MSF: Më i miri Iso-8 për Minn-erva

Minn-erva - MSF

Mirësevini në udhëzuesin Iso-8 për Minn-erva, i fundit në serinë tonë në lidhje me lojën popullore Marvel Strike Force. Në këtë seri ne shikojmë përmirësime më të mira Iso-8 për karakteret e MSF. Ndërsa disa mund t'i referohen Iso-8 thjesht si "modë" si në lojëra të tjera celular, ne do të shikojmë të qëndrojmë të vërtetë me konventën e emërtimit të universit të Marvel dhe zhvilluesve në FoxNext. Ne në Gaming-fans.com me siguri nuk pretendojmë të kemi të gjitha përgjigjet në këtë lojë, por ne bëjmë hulumtimin tonë dhe shikojmë të përdorim çdo hero dhe zuzar për të cilin shkruajmë gjerësisht. Këto janë rekomandime Iso-8 bazuar në kompletin e personazhit dhe lojën aktuale për t'ju ndihmuar në përpjekjen tuaj për të dominuar në Marvel Strike Force.

Shënimi i shkrimtarit: Kjo është duke u shkruar fillimisht PARA lëshimin e modifikimeve Iso-8 në Marvel Strike Force. Duke shkruar mbi 110 të këtyre për një tjetër lojë popullore të lëvizshme me një IP në pronësi të Disney, dhe me një njohuri të gjerë se si funksionojnë këto lojëra, ndihem i sigurt se informacioni më poshtë do t'ju ndihmojë të dini se cilat fusha të përqendroheni kur MSF me të vërtetë shton tipari Iso-8.

Karakteri i sotëm për tu shqyrtuar është Minn-erva. Një personazh i cili kishte një rol të mirë, por jo shumë të madh në Kapiten Marvel filmi, Minn-erva është pak OP në Marvel Strike Force në krahasim. Kjo pasi u tha, nëse jeni një nga ata pak fatlumët që shkuan të gjithë në ngjarjen e saj në vitin 2019 ju jeni të sigurt që do të jeni shumë të lumtur me veten sot, duke pasur parasysh sa e vështirë është të blini shards e saj. Në MSF, Minn-erva është një personazh Villain, Cosmic, Support, Kree dhe Tech i cili pothuajse gjithmonë përdoret më së miri në ekipet e Teknikës. Le të hedhim një vështrim në statistikat që duam të përqendrohemi në përmirësimin kur modifikimet Iso-8 shtohen në lojë.

Fokusi kryesor: Shëndeti. Minn-erva është një shërues i cili madje mund të anashkalojë Heal Black me të Flebotomia masive speciale, dhe çdo betejë që përfshin Minn-erva, pa marrë parasysh sa e tmerrshme, është një betejë që ju keni ende një goditje për të fituar. Ndërtoni mbijetesën e saj, Shëndetin në veçanti, për të siguruar që ajo të mbetet gjallë për të shëruar, ringjallur dhe ndihmuar shokët e saj. Vini re se ajo Kree Nanotech aftësia shëron shokët e skuadrës për 15% të Max-erva's Max Health në një Vdekje të një armiku, kështu që sa më i lartë të shkojë ky status, aq më i vlefshëm do të jetë ky shërim.

Zonat shtesë për t'u fokusuar: Mbrojtja, fuqia, këmbëngulja. Ndërsa shumë varet nga statistikat që mund të përmirësoni përmes modifikimeve Iso-8, duket se ka të ngjarë që këta të tre do të jenë vërtet statistika të përmirësueshme. Potenciali i shtuar do të ndihmojë Minn-erva të zbarkojë debuff Bleed në mënyrë më të qëndrueshme në bazat e saj dhe në Flebotomia masive të veçantë. Qëndrueshmëria, ose forcimi i aftësisë së saj për t'i rezistuar debuffs / efekteve të statusit negativ, vetëm do të ndihmojë që ajo të mos marrë aftësinë Bllok ose ikonat e tjera të kuqe të qarta mbi kokën e saj. Më në fund, mbijetesa e shtuar në statistikat jo-Shëndetësore është e mençur për ta mbajtur atë gjallë më gjatë, por Shëndeti gjithmonë duhet të jetë fokusi # 1 mbi gjithçka tjetër.

Konfigurimi ideal Iso-8 për SWGoH Minn-erva:

Të paktën në këtë kohë, para lëshimit të Iso-8, ne nuk e dimë se si do të futen këto në Marvel Strike Force. Të dyja Star Wars Galaxy of Heroes dhe Dragon Champions kanë 6 pika për mod ose rune që mund të vendosen, me secilin statistikë që ndikon në mënyrë specifike bazuar në atë lloj modifikuesi. Kështu që kur të vijë koha dhe detajet të jenë në dispozicion, rekomandimet e mia për Iso-8 më të mirë për Shpëtim do të postohen më poshtë.

Bëhu i pari që komenton në "MSF: Best Iso-8 për Minn-erva"

Lini një koment

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.


*


Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.