Shqyrtimi i SWGoH Zeta: Hermit Yoda

SWGoH - Hermit Yoda

Një nga personazhet më të reja në Star Wars Galaxy të Heronjve, Hermit Yoda erdhi së pari në dispozicion me shpalljen e shtimit të Luftrave të Territorit: Rebel Assault. E disponueshme në Dyqanin e Ngjarjeve të Guildave, Hermit Yoda është karakteri i parë jo-sulmues në SWGoH, në vend që shërimin dhe dhënien e aleatëve Turn Meter ndërsa gjithashtu duke shtuar tifoz unik Trajnimi i Mësuesit.

SWGoH - Hermit YodaBurra e vogël e gjelbër që na tregoi fuqinë e vërtetë të forcës, Hermit Yoda vjen me dy Aftësitë Zeta:

Forca rrjedh nga forca: Të gjithë aleatët kanë barazimin e përqindjeve të tyre të tanishme shëndetësore, atëherë të gjithë aleatët e rimëkëmbin 20% Shëndetin dhe Mbrojtjen dhe Aleatët Jedi fitojnë Parashikimin për 2 Turns.

Bëni ose Mos: Sa herë që një aleat me trajnimin e Masters është mposhtur, Yoda fiton 100% Turn Meter dhe rivendos të gjitha uljet e tij të ftohta.

Ky rishikim do të përqëndrohet Forca rrjedh nga forca. Shkurtimisht, rivendosja e bashkëpunimit kur një aleat vdes është një përdorim i tmerrshëm i një Zete, nëse ekipi juaj po bie, po e humbni atë luftë gjithsesi. Kështu, rivendosja e cooldowns nuk ka rëndësi shumë nëse cooldowns nuk ka nevojë resetting. Duke marrë parasysh se ato janë një rivendosje 3 / 4 për dy aftësitë e tij të veçanta kjo Zeta mund të sigurojë një përfitim minimal kur ju tashmë po humbni një ndeshje, prandaj kurrë nuk e kam aplikuar atë dhe unë nuk mund të shoh një arsye se do të ishte e vlefshme nëse nuk keni më shumë se sa e dini se çfarë të bëni me të.

Kjo Zeta duhet të ketë qenë vërtet një Omega.

Shqyrtimi i Hermit Yoda Zeta

Gameplay: Forca Fluksi nga forca është një Zetë thelbësore nëse planifikoni të përdorni Hermit Yoda. Kjo zeta do të punojë për ju në çdo fushë, pasi rimëkëmbja e mbrojtjes 20% i mban të gjithë anëtarët e skuadrës duke u bërë e fortë për një luftë më të gjatë në betejat e Territorit, Luftërat e Territorit, Luftën Galaktike dhe ndoshta edhe në Bastisje. (Hermit Yoda ime është vetëm 6 * kështu që unë ende nuk e kam provuar atë në bastisje).

Skuadra Arena: Skuadra ime aktuale e Arena është Gjenerali Kenobi, Barriss, Hermit Yoda, Komandanti Luke Skywalker dhe Darth Nihilus. Shumica e luftimeve përfundojnë me ekipin tim në ose pranë mbrojtjes së plotë për shkak të shërimit të vazhdueshëm të të dy Barriss dhe Hermit Yoda.

Kur përdoret nga një njeri, ai Forca rrjedh nga forca aftësia është një e kam spam gjatë gjithë kohës, ai bën shumë dëme, dhe kjo ndihmon në reduktimin e cooldown për Nihilus, si dhe duke siguruar një shpërndarë çdo kohë në formën e Nihilus themelore. Ai gjithashtu heq Plagën dhe shëron një sasi të madhe mbrojtjeje. Shumica e këtyre përfitimeve nuk vijnë nga zeta, por kjo do të thotë se zeta merr shumë spammed dhe mbrojtja juaj mbetet e lartë.

SWGoH - Materiale Zeta

bastisjet: Unë nuk mund të komentoj shumë tani, por unë me të vërtetë mendoj se Hermit Yoda do të ketë një vend në bastisje për shkak të aftësive të tij të mëdha shëruese, ose nën drejtimin e gjeneralit Kenobi ose Admiral Ackbar dhe gjithë mbrojtja do të jetë thelbësore për këtë.

Betejat e Territorit: Cilido ekip që vendosni Hermit Yoda do të ketë një shans shumë më të mirë për të shkuar në distancë, dhe kjo do të jetë tërësisht për shkak të Zeta më Forca rrjedh nga forca.

Luftërat e Territorit: Unë do të shpëtonte Hermit Yoda dhe këtë Zetë për një vend të sulmeve. Për mbrojtjen, Hermit Yoda është një karakter më pak që pala tjetër duhet të vrasë, por në vepër që e njihni Trajnimi i Mësuesit po shkon në vendin e duhur.

Si e Përdor Zeta Hermit Yoda: Unë e përdor Hermit Yoda me Zetën Forca rrjedh nga forca në çdo aspekt të lojës, përveç bastisjeve. Pasi ta kem në 7 * Unë jam i sigurt se do të gjej edhe një vend për të. Kjo është një Zeta unë nuk kam ndonjë problem rekomanduar.

Vlerësimi im i Zeta Hermit Yoda: Hermit Yoda është, sipas mendimit tim, një nga personazhet më të mirë në lojë. Po, po heq dorë nga një vrimë sulmuese, por rritja e tij ndaj të tjerëve më shumë se kompenson. Bashkangjitur me këtë Zeta ekipi juaj me të vërtetë thjesht nuk vdes lehtë. Është e vërtetë edhe pse kjo Zeta nuk është e nevojshme për të përdorur Hermit Yoda, dhe kjo nuk bën ndonjë aspekt të lojës parëndësishëm, e saj vetëm një të mirë të gjithë rreth Zeta, për këtë unë i jap një renditje të 6 / 10.

Images mirësjellje e SWGOH.gg

Bëhu i pari që komenton në "SWGoH Zeta Review: Hermit Yoda"

Lini një koment

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.


*


Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.