HPWU: Gjetja e Doxy Droppings për SOS Assignment

HPWU - Doxy Droppings

HPWU - SOS Assignment - Doxy DroppingsHarry Potter: Wizards Unite është plot me sfida dhe detyra të reja për të ndihmuar lojtarët që të bluajnë dhe të motivohen për të parë se çfarë ndodh më pas. Siç e kam thënë edhe më parë, në familjen time unë, bashkëshortja ime dhe djali ynë luajnë rregullisht, dhe secili prej nesh kërkon të kryejë detyrat e ndryshme sa më shpejt që është e mundur, siç shihet në Ngjarje Fantastike Flora & Fauna. Sfida më e fundit SOS Assignment (SOS Assignment #14) që gruaja ime erdhi (ajo është më larg SOS Assignments se unë) lexon "Reclaim 5 Doxy Droppings nga Doxy Odds". Si rezultat, ne vendosëm të provonim disa teori / thashetheme për të parë nëse mund ta zgjidhim misterin e gjetjes së Doxy Droppings në Pyetjet HPWU u përgjigjën seri.

Më lejoni të filloj me faktin se kjo video nga PelicanTacos ishte një ndihmë e madhe. Ai ishte ai që sugjeroi të ngrihej herët për të kapur Doxies dhe ai ishte aty. Ne kemi përcaktuar për të gjetur Doxies dhe Doxy Droppings rezulton në 6: 02 jam si lojë deklaroi se ishte "Dawn" nga 5: 30 kur kam hyrë brenda për ditën deri 7 jam ET. Kështu, periudha kohore 5-7 am duket të jetë orët e "agimit" në Harry Potter: Wizards Unite. Një vështrim i shpejtë në gjithë këtë mund të gjendet në Gjetja e Doxy Droppings video nga MustafarNathan për Tifozët e Lojrave.

Gjetja e çdo individi Doxy nuk ishte një sfidë e vërtetë. Qarqet e purpurtë të çiltërve të purpurtë përmbajnë Doxies, Centaurs dhe Erklings, dhe Doxies ishin goxha të zakonshme në zonat normale të pjelljes si bleta, serra dhe fortesa pranë. Për shkak se jetojmë në një zonë rurale, ne çuam në një qytet të vogël pranë autostradës, duke u ndalur në një qytet tjetër të vogël në rrugë. Sfida për të gjetur 5 Doxy Oddities nuk ishte një e vështirë në orë dhe dhjetë minuta që kemi luajtur si kemi gjetur pesë brenda rreth 30 minuta. Unë do të vini re se kthimi në një vend pranë një Kalaja ku kemi kapur një Doxy pas disa minutash ka kaluar nuk ka punuar, kështu që do të unike zonat ku gjenden Foundables / Confoundables është çelësi.

Bëhu i pari që komenton në "HPWU: Gjetja e Doxy Droppings për SOS Assignment"

Lini një koment

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.


*


Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.