MSF: Pesë Ekipet që do t'ju udhëheqin në suksesin e Blitz

Hej të gjithë, unë jam Order Fallen! Unë do të bisedoj me ju për disa nga ekipet e mia të preferuara Blitz në Marvel Strike Force.

Para se të hidhen në ekipet e mia dhe disa analiza, kam zgjedhur ekipet që fitojnë në nivel 8 +, dhe gjithashtu ekipe që unë me të vërtetë kam një kohë të mirë duke luajtur me dhe të fitoj më kënaqësinë nga përdorimi. Jo të gjitha këto skuadra janë plotësisht të maxed dhe unë përdor disa në betejat e hershme Blitz për të rritur shumëzimin. Megjithatë, unë kam parë krijuesit e përmbajtjes, të tilla si Khasino, përdorin këto skuadra në mënyrë efektive në fushatë të nivelit të lartë.

Për të filluar, unë kam ekipin tim Tech / Villains. Ky ekip është argëtues i shkëlqyeshëm dhe ofron një sinergji të mrekullueshme. Pavarësisht nëse është sinergji midis Crossbones dhe Kingpin, Iron Man dhe War Machine, apo Vision dhe të gjithë aleatëve të Tech, ekipi është një shpërthim i gjithanshëm për të luajtur. Unë e rekomandova shumë këtë ekip nëse jeni duke kërkuar argëtim në fushatë, apo edhe nëse thjesht po kërkoni një ekip të mirë për teoricraft. Ju madje mund të hiqni Kingpin dhe Crossbones dhe t'i zëvendësoni ato me Ant-Man dhe Wasp për të pasur edhe më shumë sinergji Tech. Në përgjithësi, një ekip i mahnitshëm me sinergji të mrekullueshme që pothuajse gjithmonë fiton një fitore për mua.

MSF - Vëllazëria dhe X-MenKy ekip i ardhshëm është grupi Vëllazëria / X-Men / Mutant që siguron një dëm të madh dhe debuff. qartë jo të gjithë do të kenë Magneto pasi ai është një karakter i vështirë për të marrë nga standardet e shumicës së njerëzve. Megjithatë, duke vënë Wolverine në një dëm të madh dhe vetë-shërimit është një zëvendësim i mirë në sytë e mi. Të gjitha debuffimet midis Pryo, Wolverine dhe Sabretooth janë të çmendura dhe është e mrekullueshme të shikosh që armiqtë e tu të vdesin me insanely shpejt pasi numri i madh i debuffeve të gjakderdhjes arrijnë tek ata. Unë jam ende për të humbur me këtë ekip në Blitz, dhe ata janë makth për shumicën e ekipeve. Këshilla e mia më të mira janë që Piro dhe Mystique të jenë sa më larg Juggernaut, pasi ato janë shumë të squishy dhe ju do të vendosni të keni një shpërthim në Blitz!

MSF - Kree MinionsEkipi tjetër është Kree Minions. Shumica prej jush do të keni qenë duke punuar në këtë ekip ose keni arritur një ekip të mirë Kree Minion, si Nick Fury kërkon Kree Minions për zhbllokimin e tij. Që nga puna e tyre ata janë të mahnitshme! Jo vetëm që është një ekip i madh në përgjithësi dhe do të ndihmojë në bastisjet specifike të tipareve, të tilla si Gamma Raid, ajo do të zhbllokojë ndoshta ekipin më të mirë në të gjithë! E vetmja gjë e rëndësishme është vendosja e Cyborg dhe Reaper në afërsi të Noble, pasi aftësia e Dekretit Perandorak vepron më mirë me ato dy. (Sigurohuni t'i vendosni ato pranë Noble!) Ky ekip është kënaqësi e madhe, energjia e vazhdueshme e aftësisë dhe shërimi e bën të sigurt për të fituar ekipin Blitz. Një përfitim edhe më i madh është se kjo skuadër është aq e mirë sa edhe ju mund ta lini në auto dhe pothuajse gjithmonë fitoj. Mundësi të tjera përfshijnë përdorimin e Kapiten Marvel ose Minn-erva në vend të një Minion dhe ju do të keni një ekip edhe më të mirë!

MSF - KozmikeNjë nga ekipet e mia të preferuara për të kandiduar në Blitz të nivelit të lartë është Guardians ose Guardians / Cosmic ngritur. Më poshtë janë screenshotet e të dy kompozimeve, ju mund të zgjidhni ose një në varësi të disponueshmërisë tuaj të toons. Nëse ju ndodh që të keni Thanos, ai është i pabesueshëm! I highly recommend upgrade T4 ose Orange materiale në pasiv të tij, ajo e bën Rocket të shkojë jashtë vazhdimisht! Midis Gamora, Rocket dhe Star Lord, dëmi kurrë nuk mbaron, dhe ndeshjet e blitz ndahen vetëm për disa sekonda ndonjëherë! Have fun with this team, ju do të shpërthyer me ndeshje tuaj me lehtësi.

Së fundmi, kemi ekipin tim të preferuar që kurrë nuk më ka humbur një ndeshje Blitz pasi i kam hapur ato, madje edhe në nivelin 8.4! Sigurisht, ky është Nick Fury dhe miqtë e tij të mbrojtur. Edhe nëse nuk keni Fury, duke e zëvendësuar atë me Operativin, mund të bëni ende një ekip të madh blitz, madje edhe në fushatën më të lartë. MSF - SHIELDKy ekip ka sinergji të pabesueshme dhe Fury vetëm i bën ato më mirë. Disa mund të preferojnë të drejtojnë Operativën në vend të Trooper, e cila është plotësisht e kuptueshme. Megjithatë, pasi flasim vetëm për Blitz, besoj se trooper është më i miri për këtë regjim të lojës. Nëse e vendosni atë në afërsi të SHIELD Security, do të jenë sulme konstante kundërshtuese, që është aq shumë zbavitëse për të parë! Sigurohuni që përdorni shiritin me shpejtësi të manipulimit të disa prej bazave të toons për të marrë efikasitet maksimal!

Shpresoj se kjo ka ndihmuar disa prej jush që ndoshta po kërkojnë disa skuadra argëtuese / konkurruese Blitz. Deri herën tjetër, vazhdoni me Blitzing!

 

Nga Arsenal
Gaming-fans.com MSF Stafi Shkrimtar

Marrëveshjet Featured

Bëhu i pari që komenton në "MSF: Pesë Ekipe që do t'ju udhëheqin në suksesin e Blitz"

Lini një koment

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.


*