HPWU: Horns erumpent & Ku t’i gjeni ato

Përbërësit e rinj HPWU

Një nga përbërësit më të rinj në lojë për Harry Potter: Wizards Unite, Erumpent Horn, është një domosdoshmëri përbërës në ilaçin e ri Tonic për zbulimin e gjurmës. Sidoqoftë, shumë si flokët njëbrirësh, Brirët Erumpent nuk gjenden lehtësisht në lojë. Më poshtë ne do t'ju ndihmojmë në përpjekjen tuaj për të gjetur Brirët Erumpent si pjesë të tonë Pyetjet HPWU u përgjigjën seri.

Erumpent Horn në formë kon vjen nga bisha magjike e quajtur një Erumpent, e përshkruar nga Wiki Harry Potter si "Ajo ngjante me një rinoceront me një trup rrumbullakosës. Ishte një krijesë e fuqishme, me një maskë të trashë, të aftë të zmbriste shumica e mallkimeve dhe hajmalive, një bri e gjatë e vetme dhe një bisht i trashë. Ata u trajtuan me shumë kujdes dhe respekt nga magjistarët dhe shtrigat afrikane.

Në Harry Potter: Wizards Unite, Erumpent Horn u shtua në lojë në Shtator 6, 2019 së bashku me Tonic për Trace Detection dhe tre përbërësit e tjerë të nevojshëm në ilaçin e ri me Bririn Erumpent duke qenë sendi i vështirë për të gjetur të katër të nevojshmit. Në këtë pikë ka dy fusha në lojë për të cilat ne dimë ta gjejmë Bririn Erumpent - në Gjurmë ndërsa ecni në hartë dhe në Portkeys. Ndërsa Briri i Erumpentit është një send shumë i rrallë për të parë të shtrirë në tokë, ai është me të vërtetë i disponueshëm në këtë mënyrë. Në përvojën time, Briri i Erumpentit është artikulli më i rrallë për të gjetur në shpërblimet e një Portkey, më i rrallë se flokët Unicorn, megjithatë një herë që kam marrë Horns Erumpent në një Portkey ai erdhi si 8 Erumpent Horns menjëherë. Kjo ishte në një Portkey 10km, kështu që shpërblimet janë padyshim më të mira, por nëse ky është një përbërës që ju nevojitet vërtet, Portkeys 10km janë një vend i shkëlqyeshëm për të filluar kërkimin tuaj. Ndërkohë, vazhdoni të kërkoni në tokë në zonat e zakonshme të livadhit dhe pranë Serave, Kalasë dhe Gadishave.

Bëhu i pari që komenton në "HPWU: Horns Erumpent & Ku t'i gjeni"

Lini një koment

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.


*


Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.