SWGoH: Fluturimi i legjendës së fluturimit të fluturimit të Event Live

SWGoH - Millenium Falcon i Hanit

Fluturimi i Falconit është vendosur të fillojë brenda pak orësh, ku SWGoH do të marrë më në fund për të zhbllokuar dhe përdorur Hançin Millenium Falcon. Pilotuar nga (Raid) Han Solo dhe Chewbacca, Falcon Millenium pritet të jetë një anije që ndryshon META dhe të përmirësojë në masë të madhe flotën Rebel pas çlirimit kit nga SWGoH GameChangers më parë këtë javë.

Si me të gjitha ngjarjet legjendare dhe të ngjashme, LJ, drejtori ynë i përmbajtjes, do të jetojë blogun e ngjarjes për të ndihmuar në dhënien e komunitetit një ide se çfarë duhet të presin. Ngjashëm me të kaluarën e tij C-3PO blog live ngjarjeSi dhe Thrawn, RJT dhe më shumë, LJ do të detajojë nivelet e karaktereve, nivelet e ingranazhit, mods dhe në këtë rast detajet e anijes për çdo katër anije të përdorura në rast të (shpresojmë) zhbllokimin e Millenium Falcon Han.

Detajet e përpjekjeve për Live Blog do të postohen më poshtë. Vazhdoni të kontrolloni përsëri dhe të goditni "refresh" në shfletuesin tuaj për përditësime në këtë faqe me të gjitha detajet më poshtë dhe sigurohuni që të shtoni komentet tuaja më poshtë ose t'i dërgoni në @GamingFansDFN përvojat tuaja gjithashtu.

Falcon Millenium Han - Përpjekje # 1

Së pari, e gjithë kjo do të bëhet në llogarinë time personale, jo në llogarinë e GameChangers për referencë.

anije:

Vini re se të gjithë personazhet e Bounty Hunter të listuara janë 7-yje dhe niveli 85 për referencë.

  • Dhëmbët e Houndit - Fuqia 59,708 - Të gjitha aftësitë e anijes maxed (përveç përforcimit) - Bossk siguron fuqinë e ekuipazhit 36,919 dhe është Gear 12 (të gjitha copat 5), të gjitha aftësitë maxed, 2 Zetas me pesë modë 5 dot dhe një mod 6 dot
  • IG-2000 - 46,369 siguron fuqinë e ekuipazhit të 7 dhe është Gear 6 (copa 2), të gjitha aftësitë maxed përveç Zeta, me gjashtë (6) 88 (27,969) Modalitetet me 12-dot
  • Slave I - Fuqia 50,977 - Të gjitha aftësitë e anijes maxed (duke përfshirë aftësinë për përforcim) - Boba Fett siguron fuqinë e ekuipazhit 29,112 dhe është Gear 12 (copa 3), të gjitha aftësitë maxed përveç Zeta, me gjashtë Mods 5 dot
  • Xanadu Blood - Power 48,789 - Të gjitha aftësitë e anijes maxed përveç Cloak & Dagger është në nivel 7 (përforcim maxed) - Cad Bane siguron fuqinë e ekuipazhit 27,793 dhe është Gear 12 (copë 1), të gjitha aftësitë maxed, me gjashtë Mods 5 dot

Përpjekje #1

Ju lutem goditni rifreskimin në çdo kohë pas 5 jam për të parë përditësimet më të fundit.

5: 07 jam ET

Tier 1 - Fillimi i ngjarjes përmban Falcon dhe katër anijet e Bounty Hunter me një animacion të shkurtër para se të tre shkatërrues yjor të dalin nga hiperspektori, atëherë ne kemi Plo Koon duke shpjeguar për një nga ato kapitale kapitale - Devader të Vaderit. Ne fillojmë duke u përballur me Falcon, një krah të B dhe një krah Y. Duke përdorur linjën time të paracaktuar të Dhëmbit të Hundës, IG-2000 dhe Xanadu Blood me Slave I si përforcim, beteja e parë ofroi pak sfida, edhe pse Millenium Falcon i Han shmangi të paktën sulmet 3 kur vlen të përmendet.

Tier 2 - Tier 2 provuar të jetë më e shpejtë dhe më e lehtë se Tier 1.

Tier 3 - Tier 3 përsëri ndjehet sikur ishte e njëjta forcë si Tiers 1 & 2.

Tier 4 - Tier 4 ishte i pari ku beteja zgjati aq kohë sa për të përfshirë anijen time përforcuese, Skllavën I. Shmangia e MF-së së Han nuk është ndjerë pothuajse aq e lartë sa ajo e bëri në Tier 1 deri në këtë pikë. Një tjetër fitore e lehtë.

Tier 5 - Shpejtësia e Hançanit të Mijëvjeçarit të Hanit është e dukshme në të gjitha këto, pasi sulmon së pari në çdo betejë - diçka që duhet shënuar për më vonë. Unë marr krahun B, pasuar nga krahët e Y para se të dyja palët të shtojnë një përforcim. Pas heqjes së MF nga beteja, krahu i fshehur A tani nuk ka ndeshje për anijet e mia dhe Tier 5 është i plotë.

Tier 6 - Këtu është ajo ku pres që gjërat të fillojnë të marrin pak më shumë sfida. Duke përdorur të njëjtin rend, e nxjerr krahun B dhe më pas filloj të fshihem në anijen e rebelëve të rëndë të mbrojtjes tani. Beteja zgjat më shumë se të gjithë të tjerët me krahun e krahut A dhe krahun X të Wedge, ndërsa përderisa Falcon është paksa dhimbje në prapanicë për t'u përballur, rezultati nuk ishte kurrë në dyshim.

Tier 7 - Dhe tani fillon argëtimi. Edhe njëherë duke përdorur formacionin tim të parazgjedhur të Dhëmbit të Houndit, IG-2000 dhe Xanadu Blood me Slave I si përforcim, animimi kryesor ripërsëritet dhe ne jemi në betejë. Këtë herë përqendrohem së pari në krahun e B-së dhe nuk mund ta mposhtim para se mbrojtja dhe shërimi i bonusit ta forcojnë atë, por më në fund e bëjmë kur të hyjmë në Slave. Tani duke u përballur me krahun A, Y-wings dhe MF me katër anijet e mia të Bounty Hunter, unë jam i përqendruar në krahun Y që bie pas goditjeve më të 4. Unë përdor specialin e Vader për të trullosur krahun A dhe disa sulme më vonë është një ndeshje 1 vs 4, pasi gjithçka po shkon në rrugën time. Hound's Tooth përfundon Hançin Millennium Falcon dhe e hap atë në 7-yje për mua.

Bëhu i pari që komenton në "SWGoH: Fluturimi i flamurit të fluturimit legjendar"

Lini një koment

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.


*


Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.