MSF: Hapja e Magneto

MSF - Vëllazëria dhe X-Men

Një nga personazhet Legjendarë në Marvel Strike Force, Magneto është një domosdoshmëri për çdo ekip efektiv të Vëllazërisë në lojë.

Më poshtë ka për qëllim të jetë një përparim i gjallë i listës sime, ndërsa unë kërkoj të zhbllokoj Magneto. Një nga Karaktere legjendare të ngjarjeve në Marvel Strike Force, Ngjarje asteroidi M lejon lojtarët të konkurrojnë për të zhbllokuar pjesët e Magneto. Ngjarja Asteroid M kërkon karaktere 5 X-Men ose Vëllazëria për të zhbllokuar Magneto, i cili hapet në yjet 5 (shkronja 310). Ju duhet të rrahni të gjitha nivelet e ulëta përpara se të përparoni në nivelin e nivelit të ardhshëm.

Do të filloj përpjekjet e mia në nivelin e yllit 5 duke pasur parasysh që kam përfunduar katër nivelet e para gjatë ngjarjeve të mëparshme dhe sot do të kem mundësinë për të zhbllokuar Magneto dhe ta fuqizoj atë deri në yjet 6.

08.11.19 - Kjo do të jetë përpjekja ime e parë në Tier 5 pasi mezi mbaj mend ndonjë nga bordet e mëparshme, megjithatë di që i kam luftuar para zgjerimit të personazheve X-Men në Marvel Strike Force, duke përdorur Wolverine, Storm, Pyron, Juggernaut dhe Sabertooth . Këtu është një vështrim në listën time X-Men & Brotherhood për këtë ngjarje sot:

 • Feniks - fuqia 48,107 - yje 6, yje të kuq 2, Niveli 70, ingranazhi 13
 • Stuhia - fuqia 49,849 - yje 6, yje të kuq 4, Niveli 70, pjesët ingranazhe 12 + 5
 • Wolverine - Fuqia 47,940 - yje 7, yje të kuq 4, Niveli 70, pjesë ingranazhe 11 + copë 3
 • Fuqia Pyro - 48,265 - yje 6, yje të kuq 6, Niveli 66, pjesë ingranazhe 10 + 4
 • Psylocke - fuqia 36,184 - yje 5, yje të kuq 2, Niveli 70, pjesë ingranazhe 11 + 2 (të përdorura në nivelin e 5)
 • Juggernaut - Fuqia 21,191 - yje 6, yje të kuq 3, Niveli 50, pjesë Gear 9 + 1 copë (përdorur në nivelin e 6)

Tier 5 - Niveli 5 është përshkruar në lojë pasi ka nevojë për një rekomandim të shkronjave të Nivelit 60 +, Gear 9, Nivelit 5 + aftësive. Unë pres që kjo të jetë e lehtë, pa asnjë problem në hapjen e Magneto.

Përballë armiqve 16, unë filloj të grumbulloj debuffs mbi ta ndërsa ato bien një nga një. Pak armiq zgjasin përtej një sulmi të vetëm dhe Phoenix kurrë nuk merr nën shëndetin 50%, e lëre më pranë të thërrasim Dark Phoenix.

Tier 6 - Niveli 6 është përshkruar në lojë pasi ka nevojë për një rekomandim të shkronjave të Nivelit 60 +, Gear 9, Nivelit 5 + aftësive. Unë pres që kjo të jetë butë sfiduese pasi do të humbas Juggernaut, por Phoenix është aq i fuqishëm sa që ajo duhet të marrë fitoren vendimtare për ekipin (fuqia 215k).

Humbja e armiqve 10 është qëllimi këtu me karaktere Kozmike 8 në ekran menjëherë. Ndërsa beteja dukej se po shkonte mirë për armiqtë në fillim, pasi ata vranë Phoenix dhe ajo thirri Dark Phoenix kjo provoi të ishte fillimi i fundit. Në fund fitova me lehtësi dhe Juggernaut mezi morri dëme.

01.20.20 - Ja si duket skuadra ime duke shkuar në betejën time të nivelit 7:

 • Phoenix - 70,728 fuqi - 7 yje, 3 yje të kuq, Niveli 75, ingranazhi 13 +3
 • Stuhia - 63,386 fuqi - 7 yje, 4 yje të kuq, Niveli 74, ingranazhi 13 +1
 • Wolverine - 65,968 fuqi - 7 yje, 4 yje të kuq, Niveli 74, ingranazhi 13 +2
 • Pyro - 62,625 fuqi - 7 yje, 6 yje të kuq, Niveli 70, ingranazhi 11 +3
 • Juggernaut - 55,149 fuqi - 7 yje, 3 yje të kuq, Niveli 72, ingranazhi 13 +1

Tier 7 - Ndërsa Mystique dhe Sabertooth janë gjithashtu opsione, të dy janë më të dobët se personazhet e mësipërm dhe mua më pëlqen ky kombinim aftësish.

Detyra është të mposhtni 16 armiq, dhe 7 SHIELD dhe një Operator AIM janë 8 të parët në ekran. Theshtë e qartë që nga fillimi që unë jam shumë më i fortë se kundërshtarët e mi, dhe në të vërtetë nxjerr Quake para se të shfaqet grupi i dytë prej 8. 300 shards të Magneto dhe 1 milion ari janë shpërblimet.

Bëhu i pari që komenton në "MSF: Hapja e Magneto"

Lini një koment

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.


*


Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.