MSF: Dread Blog Dark Dark - Misioni # 3

Dread The Darkness - Misioni 3

Dimensioni i Errët III: Hidh errësirën është përmbajtja përfundimtare e lojërave të fundit në Marvel Strike Force, dhe unë filloj të luftoj misionin e tretë pas 11 ditësh nga sulmi i misionit të dytë. Ndërsa pranova më parë që kjo skuadër (më poshtë) mund të mos jetë një përbërje ideale e ekipit për këtë modalitet të lojës, unë do të jetoj në blog përpjekjet e mia të përditshme ndërsa kërkoj të mposht Dimensioni i errët dhe fitoni një Ultimus me 5 yje të Kuq.

Druaj errësirënSigurohuni që të shikoni kanalin YouTube të lidhur në grafikun më poshtë (ose në të djathtë) nga Dërguari i Forcave të Marvelit YouTuber Khasino ndërsa ai shqyrton Dread The Darkness Battles në kanalin e tij. Vini re se përmbajtja e Khasino është Rated PG-13 (gjuhë).

Karakteristikat e mia të errëta Karakteret e pranueshme të errësirës:

  • Feniks - Fuqia 109,809, Niveli 75, Gear 14, Nivelet e aftësive 7-7-7-5 - 7 Yjet, 6 Red Stars
  • Black Panther - 104,770, Niveli 75, Vegla 14, Nivelet e aftësive 7-6-7-5 - 7 Yje, 6 Yje të Kuq
  • ndëshkues - Fuqia 103,438, Niveli 75, Gear 14, Nivelet e Aftësive 7-6-7-5 - 7 Yjet, 6 Red Stars
  • Kapiten Marvel - Fuqia 100,813, Niveli 75, Gear 14, Nivelet e Aftësive 7-6-7-5 - 7 Yjet, 5 Red Stars
  • ULTRON - Fuqia 68,148, Niveli 75, Gear 14, Nivelet e Aftësive 7-7-7-5 - 7 Yjet, 0 Red Stars
  • SHIELD Trooper - 77,694 fuqi, Niveli 75, ingranazhi 14, Nivelet e aftësive 7-6-5 - 7 Yje, 4 Yje të Kuq

Dread The Darkness - Misioni 3

America Chavez, 48,407,167 shëndeti i armikut

05.14.20 - Wow, më shumë se dyfishi i shëndetit të Misionit # 2 i cili më zgjati 11 ditë… Kjo duket, në letër (ose në ekranin dixhital, lol), SHUM e vështirë. Ekipi im ka 486,978 fuqi dhe është i gatshëm të shkojë në punë.

Beteja fillon me 42 armiq për të mposhtur dhe 8 në ekran, me një Drax të parakohshëm, një Spider-Man (Miles) të vjedhur si dhe America Chavez, Deadpool, Spider-Man, Psylocke, Znj Marvel, dhe SHIELD Security . Dy goditje dhe Gear 14, 6-Panther Black Star është i vdekur. Uau. Kjo fillon procesin e zbulimit. Unë nuk e kisha Phoenix vjedhurazi ekipin në radhën e saj të parë dhe kjo dëshmon të ishte marrëzi pasi të gjithë 4 kanë vdekur rreth saj para se të lihet të përfundojë vetëm betejën. Sigurisht, ajo merr ngjalljen / thirrjen e saj, por të gjithë armiqtë mbeten në shëndet të fortë dhe të gjelbër kur beteja përfundon.

05.16.20 - Sipas shëndetit të armikut betejën time të parë unë hoqa shëndetin gati 3 milion në 05.14 i cili duhet të jetë një typo ose diçka pasi kam marrë një thirrje Phoenix në dhe një CM përfundimtar dhe asgjë tjetër. Kjo ditë e betejave do të fillojë me të gjithë 42 armiqtë që janë akoma të gjallë dhe 8 të gatshëm të vijnë pas meje, por vjen një ditë më vonë sesa duhej pasi harrova të sulmoja dje. Unë vendosa një pjesë tjetër ingranazhesh në Minn-erva për ta çuar atë në Gear 13 +4 copë, kështu që mbase një javë tjetër dhe do ta kem gati.

42 armiq për të rrahur, 8 në ekran dhe të gjithë janë me shëndet 60-75%. Me Drax, SHIELD Security dhe Znj. Marvel Unë jam në thelb i ngulitur duke goditur cdo herë çka është mjaft e bezdisshme. Kjo skuadër godet jashtëzakonisht e vështirë dhe është e vështirë të arrish tek sulmuesit, dhe edhe një herë unë jam i vdekur pa shumë përparim. Sipas shëndetit të armikut unë u ngrita 2 milion, por nuk jam i sigurt se dikush tjetër përveç Phoenix dhe thirrja e saj bëri ndonjë gjë.

05.17.20 - Epo, nuk harrova të luftoj sot, kështu që mendoj se është mirë. Loja thotë se armiqtë kanë 43m shëndeti prej 48.4 milion, kështu që pavarësisht se nuk kam vrarë një të vetëm, unë do ta konsideroj këtë si një pozitiv.

Nga 8 armiqtë në ekran, vetëm Drax është në të kuq me 5 që kanë shëndet të verdhë dhe 3 me shëndet të gjelbër. Unë jam në gjendje të nxjerr Drax në këtë përpjekje, por këta armiq janë budallenj të ashpër. Në fund i shikoj personazhet e mi vdesin të gjithë pasi bëra 1-2 hite dhe sipas lojës bëra përparim 500k i cili ndjehet si asgjë.

05.18.20 - Zakonisht i bëj këto bloge të drejtpërdrejta dhe kënaqem me ato që po shkruaj. Qoftë MSF, SWGoH apo lojëra të tjera, kjo është zakonisht argëtuese. Unë mendoj se kjo betejë specifike është e para ku ndjehem sikur më duhet të "punoj" - me kusht që të kuptoj se sa me fat jam duke e quajtur këtë punë. Kjo pasi është thënë se kjo betejë thith - nuk është as pak e kënaqshme…

Skuadra ime 486k shkon në betejë kundër 41 armiqve dhe 7 në ekran me Deadpool afër të vdekurve dhe 4 me shëndet të verdhë. Duhen tre sulme për të vrarë Deadpoolin dhe më pas fillon i çmenduri. 3 hite vret Ultron dy herë dhe Phoenix ka bërë ndryshimin e saj të madh, vetëm sot ajo ka për të përdorur aftësinë e saj të mesme, ndryshe nga dje. Kjo i lë Amerikës Chavez dhe SHIELD Security në një shëndet të ulët të kuq dhe një mbrojtje poshtë të gjitha, por një nga 6 pjesët e mbetura në ekran, kështu që unë do të shkoj kundër strategjisë sime tipike dhe të përdorim Ultimate Captain Marvel pak para se të përfundojë beteja. Kjo vret AC dhe SS dhe rezulton që ekipi im të fshihet menjëherë pasi pa një kthesë tjetër. E gjithë kjo ndihet si një vrapim i suksesshëm.

05.20.20 - Kjo ditë filloi në 40.8m të shëndetit 48.4m për armikun dhe erdhi pas një dite të harruar të betejave. Sigurisht nëse do të ndjeja se kjo do të ia vlente më shumë kohën time, unë me siguri nuk do ta harroja… Por unë zhduk…

Duke filluar me 38 armiq të mbetur unë kam një nga dy personazhet Spider-Man në të kuqe dhe dua ta përfundoj atë. Pas një fillimi të keq, unë rifillova dhe provova një fillim tjetër, dhe arrita të punoj rreth vetë-kontrollimit të Drax-it dhe ta vras ​​atë para se të shtypnin karakteret e mia.

05.21.20 - Tani 37 armiqtë e 42 gjithsej mbeten dhe 7 janë në ekran. Drax dhe vetëkënaqësi po më vret, kështu që unë do të zgjas disa ditë dhe do ta godas vetëm, dhe ndërsa kjo fillon sot është e qartë se sa e bezdisshme është ky mision. Personazhet e mi të gjithë marrin më së miri një-shot ose dy-shot dhe xhirimi i sotëm ka mbaruar para se të fillonte. Kam 39.4 milion shëndetë të mbetura për të hequr dhe vrullin e një breshke të dëmtuar.

05.25.20 - Kur kombinoni një dërrasë kaq të vështirë sa nuk është edhe argëtuese të luftosh dhe një orar të ngjeshur rreth një fundjave pushimesh, receta është mungesë betejash. Me sa duket ky është rasti këtu pasi nuk arrita të sulmoj DD3 për 3 ditë të drejtë.

Sulmi i sotëm nuk ishte ndryshe dhe po aq memec. Unë fillova me 37 armiq të majtë dhe 39.4 milion shëndet mbeta tek ata armiq dhe përfundova me shëndet 38.1 milion për të njëjtët 37 armiq. Unë kam qenë në gjendje t'i bëj Psylocke dhe Spider-Man (Miles) për shëndetin e kuq për betejën e nesërme.

05.26.20 - Me sa më sipër në vend, unë filloj me Drax dhe parakalimin përsëri dhe pas disa sulmeve Phoenix dhe Dark Phoenix im kanë vdekur në 3 hit. Le të jemi të vërtetë, që është memec. Spider-Man (Miles) nuk mund të mbijetojë në thirrjen Phoenix, por përpjekjet e mia për të provuar dhe të bëj një gjurmë pas kësaj dështojnë dhe unë jam i vdekur me 36 armiq të mbetur. Sinqerisht, kjo nuk vlen as që të përpiqet më me këtë formacion ...

05.27.20 - Kthehu për rrahjen time të përditshme, unë kam 37.8 milion shëndetësi prej 48.4 milion pas armiqve të mi pas 8 sulmeve për një mesatare të mjerë prej 1.325 milion dëme në ditë… Kjo është brutale…

Ekipi im i fuqisë 486k hyn në betejë me 6 armiq në ekran dhe 36 të tjerë. CM heq duarkushin nga Drax dhe BP godet Psylocke gati të vdekur, por nuk mund ta përfundojë atë duke më vendosur për telashe. Phoenix i shton vjedhurazi ekuipazhit të saj vetëm për të marrë një tre goditje dhe të jetë një sulm nga vdekja, por pak mirë RNG sot i jep asaj një shans për të zhdukur shëndetin e 10 armiqve tani në ekran pasi Psylocke vdiq kur Phoenix e thirri atë më të errët vetë. Pasi Phoenix është vrarë Punisher përfundon Drax dhe themelorja e CM është e mjaftueshme për të vrarë BP duke më dhënë 3 vrasje sot, një nga ditët e mia më të mira deri më tani në Misionin # 3 të Dread The Darkness. Përsëri BP nuk mund të përfundojë pasi godet Gamora dhe ajo, nga ana tjetër, vret Ultron dy herë dhe skuadra ime shpërthen nga atje. Tre armiq dhe dëmi 3 milion për ditën, përfshirë heqjen e Drax dhe paragjykimin, më lë të ndjehem pak më optimist.

05.28.20 - Pas një dite të shkëlqyeshme dje (relativisht të folur), unë jam duke shpresuar të ndërtoj atë sukses. Unë mendoj se kam kapur një pushim të madh në Phoenix që nuk vdes shumë shpejt, por ne do të shohim se si shkon kjo ditë…

CM e fillon atë mirë duke eleminuar Gamora, dhe vendet BP ngadalësohen në Spider-Man ndërsa Ultimus gjithashtu merr një goditje, por armiqtë shpejt shkatërrojnë BP dhe Captain Marvel pastaj bëjnë që Phoenix të thërrasë Dark Phoenix. Sidoqoftë, rreziku i shëndetit të saj ndaj armikut është i fundit i sulmeve të mia dhe unë jam bërë për sot. Shëndeti prej 32.8 milion mbetet që do të thotë se kam trokitur rreth 2 milion larg pas orarit të djeshëm të 3 milion.

05.29.20 - 10 sulme në dhe unë jam 33% e mënyrës së bërë ...

Një ndryshim është se unë përmirësova dy aftësi, një në CM dhe një në Punisher, për të rritur fuqinë e ekipit tim në 494k.

Unë filloj me 6 armiq, një Znj Marvel me shëndet të verdhë dhe pjesa tjetër me jeshile. Hiti im i parë i ditës është në Amerikën Chavez ndërsa CM e godet atë dhe BP është lart me akuza dhe përfundimtarja e tij në lojë. Kjo i vë AC dhe Deadpool në shëndet të verdhë dhe shkakton përhumbje nga të dy zonjat Marvels në ekran dhe SHIELD Security. Phoenix bëhet hit dhe thërret Dark Phoenix, ofendimi im i vetëm i vërtetë, dhe pastaj zapton armiqtë dhe papritmas MM që filloi në shëndetin e verdhë është i kuq i ulët. Punisher përfundon atë dhe unë marr disa goditje duke lënë mua me vetëm CM dhe BP majtë, dhe të dy goditur AC duke e lënë atë mezi varur në. Por e gjallë është shumë, pasi ajo i ndihmon shokët e saj të ekipit që të përcaktojnë atë që kishte mbetur nga skuadra ime dhe unë jam bërë për një ditë tjetër.

05.31.20 - Unë do ta filloj këtë ditë me shëndetin 31.2 milion të mbetura mbi armiqtë pasi ekipi im 494k hyn në betejë kundër 30 armiqve, 5 në ekran, dy në shëndet të kuq dhe një në të verdhë. Goditjet në shëndetin e kuq Deadpool dhe Amerika Chavez i dobëson, por Phoenix duhet të thërrasë Dark Phoenix për t'i vrarë. Arrijnë katër përforcime dhe rreziku i saj shëndetësor vret SHIELD Security duke më lënë me 27 armiq dhe 6 ekran, përfshirë një tjetër Drax. Duke pasur parasysh që nuk e pëlqeja time për të në këtë mënyrë të lojës, ai do të vazhdojë të jetë një fokus kryesor i sulmeve të mia, por Spider-Man (Miles) kishte mbrojtje poshtë dhe shëndet të kuq, kështu që unë e përfundova atë. Fatkeqësisht, kjo ishte gjithçka për sot pasi armiqtë e mposhtën ekipin tim dhe unë jam bërë për atë ditë. Ndërsa të dy janë ende disa ditë larg, unë kam një Gear 13 + 5 Namor dhe Minn-erva që po fuqizojnë dhe shpresojnë të bashkohen shpejt në listën e karaktereve Gear 14 së shpejti ...

06.01.20 - 28.6 milion shëndeti është përhapur në 26 armiq, 9 prej të cilëve shfaqen në ekran ndërsa filloj sot. Drax filloj me talljen e tij i cili do të më dëmtojë për disa ditë që pres, dhe tani që shoh një Drax të dytë i është bashkuar atij shqetësimi im se kjo do të vazhdojë të lëvizë me ritmin e kërmillit është konfirmuar. Unë shpërndaj Drax më të fortë për të punuar në atë më të dobët, dhe shtoj një hit të dobët nga BP para se Phoenix të shtojë vjedhurazi në ekip, pastaj të marrë një rrahje, por ajo jeton për shëndetin zap kundërshtarët. Ndëshkuesi, PB dhe CM të gjitha bazat e tokës në Drax për të marrë shëndetin e tij në të verdhë para se të vdisja ndërsa largohem nga armiqtë me 25.2 milion shëndet.

06.02.20 - Pasi u hoq shëndeti 1.4 milion dje, shëndeti 25.2 milion mbetet te 26 armiq. Do të vazhdoj të përqendrohem te dy personazhet Drax, ai në të majtë kryesisht, për të shpresuar të hap derën për më shumë sukses javën e ardhshme. Unë zbarkoj dy goditje (CM dhe BP) dhe më pas Phoenix u jep shëndet të gjithëve dhe thirrjeve, por mbijeton për të zhdukur grupin, duke trokitur Drax më të dobët. Punisher dhe CM marrin një sulm, kjo e fundit vret zonjën Marvel dhe më pas skuadra ime fshihet. Mbetet shëndeti 21.8 milion gjë që do të thotë disi se kam trokitur 3.4 milion sot që është çmendur, por nuk do të debatoj.

06.03.20 - Si një boksier me pije që shënon një goditje shumë të madhe në kokë, vazhdoj të kthehem për më shumë…

Duke filluar me shëndetin 21.8m dhe 24 nga 42 armiqtë e mbetur, unë filloj të punoj në Drax-in e mbetur dhe kam një CM të fundit për të filluar betejën e cila më pas ndiqet nga një veprim i fundit i BP-së dhe lëvizja e fshehtë e Phoenix-it. Ajo thërret, e cila vret Gamora, pastaj merr dy goditje dhe mbijeton që do të thotë se sot do të jetë një nga ditët e mia më të mira dëme. Zapi i saj shëndetësor vret Drax dhe lë 3 nga 5 ekranet në shëndetin e kuq. Ndëshkuesi nxjerr SHIELD Security, por përforcimet vijnë pasi tani kam 8 armiq në ekran. BP dhe Ultimus nxjerrin Spidey-Miles dhe një Drax i ri arrin në raundin e fundit të përforcimeve. Tani 10 armiq janë në ekran dhe 19 mbeten, dhe pas një sulmi Punisher në Drax beteja përfundon me karakteret e mia duke u shtypur.

06.04.20 - Pas dëmeve 2.6 milion dje dhe largimit të 5 armiqve, sot do të jetë një e vështirë pasi planifikoj të përqendrohem te Drax, përsëri. Por beteja fillon me vetëm 6 ekran dhe Amerika Chavez ka shëndet të kuq, kështu që ajo do të marrë sulmet e para. Unë jam në gjendje ta heq atë, por pasi ta shkruaj këtë, shikoj poshtë për të parë Phoenix / Dark Phoenix që të dy kanë vdekur. Punisher i spërkat armiqtë me një AoE por vritet nga banakja nga Psylocke dhe tani përforcimet bashkohen duke vendosur 9 në ekran për përfundimin e betejës time. CM dhe BP marrin bazat në Drax dhe më pas unë jam fshirë duke lënë shëndetin 18.2 milion për të shkuar.

06.05.20 - Unë shtova Namor (6 yje, 6 yje të kuq) në listën time Gear 14 mbrëmë dhe luftova me të dhe SHIELD Trooper dhe u rrëzova rreth 400k, por kur fillova me ta sot nuk pashë të njëjtin sukses si SHIELD Trooper është shumë i ngadaltë për të marrë një kthesë dhe Namor është i mbërthyer duke bërë të gjitha punët. Pas këtyre dy hiteve e filloj këtë betejë me 494k pesë-disa me shëndet 17.5m. 18 nga 42 armiqtë mbeten dhe unë filloj punën time në Drax. Phoenix bën gjërat e saj dhe, falë minioneve Ultron, është në gjendje të marrë përsipër të marrë si Dark Phoenix. Unë shtoj më shumë goditje në Drax dhe në fakt vras ​​një armik, nuk jam i sigurt se kujt, falë sulmeve të Dark Phoenix. Unë zbarkoj disa goditje të tjera dhe kam Drax me shëndet të verdhë, duke i dhënë fund betejës me shëndetin 14.8 milion të mbetur në 17 armiq.

06.06.20 - Unë filloj betejën kryesore me shëndet 14.8 milion mbi 17 armiqtë pasi Namor zbarkoi një themel në Drax dhe u vra në betejën time shtesë. Unë jam duke debatuar për shtimin e tij në formacionin tim kryesor për të marrë një sulm shtesë në çdo ditë pasi shpejtësia e Punisher është një çështje ditët më të mëdha. Skuadra ime 494k do të vazhdojë të përqendrohet në Drax, dhe një fillim fillestar CM përfundimtar dhe BP para se Phoenix të vjedh skuadrën, atëherë merr mjaft goditje për të vdekur plotësisht. Ultron, CM dhe Punisher shtojnë sulme themelore dhe kjo është gjithçka për sot, megjithëse Phoenix me të vërtetë shkatërroi shëndetin përkundër performancës së dobët. Shëndeti 14.0 milion mbetet për të filluar me nesër.

06.07.20 - Unë do të provoj ta përziej atë pak dhe të shtoj Namor në formacionin e fillimit në vend të Punisher, bazuar në shpejtësinë e tyre. Duke filluar me shëndetin 14.0m të mbetur, unë tani kam BP, Phoenix, CM, Ultron dhe Namor në fillimin 5 dhe kontrolloj në fuqinë 490k.

17 nga 42 armiqtë mbeten me 8 në ekran. Drax dhe një Spider-Man janë shëndet i kuq, një tjetër Spidey dhe 2 Deadpools janë të verdhë me tre të tjerët në të gjelbër. Një fillim i bukur pasi CM dhe BP goditën Drax me BP duke e vrarë atë dhe më pas duke goditur Spidey përpara se Phoenix vendos vjedhurazi nga aleatët e saj dhe tani Namor merr një kthesë, shumë më shpejt se Punisher… Namore vret Spidey dhe më pas Phoenix merr disa goditje për të shkaktuar thirrjen dhe pastaj vdekja e saj. Fatkeqësisht vetëm dhe sulmi themelor Ultron është gjithçka që unë mund të futem para se ata thjesht të kulloj mbi ekipin tim dhe të përfundoj ditën time me shëndetin 13.4 milion të mbetur para luftës Punisher dhe SHILED Trooper dhe një banak nga ST është e gjitha dëmi i ulur.

06.08.20 - Pasi u përpoqa gjithë ditën për të marrë dy Nanite ingranazhe të verdha për Minn-erva unë kam hequr dorë dhe do të luftoj me të njëjtat pesë si dje. Ndërsa shpresoj të shtoj Minn-erva në pesë nismat e mia nesër, unë përmbahem me ekipin e djeshëm duke përfshirë Namorin për sot.

15 armiqtë mbeten nga 42 që filluan dhe 10 janë në ekran. Dy Deadpools janë me shëndet të kuq dhe një Spider-Man dhe America Chavez janë të verdhë me pjesën tjetër të gjelbër. Unë godita Deadpool dhe pastaj armiqtë sulmojnë dhe vrasin Phoenix dhe e thirri Dark Phoenix, por ajo arrin të dobësohet në PD aq sa Namor ta vriste. Tani kanë mbetur 14 armiq, një bazë Ultroni nuk është e mjaftueshme për të vrarë PD-në tjetër dhe unë as nuk mund të bëj një sulm tjetër për ta përfunduar atë. Përfundoj me shëndetin prej 12.1m që mbetem tek njerëzit e këqij pasi shpresoj që nesër të bashkohemi në argëtim Minn-erva.

06.09.20 - Me Minn-erva shtuar tani në ekipin tim në formën e saj me 6 yje, 5 yje të kuq, 94,566, unë mezi pres të shoh nëse mund t'i përmirësoj numrat e mi të ditës pak. Përfitimi i shtuar i kësaj është thellësia pasi tani do të kem një ekip të dytë prej 3 goditjesh në të njëjtat beteja çdo ditë, dhe përderisa unë nuk bëj që ata të bëjnë shumë dëme fare, progresi është përparim…

Unë do të provoj këtë në vijim për pesë fillimet e mia: Phoenix, Captain Marvel, Minn-erva, Ultron dhe Namor. Unë zbuloj se Black Panther është me të vërtetë i paefektshëm për çdo ekip jo-Wakandan, kështu që unë e përmbysa atë tani për në skuadrën B. Ky ekip kontrollon në fuqi 480k duke pasur parasysh dy personazhet me 6 yje (Namor & Minn-erva).

14 armiqtë mbeten me 9 në ekran. Deadpool është shëndeti i kuq dhe një hit apo dy larg nga vdekja, dhe CM e provon këtë të saktë duke e përfunduar atë me themeloren e saj. Phoenix shkon në themel, merr hite dhe bën thirrjen e saj dhe më pas merr për të zaptuar armiqtë për një hit të madh duke lejuar që një Chavez i dobësuar i Amerikës të zaptohet nga Ultron para se të shpërbëhem. Phoenix dëshmoi të ishte një hero sot pasi jam në krah të 12 armiqve të mbetur dhe shëndetit prej 9.6 milion.

06.11.20 - Një ditë e ngarkuar dhe disa udhëtime më mbajtën larg dje, por unë jam përsëri sot për të vazhduar copëtimin e këtij ajsbergu poshtë. 12 nga 42 armiqtë mbeten me 8 në ekran dhe të dy Gamora dhe Spider-Man në shëndet të verdhë. Gamora është objektivi im pasi ai ofendimi në këtë nivel të konkurrencës është i sëmurë. Midis një thirrje CM themelore, Minn-erva shëruese dhe thirrjen Phoenix e marr atë me një shëndet të ulët të kuq, por nuk mund të marr një kthesë tjetër para se të fshihet, duke lënë kështu shëndetin prej 7.5 milion për të përfunduar këtë betejë.

06.12.20 - Unë filloj me Punisher, BP dhe ST dhe jam në gjendje të nxjerr Gamora, por kjo është e gjitha. Kjo do të thotë që unë do të filloj në 11 nga 42 armiqtë e mbetur për sulmin tim kryesor. Skuadra ime 480k kalon në betejë me një përqendrim fillestar në Spider-Man me përfundimtar CM, dhe pas kësaj Phoenix dhe aftësitë e saj janë gjithçka që bën asgjë. Rezultati përfundimtar është një tjetër 1.1 milion i hequr me 6.4 milion të mbetur në mesin e 10 armiqve.

06.14.20 - Pas një të shtunë të ngjeshur me aktivitete familjare, unë jam duke u përballur me 10 armiqtë e fundit dhe të dy Black Panther dhe Deadpool janë në lexim shëndetësor duke i bërë ato objektivat e mia të para. I dobësoj të dy dhe pastaj të dy vdesin kur Phoenix bën thirrjen e saj. Përforcimet arrijnë dhe unë jam në gjendje të bëj dy sulme në njërën nga Zonja Marvels për të sjellë numrin e armikut në 7, të gjithë ata që janë në ekran. Armiqtë e shqyejnë ekipin tim dhe Minn-erva është në gjendje të ringjallë CM, por nuk ka rëndësi pasi ato më vrasin pa një sulm të vetëm.

Sulmi im i dytë i ditës është treshja e Punisher, SHIELD Trooper dhe BP. Unë zbarkoj një sulm të PB dhe një banak ST pasi do të filloj nesër me 7 armiq dhe 3.7 milion shëndet për të shkuar.

06.15.20 - Unë jam duke u përpjekur disa kombinime të ndryshme për të filluar këtë betejë, pasi unë sugjeroj të bëni edhe ju, dhe një gjë që kam gjetur është se përkundër dëshirës time për të mos humbur sulme ndaj dy zonjave të mrekullueshme në shëndet të kuq me shpresë që Phoenix mund t'i zhdukë, është më mirë t'i eliminoni para se të kenë një shans për t'u shëruar ose sulmuar. Kështu, unë filloj me Phoenix, Kapiten Marvel, Minn-erva, Ultron dhe Black Panther, dhe pasi një CM themelore vret njërën MM unë përqendrohem te tjetri që vdes kur Phoenix thërret anën e saj më të errët. Zapi i saj dobëson Sigurinë SHIELD duke lënë vetëm 4 armiq për të rrahur, por unë jam poshtë në tre vetë dhe nuk shoh se si mund të përfundojë sot. Unë zbres tre goditje në Gamora b / c ajo ka mbrojtje, por armiqtë fshijnë ekipin tim. Shëndeti prej 2.772 milion mbetet rreth 4 armiq ndërsa shkoj në një betejë 3v4 për të vendosur betejat e së nesërmes.

Pavarësisht se jam tunduar të përdor kristalet për ta bërë këtë një 5v4, unë i rezistoj nxitjes dhe marr në Namor, Punisher dhe SHIELD Trooper me shpresën për të dobësuar armiqtë, edhe nëse vetëm pak. Gamora me një goditje Punisher dhe kjo nuk duket se do të jetë një përvojë e mirë, dhe gjithçka që unë marr janë një themelore nga Namor dhe një kundër sulm ST para se të bëhem. Nesër do të fillojë me mua përballja me 4 armiq që kanë një total prej 2.705m shëndet.

06.16.20 - Shpresoj se sot do të jetë dita që më në fund ta përfundoj këtë sfidë të padurueshme. Sinqerisht, nëse jo për sit, dyshoj se madje do të shqetësoja të sulmoja ose të paktën do ta vëja në automatik kur beteja është kjo e njëanshme. Nuk mund ta imagjinoj se sa do të zgjaste kjo pa Phoenix…

Unë filloj me pesë të miat më të fortë, i cili përfshin BP mbi Namor. Unë hedh bazat në Gamora para se Phoenix t'i marrë hitet e saj dhe ta ndryshojë atë, dhe speciali i saj vret Gamora dhe i lë BP dhe Spidey në shëndet të kuq me zonjën Marvel rreth 50%. Një betejë e rrallë ku unë marr një sulm përfundimtar nga të dy një Panther i Zi i ngarkuar dhe nga Dark Phoenix dhe jam vetëm në MM të majtë. Disa goditje më vonë dhe BP merr goditjen përfundimtare për fitoren.

Shpërblimet për Misionin # 3 të Dread The Darkness janë fragmente prej ari 250k dhe 8b ari prej ari.

Dread The Dark Dark Battles Blog:

Bëhu i pari që komenton në "MSF: Dread The Dark Dark Live - Misioni # 3"

Lini një koment

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.


*


Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.