Vështrim i klasës i Battlefront 2: I rëndë

Battlefront 2 është duke rikthyer sistemin e klasës nga lojrat origjinale. Çdo grup ka katër klasa. Kjo është klasa e rëndë:

Klasa e rëndë

Mbaj rradhen

Klasa e rëndë merr territorin dhe e dominon atë, duke siguruar themelin për një pozicion të ekipit.

Fuqia e Fuqisë së fokusuar

Ndonjëherë, duhet të hedhësh një shi zjarrfikës, të mbash vijën pranë një pike të kapur, ose të dalësh me forcë përmes një korridori të ngushtë. Klasa e rëndë shkëlqen në këto role.

Trooper i rëndë i rendit të parë

Në Qendrën e Betejës

Trooper i rëndë nuk është aq i shkathët sa klasa të tjera, por ai e bën për mungesën e gatishmërisë me rezistencë dhe fuqi të papërpunuar. Çdo klasë trooper mund të pajisë Kartat e Yjeve për të modifikuar dhe përmirësuar aftësitë e tyre luftarake. Disa shembuj të aftësisë për kartat e yjeve për klasën e rëndë janë:

  • Mburoja Combat:Një mburojë e vogël përpara që lejon përdoruesin të zjarrit armë primare ndërsa përparon ngadalë.
  • Sentry:Hyni në një mënyrë të fuqishme luftarake të mesme, ku vendosni një shpërthim të rëndë të përsëritur me prodhim të madh të dëmtimeve, me koston e lëvizjes së kufizuar.
  • Granata e Ndikimit:Një granatë që shpërthen menjëherë pas goditjes me ndonjë objekt.

B1 Droid i rëndë beteje

Armë të rënda

specialitetKontrolli i Zonës, Mbrojtja

lëvizshmëriulët

Rolet e EkipitZjarri i mbuluar, Armët e rënda

qëndrueshmërii lartë

Kliko në tablo më poshtë që të çohet në videon time në klasën e rëndë:

Le të jetë forca me ju!

Bëhu i pari që komenton në "Battlefront 2 Class Overview: Heavy"

Lini një koment

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.


*


Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.