MSF: Iso-8 më e mirë për shpëtim

MSF - Shpëtim

Mirësevini në udhëzuesin Iso-8 për Shpëtim, i fundit në serinë tonë në lidhje me lojën popullore Marvel Strike Force. Në këtë seri ne shikojmë përmirësime më të mira Iso-8 për karakteret e MSF. Ndërsa disa mund t'i referohen Iso-8 thjesht si "modë" si në lojëra të tjera celular, ne do të shikojmë të qëndrojmë të vërtetë me konventën e emërtimit të universit të Marvel dhe zhvilluesve në FoxNext. Ne në Gaming-fans.com me siguri nuk pretendojmë të kemi të gjitha përgjigjet në këtë lojë, por ne bëjmë hulumtimin tonë dhe shikojmë të përdorim çdo hero dhe zuzar për të cilin shkruajmë gjerësisht. Këto janë rekomandime Iso-8 bazuar në kompletin e personazhit dhe lojën aktuale për t'ju ndihmuar në përpjekjen tuaj për të dominuar në Marvel Strike Force.

Shënimi i shkrimtarit: Kjo është duke u shkruar fillimisht PARA lëshimin e modifikimeve Iso-8 në Marvel Strike Force. Duke shkruar mbi 110 të këtyre për një tjetër lojë popullore të lëvizshme me një IP në pronësi të Disney, dhe me një njohuri të gjerë se si funksionojnë këto lojëra, ndihem i sigurt se informacioni më poshtë do t'ju ndihmojë të dini se cilat fusha të përqendroheni kur MSF me të vërtetë shton tipari Iso-8.

Karakteri i sotëm për tu shqyrtuar është Rescue. Një personazh i cili nuk është parë në Marvel Cinematic Universe (MCU) deri Avengers: Endgame, Rescue ishte një shtesë e fortë për fraksionin Power Armor në Marvel Strike Force dhe gjithashtu mban etiketat Hero, Global, Tech dhe Support. Le të hedhim një vështrim në statistikat që duam të përqendrohemi në përmirësimin kur modifikimet Iso-8 shtohen në lojë.

Fokusi kryesor: Shëndeti. Shpëtimi është personazhi klasik që e bën një fraksion të mirë shumë më mirë falë një kompleti të mrekullueshëm. Në mënyrë të veçantë, përmirësimet e mbijetesës së Rescue-së janë ndryshimi në ekipin e Power Armour duke qenë mirë për të qenë një ekip i nivelit të lartë, veçanërisht në Alliance Wars. Modeli Iso-8 për Shpëtim duhet të përqendrohet në ngritjen e gjendjes së saj shëndetësore sa më shumë që të jetë e mundur sa ajo Mburoja Teknike dhe Përmirësim i ashpër aftësitë të dyja sigurojnë Barrierën bazuar në Max Health-in e saj.

Zonat shtesë për t'u fokusuar: Potencë, këmbëngulje dhe mbrojtje. Ndërsa shumë varet nga statistikat që mund të përmirësoni përmes modifikimeve Iso-8, duket se ka të ngjarë që këta të tre do të jenë vërtet statistika të përmirësueshme. Potenciali i shtuar do të ndihmojë Shpëtimin të zbërthejë debutimin e ngadaltë kur ajo është duke përdorur bazën e saj, megjithëse le të jemi të vërtetë, Shpëtimi nuk është një personazh që dëshironi të sulmoni. Qëndrueshmëria, ose forcimi i aftësisë së saj për t'i rezistuar debuffs / efekteve të statusit negativ, vetëm do të ndihmojë që ajo të mos marrë aftësinë Bllok ose ikona të tjera të kuqe të gjelbërta mbi kokën e saj. Më në fund, mbijetesa e shtuar në statistikat jo-Shëndetësore është e mençur për ta mbajtur atë gjallë më gjatë, por Shëndeti gjithmonë duhet të jetë fokusi # 1 mbi gjithçka tjetër.

Konfigurimi ideal iso-8 për shpëtimin SWGoH:

Të paktën në këtë kohë, para lëshimit të Iso-8, ne nuk e dimë se si do të futen këto në Marvel Strike Force. Të dyja Star Wars Galaxy of Heroes dhe Dragon Champions kanë 6 pika për mod ose rune që mund të vendosen, me secilin statistikë që ndikon në mënyrë specifike bazuar në atë lloj modifikuesi. Kështu që kur të vijë koha dhe detajet të jenë në dispozicion, rekomandimet e mia për Iso-8 më të mirë për Shpëtim do të postohen më poshtë.

Bëhu i pari që komenton në "MSF: Më i miri Iso-8 për shpëtim"

Lini një koment

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.


*


Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.