Star Wars Battlefront 2: Klasa e Luftëtarëve

T-65B X-parukë

Klasa luftarake

VERSITILE

Klasa e Luftëtarëve është një klasë shumë-funksionale e yjeve të luftës në DICE Yll Luftërat Battlefront II. Ajo ka shpejtësi të mirë dhe manovrueshmëri, shëndetësi mesatare dhe fuqi të mirë zjarri. Ajo konsiderohet si mesatare në mes të klasës Interceptor dhe klasës Bomber.

Naboo N-1 Starfighter

Naboo N-1 Starfighter

Sleek Starfighter

Bukuria e bukur N-1 përputhet vetëm me aftësinë e saj. Armatosur me blasters dhe silurët dhe të pajisur me astromech e saj, N-1 mund të shënoj shumë në objektivat e tokës dhe artizanale atmosferike.

Gatshme për Veprim

Aftësitë e N-1 janë:

 • Riparimi Astromech: Menjëherë Rikthe një sasi të vogël të shëndetit të humbur.
 • Proton Torpedo: Zjarret një raketë që ndjek objektivin e mbyllur dhe merret me dëmtime masive.
 • Arma e Mbingarkesës: Rrit dëme të armëve primare për një kohë të shkurtër.

Vulture Droid

Vulture Droid

Luftëtar i gjithanshëm

Të aftë në të dy sulmet e sulmit në det dhe sulmet në terren, Droid i adaptueshëm i Vulture është një luftëtar i aftë në pothuajse çdo situatë. Një shpejtësi e Vulture Droid është një pamje e mirëpritur për aleatët separatistë.

Sulmuesi i pamëshirshëm

Aftësitë e Droids të Vulture janë:

 • Afterburner: I jep anijes një shpejtësi të menjëhershme të rritet përtej shpejtësisë maksimale të saj për një kohë të gjatë. Shpejtësia e shpejtësisë mund të anulohet nga lojtari pas një kohe të shkurtër.
 • Torpedo e Energjisë: Zjarret një raketë që ndjek objektivin e mbyllur dhe merret me dëmtime masive.
 • Lazer bërthamor: Ngarkon një shpërthim të shpejtë të zjarrit me të shtëna që merren me dëme të mëdha.

T-65B X-Wing

T-65B X-Wing

Superioriteti i hapësirës

Anija portreti që fitoi Betejën e Yavinit, krahori X i nderuar i Aleancës Rebel është një luftëtar i balancuar dhe shumë-rol. X-krahë mund të bëjë të gjitha: të angazhojë interceptuesit, të marrë poshtë luftëtarët TIE, bombarduesit e ndalimit, dhe anijet e kapitalit sulm.

Mbyllni fletët S në pozicionin e sulmit

Aftësitë e X-Wing janë;

 • Riparimi Astromech: Menjëherë Rikthe një sasi të vogël të shëndetit të humbur.
 • Proton Torpedo: Zjarret një raketë që ndjek objektivin e mbyllur dhe merret me dëmtime masive.
 • Arma e Mbingarkesës: Rrit dëme të armëve primare për një kohë të shkurtër.

TIE / LN luftëtar

TIE / LN luftëtar

Simbol Imperial

Luftëtarja TIE është luftëtarja më e madhe e galaktikës, një kujtesë e shpejtë, vdekjeprurëse dhe gjithëpranore e fuqisë së Perandorisë. TIE / ln është po aq e aftë të dekurajojë interceptorët e armikut, duke marrë poshtë krahët X dhe duke dëmtuar një bombardim Rebel.

Shtylla kurrizore e Marinës

Aftësitë e luftëtarit të TIE janë:

 • Afterburner: I jep anijes një shpejtësi të menjëhershme të rritet përtej shpejtësisë maksimale të saj për një kohë të gjatë. Shpejtësia e shpejtësisë mund të anulohet nga lojtari pas një kohe të shkurtër.
 • Proton Torpedo: Zjarret një raketë që ndjek objektivin e mbyllur dhe merret me dëmtime masive.
 • Lazer bërthamor: Ngarkon një shpërthim të shpejtë të zjarrit me të shtëna që merren me dëme të mëdha.

Klikoni mbi imazhin e mëposhtëm për tu dërguar në udhëzuesin tim të videove të klasës së luftëtarit:

Le të jetë forca me ju!

Bëhu i pari që komenton në "Star Wars Battlefront 2: Luftëtar Klasa"

Lini një koment

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.


*


Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.