Shqyrtimi Libri i Star Wars Book - Aleancat Thrawn

Thrawn Alliances Novel

Thrawn Alliances NovelTitulli: Aleancat Thrawn
Vendosja e Kohës së Kohës së Canon: Para Episodit IV, në mes të Season 3 dhe Season 4 e Star Wars Rebelët, afërsisht 3-2 BBY
Length: Kapitujt 20, faqet 342

Mirë se vini në tonë rishikimin e romaneve kanonike Star Wars dhe me shume. Përderisa kjo nuk synon të jetë një rishikim i plotë i librave, ne shpresojmë që t'ju japim informata të mjaftueshme - por jo shumë - për çdo botim të kanunit Star Wars. Përsëri, ne do të përpiqemi për të shmangur spoilers, por lexoni në përgjegjësinë tuaj ...


Anijeve të lirë në Booksamillion.com.
Aleancat Thrawn u lirua në korrik 2018 dhe është romani i dytë i kanunit për Admiralin e Madh Thrawn pas librit origjinal nga Timothy Zahn me titull Thrawn. Libri zhvillohet menjëherë pas përfundimit të sezonit 3 të Rebels Star Wars dhe para sezonit 4th të serisë së kartonave.

Sipas përshkrimeve të botuara zyrtarisht:

"Kam ndier një shqetësim në Forcën".

Fjalë ogurzi nën çdo rrethanë, por më shumë kur shqiptohet nga Perandori Palpatine. Në Batuu, në skajet e rajoneve të panjohura, një kërcënim për Perandorinë është duke marrë rrënjë - ekzistenca e saj pak më shumë se një ndriçim, pasojat e saj ende të panjohura. Por është shqetësuese që lideri imperial të kërkojë hetime nga agjentët e tij më të fuqishëm: zbatuesi i pamëshirshëm Lord Darth Vader dhe strateg i shkëlqyeshëm Admiral Thrawn. Rivalët e ashpër për favorin e perandorit, dhe kundërshtarët e hapur për çështjet Imperial, përfshirë projektin e Vdekjes së Vdekjes, çifti i frikshëm duket partnerë të pamundshëm për një mision kaq të rëndësishëm. Por perandori e di se nuk është hera e parë që Vader dhe Thrawn kanë bashkuar forcat. Dhe ka më shumë prapa komandës së tij mbretërore se sa njeriu i dyshuar.

Në atë që duket si një jetë më parë, Gjenerali Anakin Skywalker i Republikës Galaktike dhe komandanti Mitth'rawu'nunnoo, oficer i Çështjes së Shpresës, kaluan shtigjet për herë të parë. Një në një kërkim të dëshpëruar personal, tjetri me motive të panjohura. . . dhe të panjohur. Por duke u përballur me një provë të rreziqeve në një botë të largët, ata krijuan një aleancë të bezdisshme - as nga distanca të vetëdijshëm për atë që mbante të ardhmen e tyre.

Tani, futen përsëri një herë më shumë, ata e gjejnë veten të lidhur përsëri për planetin ku ata dikur luftuan krah për krah. Atje ata do të sfidohen dyfish - me një provë të besnikërisë së tyre ndaj Perandorisë. . . dhe një armik që kërcënon madje edhe kombinimin e tyre.

Përvoja ime në Star Wars Universe filloi si një tifoz i rastësishëm që u rrit deri në 80s të cilët me të vërtetë u bënë një tifoz hardcore që nga blerja e Disney. Tani kuptimi dhe qëndrimi i "kanonit" punon në Star Wars, kam humbur në romanet origjinale të Thrawn, por kam gëzuar plotësisht karakterin e tij në dy romanet e kanunit të Thrawn dhe në Rebelët e Star Wars. Leximi përmes kanunit origjinal Thrawn romani shpejt u bë libraria ime e preferuar e Star Wars që rezultoi në leximin e tij për herë të dytë, diçka që unë rrallë bëj me ndonjë libër.

Ne rastin e Aleancat Thrawn, Kam gjetur këtë lexuar të jetë një e mirë, por jo mjaft në nivelin e romanit të parë kanun Thrawn. Historia e përgjithshme është shumë e mirë dhe shumë mirë e shkruar, por megjithëse e kuptoj nevojën për të hyrë mbrapa dhe me radhë mes storieve të shumëfishta, ajo ndihej herë pas here sikur ishte shumë dhe u bë paksa konfuze. Ndërsa unë ende nuk kam ende të gërmoj në ndonjë përmbajtje Thrawn BE, kjo më në fund mund të shtyjë më shumë. Per mendimin tim Aleancat Thrawn ishte një lexim shumë, shumë i mirë dhe një nga romanet e mia të preferuara Star Wars deri tani kështu që unë jam duke i dhënë asaj një vlerësim të 8.5 nga 10.

Bëhu i pari që komenton në "Shqyrtimin e Librit të Luftës së Yjeve - Aleancat e Thrawn"

Lini një koment

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.


*


Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.