TFEW: Renditja e botëve më të mirë në 5 yje

TFEW - Transformatorët Luftërat Tokësore

Që prej lansimi i lojës në 2016, Transformers: Earth Wars ka paraqitur bots që mund të blihen në variacione 1 yje, 2 yje, 3-yje dhe 4 yje. Loja është e thjeshtë - sa më të larta janë yjet për bot, aq më i lartë është statistikat. Meqenëse çdo lojë mobile që mbulojmë këtu në Gaming-fans.com, përfshirë TFEW, bazohet në matematikë, është shumë e qartë se sa më i lartë i statistikave, aq më i efektshëm do të jetë bot. Sigurisht që futja e bots me 5 yje në TFEW i merr këto statistika në një nivel të ri. Optimus Prime, për shembull, në 4 yje dhe në nivelin 60 ka 22,400 shëndet dhe një DPS prej 352.8, ndërsa versioni i tij me 5 yje në nivelin 60 ka 26,700 shëndet dhe një DPS prej 407.1. Ndërsa këto ndryshime matematikore nuk janë shkatërrimtare të Tokës, çdo lojtar i lojrave në fund do t'ju tregojë se këto avantazhe të vogla janë ndryshimi në një fitore ose humbje kryesore në një betejë të rëndësishme të Luftës.

Alpha Prime - Bota me 5 yjeSot ne hedhim një vështrim në botët aktualë të 5 yjeve në TFEW dhe renditim botët më të mirë të disponueshëm në lojë. Ndërsa më shumë bote me 5 yje do të shtohen qartë me kalimin e kohës, ne do të punojmë për ta mbajtur këtë artikull të azhurnuar për të siguruar që ai mbetet i saktë. Ndërsa unë nuk jam balenë, kam shpenzuar në Transformers: Earth Wars dhe kam mbi 50 bots në 4-yje me një listë shumë të thellë, kështu që unë jam mjaft i njohur me variacionet e ndryshme të secilit prej këtyre botëve. Sidoqoftë, jam i sigurt se të tjerët do të kenë mendime që ata dëshirojnë t'i ndajnë dhe ne e mirëpresim atë duke na kontaktuar në Twitter @GamingFansDFN. Gjithashtu sigurohuni që të shikoni videon më të fundit rreth Bota me 5 yje nga Alpha Prime pasi ai tregon bots me 5 yje të përdorura nga shumë prej lojtarëve më të mirë në Transformers: Earth Wars.

Për të vërtetuar pikën e mësipërme në lidhje me mendimet e tjera, menjëherë pas publikimit u bëra i vetëdijshëm për videon e Sunstreaker Wozza dhe vlerësimet e secilit bot me 5 yje që përfshinin Goldfire / Ramjet afër majës. Duke respektuar atë listë, unë kam shtuar palë në listën time të nderuar përmendëse pasi nuk kam gati përvojë me këto bots dhe i besoj ekspertizës së tij.

Shënim se çdo statistikë e përmendur më poshtë do të bazohet në versionet e tyre me 4 yje dhe 5 yje dhe gjithmonë krahasohet në nivelin 60 me përmirësime stat nga Bërthamat e energjisë në TFEW jo të faktorizuara në.


Falenderim të veçantë për TFEW YouTuber Alpha Kryeministri për reagimet e tij për këto renditje.

5) Prowl / Përleshje - Një bot që ka më shumë kushdo që luan TFEW është Prowl / Brawl, kështu që ne të gjithë duhet të jemi të njohur me mënyrën se si funksionojnë këta gënjeshtarë. Prowl dhe Brawl kanë një DPS shumë të lartë si në 4 yje (450.3) ashtu dhe në 5-yje (519.6) dhe kanë dëmin më të lartë në një objektiv të vetëm të të gjithë lojtarëve në lojë. Shoqëruar me një thelb G1 ose një Komanda e Artilerisë - Sulmi Core i Skuadrës, aftësia e tyre e veçantë mund të bëjë dëme masive.

4) Blaster / valë zanore - Një bot që mund të nënvlerësohet herë pas here, Blaster bën një bot fantastik mbrojtjeje Outpost kur e keni atë në nivele të larta. Minionët e tij fitojnë më shumë dëmet e tij pasi ato janë aktualizuar në aftësinë e tij të veçantë, kështu që investimi i Shkëndijës në këtë bot të Kategorisë Speciale e bën atë më të efektshëm në ofendim ose mbrojtje kundër bots sulmuar bazën tuaj. Për më tepër, Blaster bën një sulmues të shkëlqyeshëm në Luftëra sepse miqtë e tij shpërqendrojnë dhe thithin kaq shumë dëme dhe kanë një DPS të lartë.

3) Ratchet / Hook - "Shëruesi më i mirë në lojë" sipas TFEW YouTuber Alpha Prime, Ratchet (ose Hook i tij ekuivalent me Decepticon) e bën punën e tij dhe e bën atë mirë. Me vetëm 6,690 shëndet në 4 yje, versioni 5 yje i Ratchet kontrollon në shëndetin e 7,980, një rritje shumë e nevojshme për ta mbajtur atë duke shëruar aleatët e tij. Shtoni një bërthamë G1 dhe rrezja e shërimit mund të përmirësohet bukur duke shtuar gjithashtu një shpejtësi lëvizjeje 25%.

2) Elita-1 / Lugnut - Ashtu si Springer, vlera e Elita-1 & Lugnut është rritur edhe më shumë me shtimin e Mënyra e eliminimit në TFEW. Me përdorimin e më pak boteve për të fituar një betejë edhe më të rëndësishme, bots si Elita-1 dhe Lugnut të cilët mund të bëjnë borde të niveleve të mesme janë në krye të listës së më të mirëve në lojë aktualisht. Statistikisht, një 4-yje Elita-1 ka 20,000 shëndet dhe 325.2 DPS në nivelin 60 ndërsa versioni 5 yje kontrollon me 23,900 shëndet dhe 375.3 DPS.

TFEW - Optimus Prime

1) Optimus Prime / Megatron - Siç u përmend më lart, OP ka 22,400 shëndet dhe një DPS prej 352.8, ndërsa versioni i tij me 5 yje ka 26,700 shëndet dhe një DPS prej 407.1. Duke pasur parasysh rolin e tij si një bot i klasës speciale i cili vepron si Luftëtar me OP Rush, ajo gjendje shëndetësore është jashtëzakonisht e rëndësishme në Luftëra dhe kurdo që të jeni fuqia rrafshon bots tuaj në fundjavë. Duke pasur parasysh vlerën e Optimus Prime & Megatorn në lojë dhe sa ndikuese mund të jenë ato, veçanërisht kur pajisen me bërthamat e tyre G1, është e vështirë të debatosh me cilindo që të renditet më i lartë se drejtuesit e Autobots dhe Decepticons.

Të nderuar përmend: Skyburst / Sulm, Gnaw, Grimlock / Razorclaw, Cheetor / Blackarachnia, Springer / Astrotrain, Goldfire / Ramjet

Bëhu i pari që komenton në "TFEW: Renditja e botëve më të mirë në 5 yje"

Lini një koment

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.


*


Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.