SWGoH: Një vështrim më i ngushtë në ekipin e Mix Chex për Phase 3 të Raid Sith Triumvirate

SWGoH - Chex Mix - SIDH Raid

Ekipi i Chex Mix vazhdon të rritet në popullaritet në Star Wars Galaxy të heronjve si një ekip i shkëputur për shumicën e gildëve që tashmë luftojnë me Heroin STR. Në fakt, në tonë Udhëzues i Raideve për Triumviratin Sith këtu në Gaming-fans.com, ne e rendisim atë si një nga ekipet më të larta në të gjithë bastisjen bazuar në përgjigjen e komunitetit dhe përvojën tonë. Këtu janë detajet e këtij ekipi, si dhe një lidhje me videon SWGoH GameChanger Nukin për ekipin dhe strategjinë për referencë.

Chex Mix Përmbledhje:

Ky është një ekip shumë i lehtë për të kandiduar pasi të keni vendosur të gjithë punën në setup. Han do të ketë nevojë për një Zeta që kjo të jetë ideale. Kjo betejë do të zgjasë vetëm disa minuta dhe do të të marrë mbi dëmin% 5 që barazohet me dëmtimin 1.5mil apo kaq. Ideja është se kur saberët godasin Hanin, ai merr ndëshkimin në Traya për shkak të plumbit CLS dhe shënimit të vdekjes në Traya. Ajo do të zgjasë për rreth një minutë. Pasi të qëndrojë vetëm, Han do të vrasë saber dhe të gjithë mund të marrin disa hite në Traya. Kur Traya ringjallë përsëri, NUK shkoni për 2nd përmbys. Vetëm të merrni disa hite më shumë në Traya para se ekipi juaj të dështojë
Mod Menaxhimi:

Përzierje Chex për të punuar, kjo do të jetë çelësi. Ju do të duhet të përdorni swgoh.gg për këtë. Kanë të gjitha modet tuaja të caktuara për toons kështu që ju mund të shihni ato në këtë faqe interneti. Kur filtroni në swgoh.gg, përdorni filtrat sekondar të shkeljes dhe shpejtësisë. Ju dëshironi moda me statistika të Lëvizjes së Lartë - + shkeljet sekondare 100 etj. Të gjitha toonët do të kenë nevojë për shkelje të kryqëzimit dhe duhet të jenë në shkelje 2.5-3k ose më të lartë. Shpejtësitë duhet të jenë në këtë mënyrë të saktë nga më të shpejta në më të ngadalshmet - CLS, Chirrut, Pao (ose sulmues i lartë), Trooper i Vdekjes, dhe pastaj Han. *** Së paku, Han duhet të jetë më i ngadalshëm se Traya (shpejtësia 180) kështu që ajo do të izolojë dikë para se të përdorni vetëm qëndrimin (idealisht dëshironi që DT dhe Han të jenë më ngadalë se traia dhe nën shpejtësinë 180). Përndryshe ajo do të izolojë Han kur përdor vetëm Qëndron dhe nuk funksionon.

mods:

Të gjitha - sekondat e shkeljes së lartë

Han - CD dhe CC vendosur. Trekëndëshi i CD-së, Kryqi i veprës, Sheshi i veprës. ** përpiquni të merrni CC e tij si edhe me sekondarë. Ai nuk dëshiron fare shpejtësi.

CLS, Chirrut, Pao, dhe DT - Ata të gjithë mund të kenë grupe kundërvajtjesh. Ata të gjithë kanë nevojë për Cross Kundërvajtje dhe Triangle Bërje.

DT - Fyerje shigjetë.

*** Nëse mund të vendosni shigjetë kundërvajtjeje në CLS, Chirrut dhe Pao duke vazhduar të menaxhoni shpejtësinë e duhur, të mrekullueshme.

Nuking Heroic STR Chex Mixdebuffs:

Ky është faktori tjetër i rëndësishëm në këtë strategji. Kur hyni në betejë, sigurohuni që të paktën një dritë-dritë nuk ka kundër. Nëse të gjithë skuterët 3 kanë kundër, kthehen dhe fillojnë përsëri. Cakton sabërun pa counter fillimisht. Han nuk mund të ketë ndonjë debuffs të shkaktuara mbi të, dhe kjo përfshin "izoluar." Nëse ai e bën, kthehet dhe të fillojë përsëri. Nëse Pao ose Chirrut marrin bllokimin e aftësisë debuff mbi to, kthehen dhe fillojnë përsëri. ** Nëse Chirrut shkon përpara Pao në mënyrë të shpejtësisë suaj, nuk ka rëndësi nëse Pao merr bllokun e aftësisë sepse Chirrut do ta pastrojë atë. Nëse Han ikën ndonjëherë gjatë luftës, kthehuni dhe filloni përsëri. Siç mund ta shihni, kjo është shumë e varur nga RNG. U desh mua 100 përpjekjet, dhe 60 minuta për të marrë atë vetëm të drejtë herë të parë.

Shpejtësi:

CLS është 1st toon për të shkuar sipas shpejtësisë (Han gjithmonë shkon për herë të parë për shkak të zetës). Ai gjithashtu do të synojë të njëjtën sabër që synon Han. CLS duhet të marrë këtë saber nëse nuk është tashmë i vdekur.

Chirrut shkon 2nd. Detyra e tij është për të marrë këmbëngulje në ekip. Nëse Han ka ndonjë debutim, ai nuk do të marrë këmbënguljen, por do të marrë shërimin me kalimin e kohës. Nëse kjo ndodh, tërhiqeni dhe filloni përsëri.

Pao shkon 3rd. Detyra e tij është shkelje e ligjit.

Tani Traya shkon sepse ajo është me shpejtësi 180.

Vdekja shkon 4th në ekipin tonë, dhe shkakton vdekjen e shënuar në Traya.

Tani Han. Këtu ndodh magjia. Përdorni menjëherë "të pavarur". Më pas përdorni specialen e tij "Asnjëherë mos më tregoni mosmarrëveshjet". Më pas bëhuni të çmendur në Traya. Përdorni vetëm bazën sepse ju merrni më shumë dëme nga rubineti i dyfishtë.

Ju jeni të shtënat për 3-5% e cila, kur bën matematikë, mund të thotë që Sporti mund të mposht Fazën 3 në lidhje me sulmet 20. Paç fat!

Nga Diego G, Zyrtar, Pasardhësit e Perandorisë

Video nga SWGoH GameChanger Nukin

10 Comments në "SWGoH: Një vështrim më i ngushtë në ekipin Chex Mix për fazën 3 të sulmit Triumvirate Sith"

 1. Faleminderit për shpjegimin dhe analizën. E vlerësoj punën që vendosni të mendoni se ku mund të ndodhin gabime ose keqkuptime.

 2. Nuk ka dashuri për videon e McMole2? Për turp!

 3. Duhet të përdorësh një video të ndryshme. Asnjë mosrespekt ndaj Nukin, por ai nuk po drejton një ekip të vërtetë Chex Mix, dhe definitivisht nuk është ai për të cilin shkruan. Nuk ka Pao? Ju nuk mund të kandidoni Chex në mënyrë efektive pa Pao.

  • Ju mund të kandidoni Chex Mix në mënyrë efektive pa Pao - I përdorur për të drejtuar atë me Poggle dhe shënoi më shumë se sa i respektuar. Se ka qenë thënë Pao është opsioni më i mirë sipas mendimit tim.

   Sa i përket videove që përdorim, ne shikojmë që të sigurojmë përmbajtje të mirë dhe ne shikojmë për t'i dhënë lojtarëve më shumë se një opsion të vetëm. Kështu që, mundësia e Rex, Sabine, Poggle ose Pao mund të jetë ndryshimi në një lojtar që shënon mirë dhe ndihmon ekipin e tyre me kalimin e kohës dhe jo vetëm duke u ulur p3. I kam përdorur Poggle Lesser si 5th toon për 9 HSTR-in e parë të xhumasë tonë të eshtrave 1.2m për 1.9 milion çdo herë pa një Zeta në Han Solo. Kështu që "Ju nuk mund të kandidoni në mënyrë efikase Chex pa Pao" nuk është një deklaratë e saktë, por unë e vlerësoj reagimin tuaj.

 4. Nuk lidhet me videon aktuale nga Nukin, por përveç kësaj, videoja Nukin nuk tregon edhe Pao në asnjë moment në video. Nëse do të bëni një vështrim më të thellë në ekipin si kjo, të paktën përdorni një video që në fakt përdor ekipin korrekt.

  • Siç thuhet në një koment tjetër, ne duam të ofrojmë më shumë sesa thjesht një "bëjmë në këtë mënyrë apo tjetër" për p3. Jo të gjithë kanë drejtuar Pao, kështu që kjo i lejon lojtarët të shohin se ka njëfarë fleksibiliteti në ekip, megjithëse ekipi është më pak efektiv. Kështu, "e saktë" bazohet në perspektivë, megjithatë unë do të pajtohem me ju nëse jeni duke thënë se ky ekip me Pao është alternativa më efektive.

 5. a ka ndonjë mundësi për DT?

  • Trooper i vdekjes është pothuajse një gjë e nevojshme për të marrë llojin e numrave që mund të arrihen (dëmi 1.5-2.5m). Deathmark detyron kundërsulmet e Han Solo për të goditur Trayën në krahasim me Lightsabers, dhe secila hit duhet të jetë 90-140k kështu që nuk mund të përballosh të humbësh disa prej tyre.

Lini një koment

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.


*


Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.