SWGoH: Modat më të mira për Darth Malak

Darth Malak SWGoH

Mirë se vini në Darth Malak mods udhëzues, artikull fundit në një seri rreth Star Wars Galaxy i heronjve ku ne hidhni një sy në mods më të mirë për karaktere individuale. Ndërsa unë nuk pretendoj të ketë të gjitha përgjigjet në këtë lojë, bëj hulumtimet e mia dhe kam përdorur çdo gjë që shkruaj për gjerësisht, dhe Darth Revan është një personazh që kam përdorur shumë. Këto janë mod rekomandime të bazuara në kitin e karakterit dhe gameplayin aktual për t'ju ndihmuar në përpjekjen tuaj për të dominuar Holotabëlët e Galaxy të Heronjve.

Darth Malak SWGoHSot do të shikoj modet për Darth Malak. Fillimisht u shtuan në lojë disa javë më vonë Darth Revan u bashkua së pari për SWGoH, njoftoi Capital Games Shfaqja e Star Forge të Mërkurën, 10 Prill, një ngjarje fundjava për të zhbllokuar Darth Malak që u zhvillua për herë të parë nga 12-14 Prill 2019. Shtimi i Darth Malak me siguri tashmë i bëri skuadrat e Darth Revan Sith Empire edhe më të fortë pasi zhvlerësoi menjëherë Sith Assassin, një personazh që ka pak vlerë në lojë përveç që të ketë qenë një anëtar i përkohshëm 5 Sith Empire në një kohë. Le të hedhim një sy në modat më të mira për t'u vendosur në Darth Revan për ta bërë këtë personazh ekskluziv edhe më të fortë.

Fokusi kryesor: Pas muajve të lojës me Darth Revan dhe Darth Malak unë po ndryshoj paksa. Unë kam luftuar disa qindra beteja në Arena, me gjasë në mijëra, me Malakun në ekipin tim dhe kundër meje, dhe besoj se mbijetesa e tij është zona # 1 për t’u përqendruar, konkretisht Mbrojtja. Malak humbet të gjithë Mbrojtjen dhe e shndërron atë në Shëndetësi në fillimin e të gjitha betejave, dhe Mbrojtja mund të jetë deri në 24% sesa një mod parësor, ndërsa Shëndeti mund të ngjitet në 16%. Kështu, numrat e lartë të mbrojtjes si nga statistikat fillestare ashtu dhe ato sekondare do të shndërrohen në Shëndetësi dhe do të jenë më të larta se përdorimi i modeve me statistika të larta shëndetësore.

Zonat shtesë për t'u fokusuar: Shpejtësia, potenciali, ofendimi, durueshmëria dhe mbijetesa më shumë. Edhe një herë, përkundër përpjekjeve të Mods 2.0 për të nënvizuar Speed ​​in Galaxy of Heroes, stat vazhdon të jetë faktori më i madh vendimmarrës për shumicën e ndeshjeve të META-s, qoftë Skuadra Arena, Luftërat e Territorit ose Grand Arena. Ndërsa nuk keni nevojë për Darth Malak të jetë aq i shpejtë sa shoku i tij Darth Revan apo edhe Bastila Shan (Fallen), duke e bërë atë të kthehet më shpesh do ta bëjë ekipin tuaj më të vështirë për të mposhtur. Potenciali është një statistikë për të cilën nuk dëshironi të çmendeni shumë për shkak të Darth Revan Forca Stuhia speciale vlen 5 rafte të debutimit të Ferocity për aleatët e Sith Empire i cili lexon në lojë si "-15% Mbrojtje dhe Tenacity për pirg, + 8% ofendim dhe Potencial për pirg" 5% ofendim dhe potencial në karakterin që tregon pse ne nuk duam të përqëndrohemi shumë në këtë statistikë të rëndësishme. Ashtu si me Darth Revan, vini re se ofendimi, ndryshe nga potenciali, është një statistikë që nuk mund ta keni kurrë shumë. Një përqendrim nga statistikat sekondare mbi ofendimin dhe shansin kritik, dhe ndoshta një trekëndësh me një dëmtim kritik parësor, mund të ndihmojë që stacking Offense goditet më shumë dhe më vështirë, por për Malak ofendimi është më i mirë se CC / CD. Në anën e mbijetueshmërisë së gjërave, Mbrojtja është aty ku dëshironi të jeni natyrisht, por shtoi se Shëndetësia dhe Mbrojtja nuk është një ide e keqe, thjesht shkoni për Shëndetësi dhe Mbrojtje përpara Mbrojtjes kur të keni mundësinë. Më në fund, një stat i fortë i Tenacity-it rekomandohet shumë - si mbi 40% i fortë. Kur zbrisni në ato beteja me Darth Malak kundrejt 100-1 armiqve ose anasjelltas, qoftë në ofendim apo mbrojtje në SWGoH, ai Statik i Tenacity dhe ofendim do të jenë faktorët vendimtarë për të fituar ose humbur.

Rekomandime Mod në lojë: Këmbëngulje. Mendimi im fillestar ishte "wow, çfarë jam i zhdukur?" Pra, si unë lexoj përsëri kit përsëri unë të përqëndrohet në në Jaws e Jetës aftësi unike. Ai lexon se Darth Malak fiton 35% durim kur më pak se 75% Shëndet, dyfishohet në më pak se 50% Shëndet dhe trefishohet nën 25%. Kështu që nëse Malak fillon me 44% Tenacity (Gear 11 +3 copë bazë Tenacity) dhe godet 75% Shëndet, Tenaciteti i tij bëhet 88%. Në 50% të Shëndetit ai do të ketë 132% dhe 25% Shëndet që bëhet 176% Tenacitet - sigurisht që është i mjaftueshëm për të shmangur efektet më të dëmshme. Por gjithashtu faktor në atë se aplikimet e vazhdueshme të Revanit të Ferocity do të thotë -15% Tenacitet për pirg, kështu që kjo do të jetë një enigmë matematikore për të thënë të paktën. Përfundimi im nga kjo, dhe nga lojërat e mia pas muajsh përdorimi të vazhdueshëm të Darth Malak është se Tenacity është sigurisht një marrëveshje e madhe me çantën e tij, por marrja e statistikave të duhura nga modet tuaja është thelbësore. Nëse mund të merrni 6 moda të mrekullueshme të Tenacity me statistikat e duhura sekondare (Shpejtësia, ofendimi, durueshmëria, potenciali, shëndeti dhe mbrojtja), atëherë shkoni për të.Ideal Mod Setup për SWGoH Darth Malak:

Me ekipin e Darth Revan Sith Empire ende duke mbajtur forcë si skuadra më e mirë apo e dyta më e mirë në lojë gati një vit pas lëshimit të tij, të kesh modele të mira në Darth Malak tuaj do të jetë thelbësore për suksesin tuaj. Ju do të dëshironi një Darth Malak me mbrojtje të shpejtë dhe të lartë me disa ofendime dhe këmbëngulje shumë të forta duke mos harruar shëndetin dhe potencialin. Kështu, këtu janë rekomandimet e mia mod për Darth Malak:

  • Transmetuesi (Sheshi) - modë këmbëngulës me shkelje fillore dhe një fokus të mesëm në shpejtësinë, mbrojtjen, veprën dhe potencën
  • Marresit (Arrow) - Mod Shëndetësia / Tenacity me shpejtësi primare dhe përqendrim dytësor në mbrojtje, shkelje, qëndrueshmëri dhe fuqi
  • Procesor (Diamond) - Moda e Shëndetit / Tenacity me mbrojtjen parësore dhe një përqëndrim dytësor në shpejtësinë, mbrojtjen, ofendimin dhe fuqinë
  • Holo-Array (Triangle) - Moda e shëndetit / e durueshmërisë me shkelje ose mbrojtje parësore dhe një përqëndrim dytësor në shpejtësinë, këmbënguljen, shëndetin dhe qoftë kundërvajtje ose mbrojtje
  • Data-Bus (Rrethi) - Modë këmbëngulës me mbrojtje primare dhe një fokus dytësor në shpejtësinë, mbrojtjen, veprën dhe këmbënguljen
  • Multiplexer (Plus) - Moda e Shëndetit / Tenacity me mbrojtje parësore dhe një përqëndrim dytësor në shpejtësinë, ofendimin, shëndetin dhe këmbënguljen (nëse nuk keni 3 grupe qëndrueshmërie konsideroni një qëndrueshmëri parësore për multiplexer)

Images mirësjellje e SWGOH.gg

Bëhu i pari që komenton në "SWGoH: Modat më të mira për Darth Malak"

Lini një koment

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.


*


Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.