SWGoH: Modat më të mira për Bastila Shan

SWGoH - Bastila Shan

Mirë se vini në artikullin më të fundit në serinë tonë rreth galaksisë popullore Star Wars Galaxy të heronjve ku ne hedhim një vështrim në mods më të mira karaktere SWGoH. Ndërsa unë nuk pretendoj të ketë të gjitha përgjigjet në këtë lojë, bëj hulumtimet e mia dhe kam përdorur çdo gjë që shkruaj për gjerësisht.

SWGoH - KOTOR - Bastila ShanKarakteri i sotëm për të rishikuar mods do të jetë një nga personazhet më të reja të shtuar në SWGoH - Bastila Shan. Një karakter jo-kanonik i cili është nga popullorja Star Wars: Knights e Republikës së Vjetër lojë Bastila është i njohur për të Meditimi legjendar i betejës e cila është ndërtuar mjeshtërisht në SWGoH si aftësi e saj unike. Tani me një Versioni i Dark Side në lojë, le të hedhim një vështrim në mods më të mirë për Bastila për ta bërë atë më efektive në listën tuaj.

Fokusi kryesor: Speed. Ndërkohë që duket se zhvilluesit po përpiqen të shmangen nga nevoja për shpejtësi të madhe në karaktere në SWGoH, është e keqja e nevojshme e Galaxy of Heroes në kohën e këtij shkrimi. Nuk është me të vërtetë largimi nga Speed, dhe Bastila është një personazh që ka një komplet fantastik në letër dhe ka nevojë për shpejtësi në mënyrë që të shfrytëzojë sa më shumë kitin e saj. Shpejtësia e saj vjen në lojë edhe më shumë në përdorimin e saj në lojë si e saj Meditimi legjendar i betejës jep aleancën e saj "+ 50% Potency dhe + 35% Counter Chance" tek aleatët e saj "në fillim të kthesës së Bastilës." Kështu aleatët më të shpejtë do ta shohin efektin të zhduket në mes të kthimeve që do të thotë më shpejtë Bastila do ta mbajë aktorin më shpesh gjatë gjithë kohës betejë.

Zonat shtesë për t'u fokusuar: Fyerje, Mbrojtje, Raste kritike, Potencë dhe mbijetesë në format e Shëndetit dhe Mbrojtjes. Ndërsa Potency duket logjike dhënë Jedi Assault themelore e saj mund të aplikojnë Aftësia Block debuff, nëse e përdorni atë në një skuadër të gjithë Jedi, Potenca e shtuar mund të jetë e tejkaluar duke pasur parasysh "Potencialin + 20% për çdo aleat aktiv Jedi", por nëse nuk është një kryq i Potencës mund të jetë një lëvizje e mirë. e saj Tubim grante speciale Bastila dhe një aleat i synuar "Fyerja, Mbrojtja, Shpejtësia, Saktësia dhe Rreziku Kritik për 3 kthehet", kështu që rritja e cilësdo prej atyre statistikave si dhe dëmtimi kritik do ta bëjë më efektive për secilin. Mbijetesa në formë apo Shëndetësi është gjithashtu një fokus kyç duke pasur parasysh aftësinë udhëheqëse të Bastilës, Iniciativë, jep Mbrojtje Up, një stat që gjithmonë ndikohet nga Max Shëndeti në SWGoH.Ideal Mod Setup për SWGoH Bastila Shan:

"Mod setup ideal" mund të interpretohet në disa mënyra të ndryshme. Nëse ju synoni Speed, Offense, Defense dhe Health nëpërmjet mods ju duhet të jeni në gjendje të maksimizoni kitin e saj, por nëse dëshironi të eksperimentoni me CC / CD shtesë që mund të jetë një opsion efektiv. Këtu është rekomandimi im për mods më të mirë për Bastila Shan:

 • Transmetuesi (Sheshi) - Mod ndershmëria me shkelje fillestare dhe një fokus dytësor në shpejtësinë, shëndetin dhe veprën penale
 • Marresi (Arrow) - Modaliteti i Shëndetit me + shpejtësi 30 - çdo shëndet, kundërvënie ose mbrojtje e fituar nga statistikat e mesme është një bonus
 • Procesor (Diamant) - Mod ndeshje me mbrojtje primare dhe një fokus dytësor në shpejtësinë, shëndetin, shansin kritik dhe shkeljet
 • Holo-Array (Triangle) - mod ndëshkim me + 36% dëme kritike - çdo shans shëndetësor, shpejtësi ose mbrojtje e fituar nga statistikat e mesme është një bonus
 • Data-Bus (Rrethi) - Mod nder me fokus shëndetësor primar dhe të mesëm në shpejtësinë, shansin kritik, mbrojtjen dhe shkeljet
 • Multiplexer (Plus) - modaliteti i Shëndetit me fokus shëndetësor primar dhe të mesëm në shpejtësinë, shëndetin, shkeljet ose sekondat e mbrojtjes

8 Comments në "SWGoH: Modat më të mira për Bastila Shan"

 1. Si është Mbrojtja deri ndikuar nga Max Shëndeti?

 2. Unë mendoj se ju jeni duke lexuar keq kit e saj. Meditimi legjendar i betejës thotë se "të gjithë aleatët e tjerë ... fitojnë meditim legjendarë të betejës". Ajo nuk e merr atë buf. Ajo nuk merr potencë tjetër veçse në bazë të saj. Nëse doni ta ulni stuhinë e saj, keni nevojë për modë të fuqisë dhe një kryq të fuqisë.

  Myselfl, unë shkova me një set të shpejtësisë dhe një set të fuqisë, me një kryq të potencës dhe trekëndëshin kritik të dëmtimit. Më shumë se shumica e njerëzve, duket sikur ajo vetëm duhet të kthehet sa më shpesh që të jetë e mundur për t'u siguruar që të gjithë ta mbajnë atë fanellën e meditimit legjendar të betejës. Por unë gjithashtu mund të shoh një grup veprash, si ju vënë, si një alternativë e besueshme për të përpjekur për të marrë dëmin e saj, e cila në fakt mund të jetë i mirë me buffs drejtë.

  Por po, unë vetëm dua të theksoj se ajo nuk merr potencë bonus përveç në bazë të saj. Ajo ka nevojë për modë potency ose ndryshe stun është gjithmonë do të jetë vetëm potencë 7%.

 3. Unë do të doja sqarimin nëse ajo po merr potencë ose jo nga Meditimi i Betejës. Unë nuk kam aktualisht një Potencë Plus me statistikat e mjaftueshme të shpejtësisë kështu që kanë shkuar me shpejtësi 4 & mods 2 Potency. Kjo e lë atë në Fuqinë 24% dhe rrallë ndodh një stuhi.

  Dashuria që ka udhëzuesit tuaj në dispozicion për modding, kështu që falë paraprakisht!

 4. Unë do të pajtohem Meditimi legjendar Beteja është për të gjitha aleatët e tjerë, jo Bastilla.
  gjithashtu për të ndjekur pyetjen e C. Dogg, Si është Mbrojtja Up ndikuar nga Shëndeti Max?
  a nuk do të ishte më mirë të vinte Rrethi i Mbrojtjes në të?

 5. faleminderit për sqarimin PP. shume te vleresuar !!

Lini një koment

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.


*


Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.