SWGoH: Republika Gjeonozë Fyese - Faza 1 Shpejtësia e Misionit luftarak Jedi

Faza 1 Beteja e Territorit Gjeonozë - Jedi

Betejat e Territorit Geonosian u lançuan në Qershor 2019 duke filluar me betejat e Dark Side, me emrin zyrtarisht Geonosis: Separatist Might dhe më pas u pasuan nga Geonosis: Republika Sulmuese në Dritën Side në dhjetor.

Gjeonoza: Republika Fyese Beteja e Territorit përmban katër faza të cilat, të paktën në fillim, zgjasin çdo orë 36. Secila prej katër fazave të ngjarjes ka një Mision special që shpërblen Shenjat e Ngjarjeve Guild Mk II në Fazat 1, 2 dhe 4 dhe Ki-Adi-Mundi në Fazën 3.

Më poshtë është një Hapësirë ​​e përvojave të mia në fazën 1 që do të azhurnohet me kalimin e kohës. Faza 1 ka katër Misione gjithsej luftarake dhe një mision special, me dy nga Misionet luftarake që kërkojnë Jedi me 7 yje pa kërkesë për fuqi. Më poshtë është ajo që kam përdorur në CM Jedi në territorin e Jugut.

Faza 1 (Jug) Kërkesat e Misionit luftarak Jedi:

  • Karakteret minimale të yjeve 7
  • Jedi

Rrëfimi im i heronjve Jedi:

  • Jedi Knight Revan - fuqia 29,844 - yje 7 - ingranazhet 13, relikë 3 - Gjashtë modë me 6 pika (grupe ofendimesh & CC) - të gjitha aftësitë maksimale, 293 shpejtësi
  • Bastila Shan - fuqia 24,496 - yje 7 - ingranazhet 13, relikë 2 - Pesë modë 6-pikë & 1 Artë, mod 5-pikë (komisione ofendimi dhe shëndeti) - të gjitha aftësitë maksimale, shpejtësia 252
  • Grand Master Yoda - fuqia 25,399 - yje 7 - ingranazhet 13, relikë 4 - Pesë modë me 6 pika dhe 1 mod, modë 5-pikë (komplete CD dhe CC) - të gjitha aftësitë maksimale (përveç aftësisë së drejtuesit), shpejtësia 288
  • Jolee Bindo - fuqia 30,042 - ingranazhi 13, relikë 7 - 7-yje - Katër modë 6-pikë & 2 modele të arta, me 5 pika (grupe të shëndetit, mbrojtjes dhe qëndrueshmërisë) - të gjitha aftësitë maksimale, shpejtësia 232
  • Hermit Yoda - fuqia 24,397 - yje 7 - ingranazhet 13, relikë 1 - Dy modele me 6 pika, katër moda prej ari 5-pika (Shpejtësia dhe grupet e shëndetit) - të gjitha aftësitë maksimale, shpejtësia 305

Faza 1 (Jug) Shënimet e betejës së misionit luftarak Jedi:

01.17.20 - Më lejoni të parathënie këtë duke thënë se a Niveli 7 Relike në Jolee Bindo është thelbësor për suksesin e këtij ekipi dhe ne kemi azhurnuar vlerësimin e Relic-it të tij në artikullin përkatës të rishikimit.

Beteja fillon me dy Ushtarë Geonosian, një B1, një MagnaGuard dhe një Geo Spy vjedhurazi si vala e parë e armiqve. Unë jap trajnim master nga HYoda në Jolee për të filluar të marrë mbrojtjen e tij dhe të punojnë në B1 së pari, atëherë unë përpiqem të godas Geos aq sa MagnaGuard do të më lejojë. Heqja e Geo Spy është e rëndësishme për të shmangur goditjet e tij të mëdha, kështu që kur JKR të jetë gati unë synoj Spyun Geonosian dhe përpiqem që Yoda të heqë Turn Meter. Jashtë kësaj unë thjesht i zgjedh armiqtë një nga një për të përparuar dhe për të fituar 523,900 Pika Territori.

Vala e dytë e armiqve përmban një B2, një Geo Soldier, një seri BX Commando Droid, dy B1 dhe një Sniper Droid. Unë i përqëndroj të gjitha sulmet në B2 për ta hequr atë përpara se të marrë një kthesë të vetme (Trainimi Master i HYoda plus sulme shtesë nga GM Yoda ndihmojnë për ta bërë këtë të mundur), pastaj përdor qëllimin e JKR për të filluar heqjen e B1 Battle Droids. Pas marrjes së këtyre tre, më në fund shikoj në shuplakën blu të "Charge" Sniper Droid dhe kuptoj se ai fiton 5% shkelje për pirg. Duke pasur parasysh që ai është tashmë në 18 rafte, unë jam duke ndryshuar strategjinë time të sulmit për t'u përqëndruar në atë tani ... Unë jam në gjendje të mbijetoj për ta heq atë nga harta, atëherë unë synoj Droid Commando duke e lënë Soldier Geo për herë të fundit, i cili nuk ofron asnjë sfidë, por unë humbi Pikat e Territorit në total, kështu që unë nuk mund të raportoj se sa pas dy valëve të armiqve.

Vala e tretë e armiqve është një B2, dy B1, një Gunner i rëndë B1 dhe një Command Battle Droid (Elite). B2 është përqendrimi im dhe ndërsa unë bëj një sulm nga armiqtë para se ai të zbresë, nivelet e relikteve dhe modet që kam për këtë ekip po dëshmojnë të mbajnë mjaft mirë. Nuk jam i sigurt se si dua të vazhdoj, unë vendos që t'i nxjerr këto B1 dhe të shoh sesi ndikon kjo në Gunner Heavy B1. Siç kam dyshuar, pasi B1 janë të dy poshtë, Heavy Gunner merr një goditje të vetme për të vrarë, kështu që unë tani jam zbritur tek Elite Command Battle Droid i cili nuk është i lehtë, por unë jam në gjendje të mposht pa shumë telashe. Tani jam në 1,092,000 Pikë Territori pas tre valëve të armiqve.

Vala e katërt dhe e fundit e armiqve është një ekip i plotë (5 + 1) Gjeonosianë i udhëhequr nga Geonosian Brood Alpha. Unë jam në gjendje të hedh disa goditje në GBA, dhe ta shënjestroj atë me JKR, vetëm për t'u zhgënjyer nga mënyra sesi Shëndeti i të gjithë Geos vazhdon të rregullojë. Kur ata më në fund fillojnë të sulmojnë ata vrasin JKR dhe Bastila, atëherë Jolee i ringjall të dy, por vrulli është në favor të djemve të këqij. Geos shënjestrën tjetër Jolee dhe pasi ai ka vdekur nuk ka asnjë mënyrë për të fituar këtë betejë. 1,092,000 Pikat e Territorit janë raporti im i fundit, një mrekulli e vogël për mendimin tim në këtë betejë qesharake të territorit.

Faza 1 (Jug) Shënimet e betejës së misionit luftarak Jedi:

Ja si duket lista ime e herës së dytë kur luftoj këtë mision (me shënime):

  • TBD

Bëhu i pari që komenton në "SWGoH: Geonosis Republikës Fyese - Faza 1 Jedi Combat Mision Walkthrough"

Lini një koment

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.


*


Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.