TFEW: Bërthamat më të mira të energjisë për Doubledealer

TFEW Header

Mirë se vini në të fundit në serinë tonë të artikujve rreth lojës Transformers Earth Wars lojë celular ku ne të hedhim një vështrim në bërthamat më të mira të energjisë për secilin bot të TFEW. Ndërsa stafi ynë kurrë nuk do të pretendojë të ketë të gjitha përgjigjet për TFEW, bëjmë detyrat e shtëpisë dhe provojmë çdo bot për të siguruar që po bëjmë vetëm rekomandimet më të mira.

Doubledealer është një bot i rrallë pa asnjë besnikëri dhe mund të luhet në të dy anët e Autobot dhe Decepticon. Së pari u shtua në lojë si çmim në Shtator 2020 Ngjarja e kryesuesve të Aleancës TFEW Drejtë Klauzola e përfundimit, ky Triplechanger unik ka dy aftësi të veçanta, Misioni toksik Raketë zjarrvënëse. Misioni toksik lexon “Gazrat toksike zvogëlojnë sulmet normale të armiqve tuaj me 50%. Ju qëlloni me topa acidi, secila ka dëmtime për cak mbi 15 sekonda (deri në 3x). Ju u bëni më shumë dëme armiqve që digjen. " Ndërkohë, Raketë zjarrvënëse lexohet “Raketa juaj dëmton armiqtë në një zonë të vogël. Shëroni për 40% të dëmit të shkaktuar në shënjestrat nën Acid. Për më tepër vë në zjarr një zonë të madhe duke shkaktuar dëme për cak mbi 25 sekonda. ” Pra, cilat Bërthama të Energjisë janë më të mira për Doubledealer për të përmirësuar më mirë aftësitë e tij?

 

Bërthamat më të mira të energjisë për Doubledealer:

Alkimist Kryeministri - Doubledealer është një bot Triplechanger që ka aftësi që ngjajnë shumë me ato të stuhi rëre - përdorni një sulm dhe ndiqni atë me një aftësi tjetër që përfshin një shërim. Si rezultat, rritja e shëndetit të tij maksimal do ta bëjë këtë bot më të mbijetueshëm dhe do të lejojë më shumë sulme. Çdo bërthamë energjie që rrit shëndetin e Doubledealer është një zgjedhje e mirë, dhe duke pasur parasysh Triplechangers kanë kufizim në të cilat bërthamat mund të pajisen, nëse keni një Doubledealer me 4 yje ose përdorni shumë versionin tuaj të yllit më të ulët, një Kryeministri Core ka të ngjarë zgjedhja juaj më e mirë. Konsideroni Alkimist Kryeministri si zgjedhja e parë apo edhe e Micronus Kryeministri Core si një mundësi e mirë. Nëse një Prime Core nuk është një opsion, Bërthamat e Vitalitetit dhe Rinovimit do të jenë gjithashtu efektive.

Bërthamat e tjera: Micronus Prime Core, Vitality, Rinovuar

 

 

Marrëveshjet Featured

Bëhu i pari që komenton në "TFEW: Bërthamat më të mira të energjisë për Doubledealer"

Lini një koment

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.


*