SWGoH Relic Review: BB-8

SWGoH - Relike e BB-8

Gaming-fans.com ka qenë një element kryesor në komunitetin Star Wars Galaxy of Heroes që nga fillimi. Nga jona Udhëzues Mod dhe thyerja e lajmeve si një lojë EAChanger për tonë Udhëzues Sith Raid dhe më shumë, faqja jonë kërkon të ndihmojë arsimimin e lojtarëve në lidhje me këtë lojë shumë komplekse të lëvizshme. Me Relic Amplifiers tani një pjesë e madhe e përparimit të lojës, Gaming-fans.com ju ka mbuluar ndërsa kërkojmë të vazhdojmë ta bëjmë komunitetin më të zgjuar kur bëhet fjalë për atë se si të përfitoni sa më shumë nga Start Wars Galaxy of Heroes.

Vazhdimi i Seritë e rishikimit të relikeve, hedhim një vështrim në Relic të BB-8 dhe ndikimin që ai ka në lojë. Si gjithmonë këto përmbledhje krahasojnë një karakter në Gear 13, Relic Level 0 me Relic Level 7, dhe mods nuk janë faktorizuar në.

Shtuar në lojë përmes Pjesë & Plane Ngjarja legjendare në SWGoH, BB-8 është një personazh fantastik i Ndihmës së Rezistencës, i cili çiftëzohet mirë Rey (Trajnimi i Jedi). Për BB-8, Disku i Pishtarit të Saldimit me Saldim është relikimi i tij në SWGoH. Statistikat e tij të ndikuara përfshijnë shëndetin, dëmtimin fizik dhe të veçantë, forca të blinduara, rezistencë, shansin kritik fizik dhe në fund saktësinë fizike dhe speciale si dhe shmangien fizike dhe speciale kritike nga ai. zotërim.

Në mbrojtje, BB-8 fiton 16,812 shëndetësor, e cila e sjell atë në pak më shumë se 50k Shëndet në total. Sidoqoftë, kjo fitim lidhet për rritjen më të ulët të shëndetit nga Relics për çdo karakter në SWGoH. Fatkeqësisht, mbrojtja e tij forca të blinduara stat merr një rritje prej vetëm 8.38%, së bashku me një fitim prej 4.93% në Rezistencë, të dyja janë në 10% fund të të gjitha fitimeve të statit Relic në lojë. Sidoqoftë, nga fitimet e tij të Mjeshtërisë, BB-8 merr një rritje prej 13.5% për të dy Shmangia fizike dhe kritike speciale që ndihmon të paktën të kompensojmë zhgënjimin e mësipërm.

Në anën sulmuese, BB-8 fiton mesatarisht 2,171 Dëmtim fizik nga rifreskimi i tij në nivelin e Relicit 7. Ndërsa ai sheh një përfitim të dëmit special prej 3,336, ne mund të injorojmë këtë rritje të statusit pasi ai vetëm merret me dëmtime fizike, duke e bërë kështu një përfitim të humbur. Ka një rritje prej 16.58% në Shansi fizik kritik kjo vlen të përmendet, por duke pasur parasysh sa pak dëshironi të sulmoni BB-8 kjo nuk është një fitim statistikor për tu emocionuar. Më në fund, të dy tij Saktësia fizike dhe e veçantë merrni një nxitje prej 13.5%, por përsëri, pasi ai merret vetëm me dëmtime fizike, vetëm kjo rrit çështjet.

Ndërsa shohim vendin e BB-8 në SWGoH të sotëm, ai është një personazh i fortë, i dobishëm në një varg formacionesh, veçanërisht në krah të Rey (Training Jedi) dhe aleatëve të Rezistencës. Ndërsa ai është i dobishëm dhe argëtues për t’u përdorur, ka nevojë për të përmirësuar Reliken e tij në nivelin 7 për Ngjarja Legjenda Galaktike ndjehet si një humbje burimesh për mua dhe tregon më tej shkëputjen e Lojrave Capital dhe bazës së tyre të lojtarëve. Investimi i burimeve të vlefshme në karaktere me vlerë të lartë dhe në përfitime të mëdha statistike është diçka për të cilën pak PTP-të do të ankohen ndonjëherë. Por është kërkesa për të pasur nevojë për Rose Tico dhe kontrabandistët e Veteranëve në nivele të larta Relic, dhe personazhe të dobët të fitimit të statistikave si BB-8, këto praktika vazhdojnë t'i largojnë lojtarët. Në fund të fundit, Reliku i BB-8 duhet të kategorizohet në fundin e poshtëm të Prioriteti i mesëm kategori thjesht sepse ai është një personazh i shkëlqyeshëm për të pasur dhe argëtim për ta përdorur në lojë. Sigurisht nëse po ndiqni legjendën Galactic Legend, kjo e zhvendos atë në fund të Prioritet i lartë niveli, por fitimet e statistikave nuk janë gjë tjetër veçse një zhgënjim që flasim relativisht.

Nga LJ, Drejtori i Përmbajtjes
Gaming-fans.com

Bëhu i pari që komenton në "SWGoH Relic Review: BB-8"

Lini një koment

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.


*


Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.