i mirë. Çdoherë mund të merrni sulme shtesë është mirë, dhe meqenëse CLS godet rëndë me bazën e tij, është shumë efektive. Ndërsa nuk është aq efektive me sulmet themelore të Baze apo Chirrut, është ende e këndshme që të merrni hite ekstra.

 2. Unë po e konsideroj zeta udhëheqësin, dhe mendoj që shqyrtimi juaj mund të ketë lënë pas disa përfitime.
  1. Unë mendoj se reduktimi i TM-së konsiderohet si një efekt i dëmshëm. Nëse nuk e ulni reduktimin e TM-së kundër një tooni, ekipi juaj i rebelës fiton TM.
  2. Shumë nga skuadrat e arenës na kanë shënuar tonin e reduktimit TM (CLS, Raid Han, Rex, et al).
  3. Bosi i bastisjeve që janë imun ndaj reduktimit të TM dhe kanë këmbëngulje të lartë (bastisje Sith) duhet të shohin fitime të mëdha.
  4. Përmirësimet e kohëve të fundit në toons rëndë debuff kanë bërë ato më të zbatueshme në të gjitha fushat (EP, Vader), dhe janë të integruar në ekipet e arenës tani gjithashtu.

Lini një koment

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.


*


Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.