TFEW: Çfarë duhet të dini rreth basteve të bastisjes plus Këshilla dhe strategji

Betejat e bastisjes TFEW

Transformers Earth Wars pritet të debutojë me të rejat Bastisje bastisje mode mode të enjten, nëntor 29, 2018, dhe ekipi në Space Ape ka lëshuar tre video për të ndihmuar lojtarët të përgatiten. Më poshtë është një rënie e tekstit të asaj që mund të presim, bazuar në informacionin që kemi deri më tani, nga bastisjet e bastisjes së TFEW-së. Luftrat e bastisjes janë "një regjim i ri i aleancës, ku një aleancë e tërë punon së bashku për të kapërcyer baza të shumta bastisjesh të forta për të mbledhur Pikat e Raid-it dhe për të zhbllokuar shpërblime." Ju lutem vini re se unë kam bërë më të mirën për grumbullimin e të gjitha këtyre detajeve, në videot që kam humbur ju mund t'i caktoni në @GamingFansDFN.

Cilat janë Lufta Bastisjeje?

Bastisjet e bastisjes janë një modalitet i ri që paraqet baza jashtëzakonisht të vështira që kërkojnë aleancën tuaj për të punuar në mënyrë bashkëpunuese për t'i mposhtur ata dhe për të fituar pikë. Të arritshme përmes menusë të re të Raid Event, lojtarët mund të zgjedhin një Bazë të Raideve në dispozicion për të filluar një sulm në atë bazë. Aleanca merr pikat e bastisjes bazuar në dëmin e bërë për çdo bazë specifike. Për çdo nivel të Bazës së Bastisjes, vetëm një lojtar mund të sulmojë në një kohë, duke shënuar sa më shumë dëme të jetë e mundur në minutat 10 të kohës, atëherë dëmi është sinkronizuar dhe i gatshëm për sulmuesin e ardhshëm. Ngjarja përfundon kur aleanca ka shkatërruar çdo bazë bastisjeje. Sipas emailit VIP të sotëm, "Raid Bases shpërblejnë Points Experience për një ndërtesë të shkatërruar, por nuk shpërblejnë Energon ose Alloy".

Bazat janë të ngjashme me ato që ne ndërtojmë, por kemi disa njësi masive mbrojtëse duke përfshirë topat e hekurudhave, bërësit e acideve dhe kulla e Thunder. Mendoni për mbrojtjen që shihni çdo ditë në këtë lojë, pastaj shumëfishoni atë nga 10 (ose më shumë) në aspektin e forcës, ndërkohë që jeni tre herë më i madh (më shumë në këto ndërtesa mega më poshtë). Shkatërrimi i çdo ndërtese ju jep pikë aftësi për t'i lejuar lojtarët të vazhdojnë të përdorin aftësitë e tyre të veçanta në betejë.

Më shumë nga e-mail-i VIP, "Energjia e Energjisë në Bastisje kërkohet për të sulmuar një bazë. Shuma e qelizave të energjisë të kërkuara varet nga mënyra e lojës dhe konfigurimi i ngjarjes.

Zakonisht, një sasi e caktuar qelizash jepet në fillim të një ngjarjeje dhe ato plotësohen me kalimin e kohës. Gjatë ngjarjeve të fundjavës është gjithashtu e mundur për të luftuar në betejat e ngjarjeve për të mbledhur më shumë Qeliza Energjetike. "

Strategjia e Aleancës

Në bastisje bastisje çdo bazë ka shëndet shumë të lartë kështu që ata do të marrin përpjekje të shumta për t'i trokitur. Videoja e dytë (më poshtë) në mënyrë specifike thotë se kontrollimi i rrugës së bots tuaj drejt Shtabit Qendror është jashtëzakonisht i rëndësishëm.

Tip #1 - Ioannis nga SpaceApe sugjeron veçanërisht përqëndrimin e sulmeve të hershme në qendër të bazës, në mënyrë që pjesa e mbetur e anëtarëve të aleancës të përqendrohet në njërën anë ose në tjetrën për të shkuar në selinë qendrore.

Tip #2 - Ndërtesat e reja mega mund të jenë një problem i madh për bots të shëndetit të ulët. Kullat Thunder, në mënyrë specifike, kanë një gamë më të madhe sesa kullat e goditjes dhe trondisin duke goditur bots tuaj, kështu që duke përdorur një qasje ajrore është e rekomanduar.

Përveç kësaj, ne kemi mësuar se në shumë ndërtesa "do të vini re një numër tjetër pranë shiritit të tyre shëndetësor, që tregon pako të bareve shëndetësore. Ju do të keni për të djegur nëpër të gjitha kasolle para se një ndërtesë të shkatërrohet përfundimisht. "

Vini re se Aleancat do të duan t'i kushtojnë vëmendje planeve të ardhshme të Hapësirës së Hapësirës sa kanë ndërmend të bëjnë Bëni bastisje bastisje një ngjarje në mes të javës çdo të martë, të mërkurë dhe të enjte. Kështu, së shpejti do të kemi ngjarje të veçanta që zhvillohen gjashtë ditë në javë në Transformers Earth Wars.

Bot Strategjia

Në videon e tretë dhe të fundit, Ioannis rishikon aftësitë specifike të bot-it për të na ndihmuar në bastisjet e bastisjes. Përmendja e tij fillestare e aftësisë së Perceptor dhe Bombshell për të kollituar ndërtesat do të ndihmojë lojtarët të merren me ndërtesat e mëdha të dëmtimit të mega. Ai gjithashtu përmend vlerën e Silverbolt dhe aftësinë e veçantë të Thundercracker për të goditur objektivat për një kohë të gjatë. Së fundi, ai deklaron se bots të cilët mund të ulët dëmin e marrë janë gjithashtu tepër të dobishme në mënyrë specifike përmendur Rush Mbrojtëse dhe Bomba e tymit aftësitë e Jumpstream / Headstrong dhe Tracks / Cutthroat. Mbështetja reflektuese e veçantë e Hot Spot / Tantrum gjithashtu vjen në mendje si e dobishme këtu.

Bastisje Luftrat Ndërtesat Mega

Këtu është një vështrim në katër ndërtesa të reja Mega që mund të presim të shohim në betejat e reja të bastisjes në Transformers Earth Wars për informacionin e dërguar në e-mailin e sotëm VIP.

Betejat e bastisjes TFEW

Lëshuesi i acidit - Zjarret një predhë shpërthyese që mbulon armiqtë në acid, duke ngadalësuar ato dhe duke u marrë me dëmtime gjatë sekondave 5. Nuk synon bots fluturues.


Betejat e bastisjes TFEWDestabilizues Luxom - Zjarret një rreze që ulet më shumë, sa më shumë që godet një objektiv. Synon vetëm bots terren.


Betejat e bastisjes TFEWrailgun - Ofron dëme të rënda për të gjitha objektivat në një linjë. Nuk synon bots fluturues.


Betejat e bastisjes TFEWThunder Tower - Shpërthen bots aty pranë me energji elektrike, që kanë të bëjnë me dëme masive dhe mahnitëse për 3 sekonda. Imun ndaj efekteve të EMP! Nuk synon bots fluturues.

Bëhu i pari që komenton në "TFEW: Çfarë duhet të dini rreth basteve të bastisjes plus Këshilla dhe strategji"

Lini një koment

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.


*


Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.