SWGoH - Geonosis: Faza 3 e Misionit Ushtarak të Republikës, Jug - Jedi, 22,000+ Power

Luftrat e Territorit të Geonosis

Betejat e Territorit Geonosian u lançuan në Qershor 2019 duke filluar me betejat e Dark Side, me emrin zyrtarisht Geonosis: Separatist Might dhe më pas u pasuan nga Geonosis: Republika Sulmuese në Dritën Side në dhjetor.

Gjeonoza: Republika Fyese Beteja e Territorit përmban katër faza të cilat, të paktën në fillim, zgjasin çdo orë 36. Secila prej katër fazave të ngjarjes ka një Mision special që shpërblen Shenjat e Ngjarjeve Guild Mk II në Fazat 1, 2 dhe 4 dhe Ki-Adi-Mundi në Fazën 3.

Më poshtë është një hap i përvojave të mia në fazën 3 që do të azhurnohet me kalimin e kohës. Faza 3 ka pesë Misione luftarake, përfshirë Misioni Ki-Adi-Mundi shard, së bashku me një nga Misionet luftarake që kërkon 7-yje, 22,000+ fuqi Jedi. Më poshtë është ajo që kam përdorur në këtë mision specifik:

Faza 2 (Jug) Kërkesat e Misionit luftarak Jedi:

  • Karakteret minimale të yjeve 7, 21,000 + Power
  • Jedi

Rrëfimi im i heronjve Jedi:

  • Jedi Knight Revan - tani 29,844 fuqi - 7-yje - ingranazhi 13, relikë 3 - Gjashtë modë me 6 pika (grupe ofendimesh & CC) - të gjitha aftësitë maksimale, 293 shpejtësi
  • Bastila Shan - tani 24,496 fuqi - 7-yje - ingranazhi 13, relikë 2 - Pesë modë 6-pikë & 1 Artë, mod 5-pikë (komisione ofendimi dhe shëndeti) - të gjitha aftësitë maksimale, shpejtësia 252
  • Grand Master Yoda - fuqia 25,399 - yje 7 - ingranazhet 13, relikë 4 - Pesë modë me 6 pika dhe 1 mod, modë 5-pikë (komplete CD dhe CC) - të gjitha aftësitë maksimale (përveç aftësisë së drejtuesit), shpejtësia 288
  • Jolee Bindo - fuqia 30,042 - ingranazhi 13, relikë 7 - 7-yje - Katër modë 6-pikë & 2 modele të arta, me 5 pika (grupe të shëndetit, mbrojtjes dhe qëndrueshmërisë) - të gjitha aftësitë maksimale, shpejtësia 229
  • Hermit Yoda - tani 24,397 fuqi - 7-yje - ingranazhi 13, relikë 1 - Dy modele me 6 pika, katër moda ari, 5-pika (grupe të Shpejtësisë dhe Shëndetit) - të gjitha aftësitë maksimale, shpejtësia 305

Faza 3 (Jug) Shënimet e betejës së misionit luftarak Jedi:

01.20.20 - Kjo betejë mund të jetë shfaqja më e madhe se sa e trashë është kjo ngjarje e Betejës së Territorit në tërësi. Kur personazhet që kanë $ 100 plus investuar në to janë njëfarëshe ose shkatërruar para se të merrni një kthesë, kjo ju tregon mungesën e të kuptuarit nga zhvilluesit për mendimin tim. Kjo tregon një respektim zero për investimet, qofshin ato të fundit apo të kaluara, që lojtarët kanë bërë në lojë.

Pasi GMY është varfëruar dhe rigjallërohet automatikisht nga aftësia drejtuese e JKR, unë filloj të punoj në B2 dhe të humbas JKR. Pasi e rigjallëruan atë dhe i afrova të gjitha personazhet e mia me shëndet dhe mbrojtje të plotë, Geo Spy bën një fotografi në Relic 2 Bastila. Tani një 4 vs 3, unë kam shënjestrën e JKR në Geo Spy ndërsa kërkoj ta heq atë së pari, pastaj të dytin Ushtar Gjeo, duke e lënë MagnaGaurd deri në fund. Tani për tani, unë jam duke u përpjekur ta hap hapësirën në mënyrë që të mund të marr një rigjallërim tjetër nga Jolee para se të përfundojë kjo valë. Unë jam në gjendje ta rregulloj kohën e duhur dhe të shkoj në valën e dytë me ekipin tim të plotë.

Vala e dytë e armiqve përmban dy B1, një Gunner të rëndë B1, një Sniper Droid, një seri BX Commando Droid dhe një Spiun Geonosian. Për shkak të veprës stacking Sniper Droid, unë e shënjestrova atë me JKR dhe jam në gjendje ta largoj atë mjaft shpejt, por më pas armiqtë marrin 8-10 sulme duke lënë JKR dhe GMY mezi të gjallë. Unë jam në gjendje të heq të dy B1 nga ekrani pastaj të humbasë GMY në sulmin e çmendur të Geo Spy. Unë nxjerr Gunner Heavy dhe pastaj trullos Geo Spy dhe e vras ​​atë gjithashtu, atëherë Jolee ringjall GMY dhe unë kam vetëm Komando Droid të majtë dhe ekipin tim të plotë në bord. Tani me 775,500 Pika Territori, unë vazhdoj.

Vala e tretë e armiqve është një ekip i plotë me 5 (+1) Gjeonosianë me GBA në epërsi. Kjo betejë dëshmon të jetë po aq e vështirë sa vijnë, ku unë përdor një herë JKR për të synuar GBA dhe të përpiqem ta heq atë vetëm për të patur sukses zero. JKR dhe GMY vriten mjaft shpejt, dhe më vonë u ringjallën, por vrulli është gjithçka në favor të armikut dhe unë jam poshtë dhe jashtë me 775,500 Pikë Territori për të treguar për përpjekjet e mia.

Bëhu i pari që komenton në "SWGoH - Geonosis: Faza 3 ofenduese e Republikës Faza 22,000 Misioni luftarak, Jug - Jedi, XNUMX+ Power"

Lini një koment

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.


*


Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.