MSF: Frika Darkness Live Blog - Misioni 3

MSF - Frika nga errësira

Frika The Darkness është përmbajtja përfundimtare e lojës në Marvel Strike Force, dhe filloi të luftojë nyjen #1 disa ditë më parë. Ndërsa pranova para se kjo skuadër (më poshtë) nuk mund të jetë një përbërje ideale e ekipit për këtë lojë mode, unë do të jetoj në blogun tim përpjekjet e mia të përditshme ndërsa shikoj për të mposhtur Dimensioni i errët dhe hapni Ultron.

MSF - Frika nga errësira 3Gjithashtu sigurohuni që të shikoni videon e lidhur në grafikun më poshtë Dërguari i Forcave të Marvelit YouTuber Khasino si ai shqyrton Fear The Darkness Battle 3 po ashtu. Vini re se përmbajtja e Khasino është Vlerësuar PG-13 (gjuhë).

Skuadra ime Frika Ekipi i Errët:

  • Black Panther - Fuqia 69,548, Niveli 70, Gear 13, Niveli i aftësive të sulmit 6, Aftësia unike e nivelit 5 - 7 Stars, 6 Red Stars
  • Minn-erva - Fuqia 52,249, Niveli 70, Gear 13, Niveli i aftësive të sulmit 6, Aftësia unike e nivelit 5 - 6 Stars, 4 Red Stars
  • Black Widow - Fuqia 50,719, Niveli 70, Gear 13, Niveli i aftësive të sulmit 6, Aftësia unike e nivelit 4 - 6 Stars, 4 Red Stars
  • Thanos - Fuqia 49,920, Niveli 70, Gear 13, Niveli i aftësive të sulmit 6, Aftësia unike e nivelit 5 - 7 Stars, 2 Red Stars
  • Kapiten Marvel - Fuqia 48,132, Niveli 70, Gear 13, Niveli 7 bazë, Niveli 6 aftësi të tjera të sulmit, Niveli 5 aftësi unike - 6 Stars, 2 Red Stars

Frika nga errësira - Misioni 3

Nick Fury, fuqia 667k

06.22.19 - Kjo betejë ishte një që unë kam qenë i etur për të luftuar pasi që kam filluar betejat Frika nga Errësira pak ditë më parë. Shefi kryesor është Nick Fury, një nga personazhet më të bezdisshme për t'u përballur në të gjitha forcat e Marvel Strike, së bashku me disa nga miqtë e tij SHIELD. Megjithatë unë e vura re se nuk kishte asnjë SHIELD Medic ose SHIELD Security officer që ishin kundër meje ndërsa luftova. Fatkeqësisht kam luftuar këtë natë vonë dhe nuk kam në dispozicion kompjuterin në atë kohë, kështu që të gjitha shënimet e mia bazohen në kujtimet e mia të betejës.

Nick Fury, një SHIELD Operative e vetme, një SHIELD Trooper dhe disa karaktere SHIELD Assault janë ato që mbaj mend nga beteja. Unë kam qenë në gjendje të trullos Fury menjëherë dhe më pas goditi një nga sulmet disa herë para SHIELD Operative dhënë vjedhurazi, atëherë kam vënë 100% të përpjekjeve të mia në vrasjen Nick Fury, e cila ka punuar mirë. Prej atje kam nxjerrë Operativin dhe më pas u përqendrova në Trooper SHIELD, pasi ai është karakteri më i bezdisshëm sulmues për t'u shqetësuar. Pasi përforcimet erdhën për të ndihmuar, më kujtohet një tjetër Operative dhe besoj se një tjetër çift i armiqve të Trooper dhe Assault, dhe i përqendrova sulmet e mia në Operacionin e parë, pastaj Trooper para se t'i mbaronin armiqtë.

Pas hapjes së Ultronit:

Pas hapjes së Ultronit ju i luftoni këto beteja edhe një herë në mënyrë që ta fuqizoni atë dhe të fitoni më shumë shpërblime, vetëm kësaj radhe keni shumë më shumë veshje portokalli dhe (shpresojmë) më shumë karaktere Gear 13. Ndërsa unë nuk do të jetoj në blog këto beteja, unë do të ndaj ekipet e mia dhe rezultatet në rast se i ndihmojnë të tjerët të shohin se çfarë është efektive. Tani kam 10 në Gear 13: Black Panther, Widow Black, Captain Marvel, Jessica Jones, Minn-erva, Nick Fury, Phoenix, Star-Lord, Thanos dhe Vision.

Dita 1, Beteja 1 (gjithsej 1): Phoenix, Black Widow, Black Panther, Vision and Nick Fury (287k) - Duke përdorur të njëjtin ekip që sapo mbaroi Misionin #2, ky është ekipi i vetëm që kam në dispozicion sot pasi ekipi im "i lartë" u vra nga lufta për misionin e fundit . Ky ekip nuk ishte ideal, por ishte në gjendje të mbijetonte derisa të mbijetuan armiqtë 7 të 13, gjë që duhet ta bënte betejën e së nesërmes shumë më të lehtë.

Dita 2, Beteja 2 (gjithsej 2): Captain Marvel, Star-Lord, Thanos, Minn-Erva dhe Jessica Jones (260k) - Duke përdorur të njëjtin ekip që përfundoi dje Misionin #1, unë vazhdova strategjinë e spamit të aftësive Star-Lord / Thanos për spam, pasi provon të jetë mjaft efektive . Unë u përballa me armiq 6 dhe pa asnjë bllokim aftësie ose aftësie në dispozicion, sfida më e madhe ishte balancimi i goditjeve për armiqtë e fundit 3 - një SHIELD Operative, Sulm dhe Trooper.

Frika nga errësira Live Blog Betejat:

Bëhu i pari që komenton në "MSF: Fear The Darkness Live Blog - Misioni 3"

Lini një koment

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.


*


Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.