Po largohet nga Star Wars Force Arena - Jo në të njëjtin nivel me Lojrat tjera

Star Wars Force Arena

Kur u lirua për herë të parë nga Star Wars Force Arena unë u hodh menjëherë në bord. Titujt e Star Wars gjithmonë kanë vëmendjen time dhe si një lojtar i Galaxy of Heroes, unë e shikoja atë si kjo - ju nuk mund të merrni shumë Star Wars, a jeni? Kështu që unë luaja ndeshjen për disa muaj, plotësisht FTP (Free To Play). Pas një kohe ndeshje dhe vonesa në marrjen e ndeshjeve u bënë më shumë punë, dhe rregulli im i lojrave #1 nuk do të ndihet sikur unë "kam" për të luajtur ndeshjen për më shumë se disa ditë në të njëjtën kohë. Kur jeta reale merr zënë, nganjëherë një lojë thjesht nuk është një opsion dhe kur luani lojëra të shumëfishta ju duhet të priorizoni. Pra, Star Wars Force Arena mori boot - për një kohë.

SWFA MatchmakingDuke kujtuar kohën kur fillova të luaja përsëri SWFA është një sfidë, por mbaj mend përditësimet për ndeshje dhe shtimin e ngjarjeve të stilit të lojës me borde të javës 1-2. Kam gjetur ngjarjen e stilit të lojërave të bordit (si ngjarja e vdekjes së javës së kaluar të Death Star II) për të qenë mjaft e kënaqshme. Në këtë kohë unë gjithashtu fillova të paguaj për të luajtur (PTP) për të ndërtuar udhëheqësit e mi dhe kuvertën e tyre. Ndërsa më pëlqeu kjo dhe u bashkua me një shoqëri konkurruese, pas disa muajsh të luajtjes kisha një orar të përafërt me orar dhe shoqëria që unë isha pjesë e paketimit më dërgoi. Ndërsa nuk isha i kënaqur, as nuk isha një nga pesë të parët në shoqëri, vendosa se ishte e nevojshme një pushim. Por pushimi ishte jetëshkurtër me përditësimin e Force Arena 3.0 në maj të vitit 2018 rreth lëshimit të SOLO: Një Star Wars Story, dhe mendova se SWFA meritonte një vështrim tjetër. Që nga ajo kohë unë kam qenë duke luajtur në një nivel shumë të lartë, PTP për të marrë të kapur deri lart, dhe arritjen e Tier 14 me të dy palët e mia të Lehta dhe anët e errët Side. Unë shkova të gjithë Kartat e të Dhënave dhe Perks për të rritur këto karaktere dhe unë isha në një takim Top 50 guild kuotat javore. Ndërsa dërrmimi i përditshëm po bëhej pak i bezdisshëm, nuk ishte ende "punë" por ishte afër. Pastaj, gjatë përpjekjes për të marrë të përditshmet e mia javën e kaluar, kjo ndodhi (shih foton më lart në të djathtë). Në një ditë ku unë kisha nevojë për të hedhur jashtë turrets 10 në 2v2 mënyrë Arcade, unë u përpoq për të luftuar betejat e mia. Pas 12: 09 në përpjekjen e parë, të ndjekur menjëherë nga një 4: 28 presin për të ardhshëm, unë përfundoi të dy përpjekjet. Pastaj, pas luftës në një ndeshje 1v1 të renditur (që mori 10 sekonda për të gjetur), kam pritur një tjetër 3: 06 për të luajtur një betejë Arcade 2v2 para se ta quajmë atë. Rage lë. E pra jo me të vërtetë një zemërim, por unë vetëm deri dhe uninstalled SWFA.

Ndërsa disa mund të thonë se duhet të jem më i durueshëm, kundërvënie është kjo - është 2018 dhe ka mundësi më të mira atje. Pra, jo, nuk më duhet të jem më i durueshëm me një lojë të lëvizshme. Me fëmijët e mi dhe RL tim po, unë duhet të jem më i durueshëm, por jo me Star Wars Force Arena. Unë luaj Star Wars Galaxy i heronjve në një nivel shumë të lartë (oficer në një shoqëri të Top 100, mbikëqyrë xhufat totale 7) dhe unë luaj Transformers Earth Wars së bashku me qenë Drejtori i Përmbajtjes këtu në Gaming-fans.com në jo-RL tim. Shumë kohë shkon në lojrat - më shumë se shumica e njerëzve. Pra, kur nuk mund ta hap lojën time dhe ta luaj atë dhe në vend të kësaj duhet të pres që loja të funksionojë siç duhet, kjo është një çështje dhe pres më mirë. Është si çdo lloj teknologjie - nëse funksionon ne jemi të lumtur, por kur nuk ka ...

Në fund të ditës reagimet e mia ndaj ekipit në Star Wars Force Arena janë kjo. 1) Bëni lojën tuaj më të mirë. Unë jam i sigurt që ju djema jeni duke u përpjekur, por kur keni nevojë për një aktivitet të përditshëm ju duhet të siguroheni që loja të funksionojë në mënyrë që lojtarët në të vërtetë të mund të kryejnë aktivitetin dhe të punojnë drejt saj. Çdo gjë më shumë se 10-15 sekonda e pritjes është shumë e gjatë në botën e sotme, kështu që zhvilloni një plan rezervë. 2) Marketing & Profesionalizëm. Së pari ju nuk keni pasur marketing, atëherë ka pasur këtë platformë sociale të partisë 3rd ku keni bërë njoftime me të gjitha llojet e përmbajtjeve joprofesionale, tags, etj. Ndërsa kjo faqe u pastrua pak, ajo ende duket si një punë hack. Ndërkohë, komuniteti ka pak, nëse ka ndonjë avokat (media, YouTube) për të ndihmuar në ndërtimin e imazhit tuaj. Oh, dhe pothuajse e harrova "Menaxherin e Komunitetit", i cili do të përmirësonte llogarinë tënde në Twitter në fillim të 2018-it, atëherë nuk bëri asgjë për 2 muaj para se llogaria e SWFA Twitter zhduket magjike nga faqja e Tokës.

Çfarë do të bëj tani? Më tej kushtoj kohën time për SWGoH (një lojë shumë më e lartë) dhe TFEW. Kam menduar për të shtuar më shumë lojëra në këtë faqe interneti, por fokusi im aktualisht është duke bërë atë që mbulojmë sa më mirë që këto lojëra, ndërsa të papërsosur, janë shumë të mira për të arritur suksesin sesa Force Arena ka qenë ndonjëherë.

Bëhu i pari që komenton në "Duke u larguar nga Star Wars Force Arena - Jo në të njëjtin nivel me Lojërat Tjera"

Lini një koment

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.


*


Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.