SWGoH: Mënyrat më të mira për ekzekutuesin e rendit të parë

SWGoH - ekzekutues i rendit të parë

Mirë se vini në artikullin më të fundit në serinë tonë rreth Galaxy Star Wars Galaxy të heronjve ku ne marrim një vështrim në mods më të mirë për çdo karakter SWGoH. Ndërsa unë nuk pretendoj të ketë të gjitha përgjigjet në këtë lojë, bëj hulumtimet e mia dhe kam përdorur çdo gjë që shkruaj për gjerësisht.

Kryerësi i Urdhrit të Parë - SWGoHEkzekutori i Urdhrit të Parë, që ishte në dispozicion më herët për mua Programi EA SWGoH GameChangers, është shtimi më i fundit i fraksionit të Rendit të Parë duke shtuar aftësinë për të larguar buffs, hiqni Turn Meter gjatë gjithë kohës që po vendosni shëndetin. Ndërkohë që ai duket si një shtesë e bukur e Rendit të Parë, kit e tij duket e mrekullueshme për tëBetejat e territorit të errëta të territorit, aka Imperial Retaliation. E testova atë herët në mëngjes AAT heroike(Phase 2), Galactic War dhe Squad Arena në Gear 11, 7-yje dhe që atëherë e shtuan atë në Heroike Sith Raid Faza 4 ekipi i përdorur pas Nihilus është poshtë. Pra, le të hedhim një vështrim në mods më të mirë për Executioner Rendit të Parë.

Modalitetet kryesore të fokusit:Shpejtësia është gjithnjë fokusi më i madh në Star Wars Galaxy of Heroes, dhe ekzekutori i Rendit të Parë nuk është përjashtim. Megjithatë, vlera e tij do të vijë në beteja të gjata ose beteja me shumë valë të luftimeve (si Luftrat e Territorit dhe Bastisjet) kështu që unë po shkoj me një fokus të përbashkët të Shansit dhe Shëndetit Kritik. Çdo hit kritik nga FOE rrit Max Shëndetin e tij nga 10% (stacking), kështu që një shans më i lartë kritik dhe një numër më i lartë shëndetësor do të maksimizojë aftësitë e tij. Sigurisht, nëse po e drejtoni atë në një ekip të udhëhequr nga Kylo Ren demaskua, ai do të marrë një 40% CC dhe 30 Speed ​​boost (me një Zeta).

Zonat shtesë për t'u fokusuar:Shpejtësia, dëmtimi kritik dhe vepra. Mbijetesa tashmë është e mbuluar me Shëndetësinë më lart dhe me një shans të lartë kritik, duke ngritur të dy veprat e tij, si dhe ngritjen e numrit të Dëmtimit të Kritikut në 180% ose më të lartë, sulmet e tij do të jenë edhe më të fuqishme. Duket se ekzekutuesi i rendit të parë është dizajnuar që të përdoret nën një plumb Kylo Ren Unmasked që jep 25-40% CD (25% pa Zeta, 40% me të), si dhe 25-30 Speed, kështu që këto fusha të fokusit do të rritet edhe më shumë për ta bërë FOE më efektive. Në testet nën drejtimin e KRU në HAAT, FOE ishte në gjendje të godiste 20k + në bazën e tij dhe 35k + në sulmin e veçantë. Përveç kësaj, në STR betejat e mia Heroike, FOE dhe zKylo Ren janë lehtësisht më të mbijetuarit në skuadrën time duke luajtur në pikat e forta të tij është rruga për të shkuar.Ideal Mod Setup për SWGoH Ekzekutuesi i Rendit të Parë:

Unë fillimisht testova nga 3 grupe të modaliteteve 2 Critical Chance për një total të 6 CC mods me sekonda të mëdha të shpejta, dhe ndërkohë që goditjet kritike janë mbizotëruese, balancimi i statistikave të nevojshme më lart është rekomandimi im. Vini re se trekëndëshi është një që mund të provosh me modet e tua bazuar në statistikat dhe disponueshmërinë tuaj sekondare. Kështu, këtu janë Modat më të mira për ekzekutuesin e rendit të parë në SWGoH:

  • Transmetuesi (Sheshi) - Mod me Dëmtim Kritik me fokus në veprën penale dhe fokusin sekondar mbi shpejtësinë, shëndetin, shansin dhe veprën kritike
  • Marresi (Shigjeta) - Shansi kritik me + shpejtësinë 30 - të gjitha statistikat e fituara janë shpërblimi (fitimi i shëndetit, ofendimit ose shansit kritik do të ishte një shtesë e këndshme)
  • Procesor (Diamant) - modaliteti i Kritikave me fokus në mbrojtjen dhe fokusin e mesëm në shpejtësinë, shëndetin, shansin dhe potencën kritike
  • Holo-Array (Trekëndësh) - Mod me Dëmtim Kritik me + 36% dëme kritike ose një fokus kryesor në shëndetin - marrja e shpejtësisë, shëndetit, veprës ose shansit kritik nga statistikat e mesme është e rëndësishme
  • Data-Bus (Rrethi) - mod me Dëmtim Kritik me fokus në shëndetin dhe fokusin dytësor në shpejtësinë, shëndetin, krimin dhe shansin kritik
  • Multiplexer (Plus) - Mod me Dëmtim Kritik me fokus në shëndetin dhe fokusin dytësor në shpejtësinë, shëndetin, krimin dhe shansin kritik

Shënim: Transmetuesit, procesori dhe modalitetet e të dhënave janë shumë më të zakonshme. Nëse mund të maksimizoni statistikat nga këto duke përdorur një mod të MK V, Tier A që është ideale.

Images mirësjellje e SWGOH.gg

5 Comments në "SWGoH: Mënyrat më të mira për ekzekutuesin e rendit të parë"

  1. Ndërsa unë me siguri e shoh pikën tuaj për të shkuar të gjitha shanset e mundësive kritike, mendoj se ka pak vlerë për të përdorur në të vërtetë të paktën një set shëndetësor. FOX fiton shkelje të barabartë me 5% të shëndetit të tij maksimal, kështu që një numër i lartë shëndetësor do ta ndihmojë atë në përgjithësi. Gjithashtu, ai i tij themelor i tij është një hit i garantuar kritik nëse objektivi është i debuffed (cilat Ekipet e Parë Rendit mund të bëjnë mjaft lehtë).

  2. CC në fakt është mjaft i pavlefshëm që ju të mbani atë ushqyer me avantazh i cili garanton hits krit. Shpejtësia dhe sekondat shëndetësore në shëndetin dhe kompletet e CD janë më të mirët.

  3. Unë jam kuriozë se pse jeni duke mbledhur potencë për një karakter që nuk ka ndonjë aftësi debuff.

  4. Nuk e kuptoj. Pse do të shkonit për shans kritik kur ai gjithmonë ka KRU-në një FOO që i jep përparësi të vazhdueshme? Shkoni për shpejtësinë ose mods shëndetësore me Primaries Health / Speed ​​/ Critical Damage me fokus në shëndetin, shkelje një dëmtim kritik.

Lini një koment

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.


*


Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.