MSF: Më i miri Iso-8 për Kapiten Marvel

Marvel Strike Force

Mirësevini në udhëzuesin Iso-8 për Captain Marvel, i fundit në serinë tonë në lidhje me lojën popullore Marvel Strike Force. Në këtë seri ne shikojmë përmirësime më të mira Iso-8 për karakteret e MSF. Ndërsa disa mund t'i referohen Iso-8 thjesht si "modë" si në lojëra të tjera celular, ne do të shikojmë të qëndrojmë të vërtetë me konventën e emërtimit të universit të Marvel dhe zhvilluesve në FoxNext. Ne në Gaming-fans.com me siguri nuk pretendojmë të kemi të gjitha përgjigjet në këtë lojë, por ne bëjmë hulumtimin tonë dhe shikojmë të përdorim çdo hero dhe zuzar për të cilin shkruajmë gjerësisht. Këto janë rekomandime Iso-8 bazuar në kompletin e personazhit dhe lojën aktuale për t'ju ndihmuar në përpjekjen tuaj për të dominuar në Marvel Strike Force.

Shënimi i shkrimtarit: Kjo është duke u shkruar fillimisht PARA lëshimin e modifikimeve Iso-8 në Marvel Strike Force. Duke shkruar mbi 150 të këtyre për një tjetër lojë popullore të lëvizshme me një IP në pronësi të Disney, dhe me një njohuri të gjerë se si funksionojnë këto lojëra, ndihem i sigurt se informacioni më poshtë do t'ju ndihmojë të dini se cilat fusha të përqendroheni kur MSF me të vërtetë shton tipari Iso-8.

Karakteri i sotëm për tu rishikuar është Kapiteni Marvel. Yjet e filmit të vet të titulluar Marvel, Captain Marvel është një personazh Hero, Cosmic, Bio, Brawler, Kree & Ushtarak në Marvel Strike Force i cili përshtatet mirë në një larmi formacionesh. Le të hedhim një vështrim në statistikat që duam të përqendrohemi në përmirësimin kur modifikimet Iso-8 shtohen në lojë.

Fokusi kryesor: Kundërvajtje / Dëmtimi. Kapiteni Marvel është një nga personazhet më të mirë në Marvel Strike Force dhe ka një ton të vlerës si një tregtar dëme. Ajo përshtatet mirë në skuadrat Brawler në Aleanca Luftërat e MSF-së, zakonisht ruhet për mbrojtje, dhe është një karakter me vlera të larta në pothuajse të gjitha aspektet e lojës. Ajo ishte gjithashtu një nga karakteret e mia të para Gear 14 të përdorura në Dimensioni i Errët III Druaj errësirën ku i kronikova përvojat e mia në betejat më të vështira të lojës. Për shkak se ajo merret me dëmtime shumë të mira tashmë, rrit fuqinë e saj Dyjor sulmojnë dhe rezultojnë AoE dhe sulmet e saj të tjera duke shtuar edhe më shumë Dëmtim ndaj Kapitenit Marvel për të forcuar këtë forcë të kompletit të saj.

Zonat shtesë për t'u fokusuar: Shëndeti, shansi kritik, dëmtimi kritik dhe pirja? Unë them "Piercing?" thjesht sepse ne ende nuk e dimë se çfarë statistikash mund të përmirësohen nga modifikimet Iso-8, dhe nëse kjo është një statistikë që ne mund t'i shtojmë unë do ta rritja patjetër atë për Kapiten Marvel pasi shtimi i Piercing do t'i bëjë të gjitha sulmet e saj edhe më vdekjeprurëse . Shansi Kritik dhe Dëmi Kritik do të shtojnë vetëm Fyerjen / Dëmtimin e përmendur më lart, dhe shtimi i Shëndetit është veçanërisht i vlefshëm duke marrë parasysh që ajo shëron veten për 20% të Shëndetit të saj Max në secilin kthesë.

Vendosja Ideale Iso-8 për Kapitenin Marvel në Marvel Strike Force:

Të paktën në këtë kohë, para lëshimit të Iso-8, ne nuk e dimë se si do të futen këto në Marvel Strike Force. Të dy Star Wars Galaxy of Heroes dhe Dragon Champions kanë 6 pika për vendin ku mod ose rune mund të vendosen, me secilin statistikë të veçantë që ndikon në atë lloj modifikuesi. Kështu që kur të vijë koha dhe detajet janë në dispozicion, rekomandimet e mia për më të mirën Iso-8 për Kapiten Marvel do të postohen më poshtë.

Bëhu i pari që komenton në "MSF: Më i miri Iso-8 për Kapiten Marvel"

Lini një koment

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.


*


Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.