Arritjet e HPWU: dallimet e parashikuara të magjive

Harry Potter Wizards bashkohen

Harry Potter: Wizards Unite u ofron lojtarëve një sërë sfidash përgjatë lojës. Nga luftimet në Sfidat e Wizading (Forteses) dhe shtimi i Themeleve në Regjistër, deri në realizimin e këtij SOS Assignments, Ngjarje shkëlqyese dhe Arritjet, lojtarët e HPWU kanë shumë gjëra për t'i mbajtur ata të zënë. Si pjesë e jona Pyetjet HPWU u përgjigjën seri ne kërkojmë të bëjmë një zhytje më të thellë në Arritjet e shumta në lojë dhe të përcaktojmë secilën prej arritjeve, nga e thjeshta në komplekse.

Arritjet e HPWUNë këtë artikull, ne hedhim një vështrim në Arritjen e Dalluar Spells Cast, ndoshta më kufizuese Arritjet në HPWU.

Kallëzime të dallueshme të kastave

Wizards Harry Potter Unite përmban një shumëllojshmëri të Foundables që një lojtar mund të shtojë në Regjistrin e tyre, dhe ndërsa shumë përdorin të njëjtat magji për t'i "kapur" ato, në kohën e këtij shkrimi ekzistojnë vetëm magji të dallueshme 13 në lojë. Në këtë pikë të lojës, vetëm një muaj pas fillimit global, magjitë 15 përdoren rregullisht:

 • Accio
 • Aguamenti
 • Alohomora
 • Arresto Momentum
 • Bombarda
 • Bolt luftarak (gjenerik)
 • Diffindo
 • Ebublio
 • Expecto Patronum
 • i caktuar
 • Flipendo
 • Herbivicous
 • zjarr
 • Meteolojinx Recanto
 • Riddikulus

Sidoqoftë, përkundër magjive 15 që përdoren në lojë, lojtarët marrin vetëm kredi për 13 prej tyre. Thisshtë e paqartë në këtë kohë që dy nuk "llogariten" drejt kësaj arritjeje.

Niveli i tretë i kësaj Arritjeje, Distinct Spells Cast III, shpërblen monedha 5 sapo të arrini të hedhura magji të veçanta 20.

Bëhu i pari që komenton në "Arritjet HPWU: Spells Spells Castin"

Lini një koment

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.


*


Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.