TFEW: Bërthamat më të mira të energjisë për Red Alert & Runamuck

TFEW - Transformatorët Luftërat Tokësore

Mirë se vini në të fundit në serinë tonë të artikujve rreth lojës Transformers Earth Wars lojë celular ku ne të hedhim një vështrim në bërthamat më të mira të energjisë për secilin bot të TFEW. Ndërsa stafi ynë kurrë nuk do të pretendojë të ketë të gjitha përgjigjet për TFEW, bëjmë detyrat e shtëpisë dhe provojmë çdo bot për të siguruar që po bëjmë vetëm rekomandimet më të mira.

Autobot Red Alert dhe ekuivalenti i tij Decepticon Runamuck janë bote të klasave speciale që veprojnë si Warriors por kanë atribute unike. Këto bote kanë një aftësi të veçantë të quajtur: “Jepuni aleatëve tuaj 20% / 30% / 40% thithjen e dëmtimit (2, 3 ose 4 yje) dhe imunitetin për _ sekonda. Pastaj nxitoni në muret shkatërruese luftarake dhe duke shkaktuar dëme në një objektiv të vetëm. 4 herë më shumë dëme nëse objektivi preket nga pushka juaj e fërkimit! " Pra, cilat bërthamë të energjisë janë më të mirat për Red Alert & Runamuck në TFEW për të rritur më mirë aftësitë e tyre?

Bërthama më e mirë e energjisë për Alertin e Kuq dhe Runamuck:

Komanda speciale / forca - xhaketë flakë - Komanda Speciale (Autobot) ose Forca (Decepticon) - Bërthamat e xhaketës së Flak janë Skuadrat Bërthamat që “Shton një përqindje të shëndetit në bot të pajisur. Zvogëlon dëmtimet me një përqindje nga mortaja dhe raketat për të gjitha pjesët e tjera speciale. " Arsyeja që kjo thelb ndihet si më e përshtatshme është thjesht se këta bots do të marrin shumë dëme nga nxitimi në betejë, kështu që mbijetesa e shtuar si nga shëndeti ashtu edhe nga dëmtimi i zvogëluar do t’i ndihmojë ata të jetojnë më gjatë për të ndihmuar shokët e tyre të skuadrës. Vector Prime Core apo edhe Onyx Prime Core gjithashtu mund të jetë i përshtatshëm, por nëse këto bërthama të nivelit të lartë nuk janë një vështrim opsional ndaj Vitality Core.

Bërthamat e tjera: Kryeministri Kryesor, Bërthamë Vitaliteti

Bëhu i pari që komenton në "TFEW: Bërthamat më të mira të energjisë për Red Alert & Runamuck"

Lini një koment

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.


*


Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.