TFEW: Bots më të mira për Solus Kryeministri Core

TFEW - Transformatorët Luftërat Tokësore

Solus Kryeministri Core

TFEW - Solus Kryeministri CoreCore Solus Solus është një nga 12 Bërthamat Kryesorë në Transformatorët Luftërat Tokësore e cila ofron fuqinë e Primes për të rritur aftësitë e botit të pajisur. Çdo bot është në gjendje të pajisë një Core të vetme të fuqisë për të rritur aftësitë e tyre, me 12 Kryeministri Bazat që kualifikohen si më të mirë të bërthamave të energjisë ne loje. TFEW u lejon lojtarëve të hapin një Core Kryeministri nga mbledhja e 5,000 Kryeministri Core Chips të cilat janë fituar nga një shumëllojshmëri ngjarjesh të fundjavës.

Duke filluar në nivelin 1 lexon "Çdo sekondë 15 që krijoni një frëngji që ka _% të shëndetit tuaj dhe dëmton dhe zgjat për 12 sekonda", me përqindjen e shëndetit dhe dëmtimin e frëngjisë që rritet mbi çdo nivel.

Niveli 1 - 15%

Niveli 5 - 19%

Niveli 10 - 24%

Niveli 15 - 29%

Niveli 20 - 34%

Bots më të mira për Solus Prime Core

Pra, kush janë bots më të mirë për Solus Kryeministri Core? Ky Core Kryeministri është njësoj si të tjerët - sa më i lartë që e keni nivelin e bërthamës është më efikas dhe i fuqishëm. Në këtë rast frëngji fiton fuqinë e saj nga një përqindje e goditjeve për sekondë (DPS) dhe Shëndetit, kështu sigurisht sa më shumë DPS dhe Shëndeti bot ka më mirë do të kryejë. Meqenëse frëngji është krijuar pranë botit, bërthamë është në punë, gunners like Jazz, Skyburst, Mirage ose Huffer përshtaten mirë. Gunners priren të jenë të ulët për shëndetin, por kanë një DPS më të lartë. Healers mund të jetë një opsion gjithashtu duke pasur parasysh shtimin e ofensivës, por mos harroni se ata kanë një DPS të ulët, kështu që kjo mund të mos jetë përdorimi më efektiv i kësaj Kryeministri Core. Një opsion tjetër është Cheetor për ata që kërkojnë nivelin e pushtetit dhe bazat solo, duke pasur parasysh se ai ka një përzierje të mirë të DPS të qëndrueshme dhe statistikave të Shëndetit.

Nga CDUB, Alpha Cartel Alliance

Bëhu i pari që komenton në "TFEW: Bots më të mira për Solus Kryeministri Core"

Lini një koment

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.


*


Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.