HPWU: No Event Brilliant këtë javë, por Dita e Komunitetit është kjo e Shtunë

Dita e Komunitetit HPWU

Tani dy javë të plota të hequra nga Ngjarja jonë e fundit Brilliant që menduam se java e kaluar do të ishte fillimi i fundit Ngjarje shkëlqyese në HPWU. Por për ata me pritshmëri të lartë javën e kaluar ata me siguri patën një përshkallëzim. Pra, patjetër që ka një Ngjarje Brilliant këtë javë, apo jo? Përsëri e gabuar. Të gjitha indikacionet janë se nuk do të ketë një tjetër të veçantë edhe duke filluar nga sot dhe duke pasur parasysh mesazhin në lojë që njofton të Shtunën si Dita e ardhshme e Komunitetit HPWU, duket sikur do të duhet të presim një javë të gjatë për të pasur një xhirim në Librat Spell Books.

Pra, kur do të zhvillohet Ngjarja tjetër Brilliant? Odshtë e mundshme që ne do të mësojmë për një ngjarje të re të veçantë që do të vijë javën tjetër ose kështu me të Martën tjetër në 2 pasdite ET / 11 jam PT si fillimi i ndodhjes tjetër. Sigurisht që Niantic do të jetë ata që e bëjnë atë thirrje, por me sa duket ne kemi një javë tjetër "pushim" nga ngjarje të veçanta dhe Foundables.

Sa i përket Ditës së Komunitetit të Shtunën, këtu në Sh.B.A mund të luajmë nga 11am-2pm PT (2-5 pm ET) me sa vijon që pritet të jetë në lojë:

 • Gjurmë në rritje të objekteve misterioze në hartë, duke përfshirë gjurmë të rralla
 • Pamja e shtuar e ombrellës së Hagridit, Ora e Weasley, Mirror of Erised dhe Time Turner Takimet
 • Të gjitha Potions Exstimulo do të kenë një efekt të rritur në Luftime dhe Takime
 • 50% reduktoi kohën e krijimit për të gjitha Potions Exstimulo
 • Të gjitha Shënimet Master Exstimulo Master do të ulin kohën e krijimit me 50% në vend të 15%
 • Energjia e rritur e shqiptimit nga bujtina
 • Energjia e Drejtshkrimit do të shfaqet në Hartë

Përveç kësaj, të gjithë lojtarët pritet të marrin më poshtë në një Dhuratë Falas në dyqan:

 • 3 Potions Exstimulo të forta
 • 1 Tonik për zbulimin e gjurmëve
 • Rrënjë e hidhur 9
 • 12 Rrëshqitje dëbore
 • 3 Re'em Gjak

Bëhu i pari që komenton në "HPWU: No Event Brilliant këtë javë, por Dita e Komunitetit është kjo e Shtunë"

Lini një koment

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.


*


Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.