SWGoH: Jawas doli si kundërvënie kryesore me Geonosians

SWGoH - Droids & Jawas

Frakti Jawa më në fund ka vlerë në Star Wars Galaxy of Heroes. Pothuajse 4 vite që nga fillimi i lojës, vlera e Jawas në SWGoH mund të mos ketë qenë kurrë aq e lartë sa është sot. Rework i fundit i fraksionit Geonosian ka bërë që një nga ekipet më të vështira të mundë në lojë, por mendjet krijuese tashmë kanë gjetur një mënyrë për t'i ndaluar ato - Jawas. Duke përfituar nga aftësia unike e Jawa Scavenger Linja në Rërë i cili thotë: "Sa herë që një aleat i Jawa merr dëm, 50% ka mundësi të vendosë një Detonator termik mbi armikun sulmues që do të shpërthejë pasi 2 të kthehet." Kjo përfundon duke bërë sulmet shtesë të Geonosian dhe e përdor atë kundër tyre, të paktën në betejat PVP kundër Jawas.

Video të shumta për këtë temë janë prodhuar tashmë nga operacioni Metaverse, Mobile Gamer, AhnaldT101 dhe më shumë, dhe Ahnald po rekomandon shpejtësi të ulët dhe mbrojtje të lartë për Jawas kur është fjala për mods më të mirë për këto karaktere. Ajo gjithashtu mori një përgjigje nga Lojërat e Kapitalit që përfshin qëllimin e tyre NUK të nerf këtë, por thjesht për të sqaruar formulimin siç tregohet këtu.

Që nga botimi origjinal i këtij artikulli, unë kam qenë në gjendje të provoj Jawas si një kundër të Geonosians në Kampionatin Grand Arena dhe Luftërat e Territorit dhe kanë shkuar 3 për 3 me Jawas tim Gear 10 & 11. Mos ngurroni të klikoni në lidhjen për të parë videon për detaje.

Bëhu i pari që komenton në "SWGoH: Jawas të dalë si kundërshtar kryesor për Geonosians"

Lini një koment

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.


*


Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.