SWGoH: Mënyrat më të mira për oficerin e rebelimit Leia Organa (ROLO)

ROLO - SWGoH

Mirë se vini në artikullin më të fundit në serinë tonë rreth galaksisë popullore Star Wars Galaxy të heronjve ku ne hedhim një vështrim në mods më të mira për secilën SWGoH karakter. Ndërsa unë nuk pretendoj të ketë të gjitha përgjigjet në këtë lojë, bëj hulumtimet e mia dhe kam përdorur çdo gjë që shkruaj për gjerësisht.

SWGoH - Zyrtari Rebel Leia Organa (ROLO)Sot për të shqyrtuar mods për të është një nga personazhet më të rinj në lojë dhe një nga heronj më të njohur të sagës Star Wars - Leia Organa, vetëm këtë herë si Zyrtar Rebel Leia Organa, aka ROLO. E disponueshme vetëm nga rrahja e një Misioni Special në Fazën 3 të Luftrat e Territorit - Hoth, së pari duhet të keni Kapiten Han Solo zhbllokuar dhe në 5-yjet për të fituar edhe copa të ROLO. Unë kam qenë në gjendje për të provuar atë gjerësisht në llogarinë time QA / dev si pjesë e SWGoH GameChangers program me EA / CG para zhbllokimin e saj dhe duke e përdorur atë rregullisht në LSTB në llogarinë time personale. Kit e saj është mjaft e drejtpërdrejtë që do të pasqyrohet më poshtë, prandaj le të shohim modet më të mira për ROLO.

Fokusi kryesor: Speed. Ignore këtë fakt në 95% të karaktereve SWGoH dhe ju do të humbni dhe ndoshta nuk e pëlqeni këtë lojë. Nëse doni të jeni konkurrues, vendosni shpejtësinë sa më shumë që të jetë e mundur tek personazhet tuaja përmes statistikave të mesme në modet tuaja dhe përqendrohuni në marrjen e ROLO nga shpejtësia bazë e 152 në 190 ose më lart.

Zonat shtesë për t'u fokusuar: Shansi kritik, dëmtimi kritik, fuqia dhe mbijetesa. Unë kam testuar ROLO me CD standarde 150% dhe CC të lartë, dhe me një CC më të ulët dhe më të lartë CD dhe përfundimi unë kam ardhur për të është për të shkuar për dëmin më të lartë. Në veshje 7 kam gjetur se ROLO godet si një pendë, kështu që pas marrjes së saj në Gear 9 dhe ndryshimin e mods nga CC & Potency në CC & CD, kam gjetur se sulmi AoE Snowspeeder speciale, Breshëri Rebel, godet si një përzierje e AoE Wedge's Skuadra e kuqe Strike dhe Boba Fett Death From Above duke pasur parasysh mundësinë e bllokut të aftësisë. Vini re se sulmi thotë se "merret dëme fizike 10 herë me objektiva të armikut të rastit", kështu që kjo do të ishte matematikisht më e fuqishme kundër një numri më të vogël të armiqve sesa në fillim të një beteje - diçka për të menduar. Potenciali do të ndihmojë imazhin e saj bazë Buff Buff, dhe se AoE do të dalë Aftësia Block debuff në objektivat që godet më shumë se një herë, të dyja këto mund të jenë një ndihmë e madhe në Betejat e Territorit. Pra, vendimi im i fundit ishte që të përqëndroheshim në CC & CD së pari, pastaj në Potencë dhe pastaj të shtonim disa mbijetesë më pas. Së fundmi, fokusi CC / CD do të jetë edhe më i vlefshëm pasi të keni përdorur një Materiali i aftësisë Zeta Tek ajo i patrembur unike si ROLO fiton 35% Fyerje (stacking) deri në fund të kthesën e saj të ardhshëm.

Rekomandime Mod në lojë: Dëmi kritik dhe shansi kritik. Ndërkohë që nuk pajtohem me këtë vlerësim, sigurohuni që të përqendroheni në sekondat e forta të Shpejtësisë ndërsa ndjej rekomandimet e mod në lojë dhe burime të tjera në internet, janë tepër të paqarta dhe nuk mbulojnë siç duhet statistikat e modit që duhet të përmirësohen në një lojë aq komplekse sa SWGoH.Ideal Mod Setup për SWGoH ROLO:

Unë rekomandoj përdorimin e katër dëmeve kritike dhe dy modave të Rrezikut Kritik në ROLO me aq shpejtësi sa të jetë e mundur. Kështu, këtu është qasja ime e rekomanduar për mods për Zyrtarin Rebel Leia Organa, aka ROLO:

  • Transmetuesi (Sheshi) - mod me Dëmtim Kritik me një fokus primar mbi veprën penale dhe një fokus dytësor në shpejtësinë, shëndetin, potencën dhe shansin kritik
  • Marresi (Shigjeta) - modaliteti i Rrezikut Kritik me shpejtësi 30 primare - çdo statistikë tjetër e fituar është një bonus, por punon drejt potencës dhe shansit kritik
  • Procesor (Diamant) - Mod me Dëmtim Kritik me një fokus primar në mbrojtje dhe një fokus dytësor në shpejtësinë, shëndetin, shansin kritik dhe potencën
  • Holo-Array (Triangle) - Mod me Dëmtimin Kritik me + 36% Dëmtimi Kritik - çdo statistikat e fituara janë një bonus, por punojnë drejt shpejtësisë dhe shansit kritik
  • Bus-i i të dhënave (Rrethi) - Mod modeste kritike me fokus primar në mbrojtje dhe një fokus sekondar mbi shpejtësinë, shëndetin, shansin kritik dhe potencën
  • Multiplexer (Plus) - Mod me Dëmtimin Kritik me fokus primar mbi veprën penale dhe një fokus dytësor mbi veprën, shpejtësinë, shansin dhe potencën kritike

Shënim: Transmetuesit, procesori dhe modalitetet e të dhënave janë shumë më të zakonshme. Nëse mund të maksimizoni statistikat nga këto duke përdorur një mod të MK V, Tier A që është ideale.

Images mirësjellje e SWGOH.gg

Bëhu i pari që komenton në "SWGoH: Mënyrat më të mira për oficerin e rebelimit Leia Organa (ROLO)"

Lini një koment

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.


*


Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.