Battlefront II 101: Si të Level Up

Mirëpritur përsëri në 101 Battlefront II! Në këtë post, unë dua të flas për nivelet në Star Wars Battlefront 2. Sistemi i nivelit të lartë mund të jetë i vështirë për t'u kuptuar ashtu siç është ndryshuar nga 2015 i mëparshëm i Battlefront. Në Battlefront 2 ekzistojnë dy lloje të niveleve që unë dua t'ju mësoj për sot:

Rank

Ky është niveli që rritet duke luajtur lojë. Pasi të keni përfunduar një lojë ju do të shihni ekranin në fund që tregon bar tuaj progresit në nivelin e ardhshëm dhe sa rezultat keni nevojë për të përparuar në nivelin e ardhshëm. Kjo është tamam si Battlefront 2015.

Ed i ekranit të rrumbullakët që tregon progresin e nivelit

Niveli i kartës së yjeve

Niveli i kartës së yjeve është unik për secilën klasë, anije. hero. automjet, etj. Kjo tregon numrat tuaj total të yjeve për atë karakter specifik. Sa herë që artizanat ose merrni një kartë yjesh, niveli i kartës yll do të rritet për karakterin që keni marrë kartën. Sapo të arrini një sasi të caktuar, ikona e nivelit të kartës yll do të ndryshojë ngjyrën që tregon raritetin e klasës suaj.

Niveli i kartës së yjeve në klasën tuaj mund të shihet pranë saj në meny

Këto nivele janë shumë të rëndësishëm për përparimin në lojë. Aftësia për të hartuar një kartë të rrallë yll mund të bllokohet nëse nuk keni nivelet e kërkuara. Kjo është për të parandaluar lojtarët nga granatimet jashtë kredive në arka plaçkë dhe duke përdorur pjesët e tyre crafting për të marrë kartat më të mirë pa luajtur lojë. Niveli i kartës yll përdoret për të zhbllokuar lojëra elektronike me kartë yjesh për personazhet tuaja. Shtresa e dytë kërkon një nivel të kartës yll të 5 dhe vendi i tretë kërkon një nivel të kartës yll të 10.

Have fun harton kartat dhe duke treguar off tuaj epike troopers në Battlefront II dhe mos harroni të shikoni tab Battlefront 2 për udhëzon të hollësishme. Le të jetë forca me ju!

Bëhu i pari që komenton në "Battlefront II 101: Si të Level Up"

Lini një koment

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.


*


Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.