TFEW: Bërthamat më të mira të energjisë për blades & Dirge

TFEW - Transformatorët Luftërat Tokësore

Mirë se vini në të fundit në serinë tonë të artikujve rreth lojës Transformers Earth Wars lojë celular ku ne të hedhim një vështrim në bërthamat më të mira të energjisë për secilin bot të TFEW. Ndërsa stafi ynë kurrë nuk do të pretendojë të ketë të gjitha përgjigjet për TFEW, bëjmë detyrat e shtëpisë dhe provojmë çdo bot për të siguruar që po bëjmë vetëm rekomandimet më të mira.

Sulmuesit ajror Blades dhe ekuivalenti i tij Decepticon Dirge sjellin bots që vazhdojnë trendin e hakimit dhe konfuzionit të bazave dhe bots armikut në Transformers: Earth Wars. Aftësitë e tyre të veçanta Zonë e sigurtë (Blades) ose Feal Inducing Signaling (Dirge) lexon "Hidhni një bombë hack që prek dëmet në një zonë. Ngatërroni objektivat për sekonda (duke zvogëluar shpejtësinë e tyre të sulmit në 40% dhe duke i bërë ata të sulmojnë armiqtë tuaj). ”Ky status i dëmtimit është ajo që përmirësohet pasi bot dhe aftësia janë ngritur. Pra, cilat bërthamë të energjisë janë më të mirat për të përmirësuar më mirë Blades dhe Dirge?

Bërthama më e mirë e energjisë për blades & Dirge:

Veshje reflektuese - Veshje Reflektive është rruga që ju rekomandoj këtyre dy botëve për të rritur mbijetesën kur përdorni aftësinë e veçantë. Duke pasur parasysh Blades dhe Dirge nuk janë të dizajnuara për dëme të mëdha dhe në vend të kësaj të ngatërrojnë objektivin që po sulmojnë, mbajtja e botit të gjallë duhet të jetë fokusi juaj. Nëse dëmi do të ishte një përparësi më e lartë, si në njësitë e tjera ajrore, Urdhëresa e Zgjeruar do të ishte në lojë, por Veshja Reflektive është një thelb më e përshtatshme këtu. Një thelb i Vitality Core të jetë një zëvendësues më i vogël për ata që kanë më pak mundësi për Core Power për të rritur Max Health-in e botit.

Bërthamat e tjera: Vitaliteti Core

Bëhu i pari që komenton në "TFEW: Bërthamat më të mira të energjisë për blades & Dirge"

Lini një koment

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.


*


Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.